Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polar S520 - Montaż kadencji


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Racuch

Racuch
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 kwiecień 2008 - 13:06

Witam serdecznie.

Mam dwa pytania do posiadaczy Polarów (niekoniecznie S520):

1. Niestety przy kupnie Polara nie dostałem instrukcji do montażu kadencji, a więc na której rurze mam zainstalować nadajnik? Gdzie bedzie najlepsza transmisja i bezpieczeństwo w razie kraksy? Może byłby ktoś tak miły i wytłumaczył krok po kroku, lub posiada zeskanowaną instrukcję ?

2. Jak mam kasować zapisane pliki w FILE? W instrukcji jest napisane ,że mam przytrzymać przycisk "Światło" następnie powinno się pojawić Delete ,a ja powinienem potwierdzić. Niestety nic takiego nie wyskakuje i już nie mam pomysłów co robić.

3. Jak mam zapisywać każdy trening jako następny (chodzi mi o to ,żeby ostatni trening F6 się nie zastępował ,tylko aby następny się zapisywał jako F6, F7, F8 etc.)

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam Brać Szosową ;))

#2 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2008 - 15:21

Potrafię odpowiedzieć na pytanie pierwsze gdyż montaż czujników jest generalnie taki sam niezależnie od producenta.
W praktyce wygląda to tak:
http://www.absolutbi...rtikel/1375.jpg
Pozdro!

#3 nessie

nessie
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skądgdynia

Napisano 14 kwiecień 2008 - 15:45

Witam

Przy polarze s725x czujnik kadencji mocuje sie pod bidonem na rurze dolnej (zreszta tak jest w instrukcji polara). Przy zamocowaniu na dolnej rurze tylnych widelek moj polar nie lapal juz sygnalu.

pozdrawiam
greg

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 kwiecień 2008 - 15:52

gdzieś ostatnio widziałem fotke roweru z czujnikiem kadencji na rurze dolnej głównego trójkąta ramy... tylko gdzie to było...


#5 Racuch

Racuch
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 kwiecień 2008 - 16:25

Qba ,tak montuje sie zwykłe podłużne czujniki. Czujnik Polara jest większy i bardziej "wysoki" i boję się ,że podczas kraksy na wyścigu może się poprostu połamać.

Myślę ,że pomysł nessie jest najlepszy. Ale poczekam na opinie innych użytkowników ,bo w do weekendu jeszcze duzo czasu ;))

PS. Czy naprawde nikt nie wie ,jak usuwać pliki w FILE?

#6 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 kwiecień 2008 - 19:00

no naciskasz ten przycisk od światła tylko,że trzymasz dopóki nie wyskoczy napis delete i wtedy czerwony przycisk wciskasz i gotowe...
a co do zastępowania plików to szczerze mówiąc nie wiem o czym mówisz, w moim s725 się same zapisują jako kolejne...

#7 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2008 - 19:37

A wiec po kolei:

1) czujnik kadencji mozna umiescic na pionowej rurze ramy , gdzies w okolicach koszyczka na bidon. Wtedy mozliwosc uszkodzenia go podczas kraksy nieco maleje, anizeli przy umieszczeniu go na rurze dolnej

2) i 3) W Polarze s520 nie masz mozliwosci usuwania plikow. Po prostu kolejny plik zostaje nadpisywany i tyle. W danym momencie mozesz miec w pamieci TYLKO JEDEN pelny plik, ktory mozesz zgrac do komputera. To byla dla mnie glowna wada tego modelu i dlatego wymienilem go na s720

Mam nadzieje, ze juz wszystko zrozumiales jesli chodzi o poruszane kwestie? Jesli nie to pytaj, dosyc juz przechodzilem z polarami :)

#8 Racuch

Racuch
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 kwiecień 2008 - 20:09

Dziękuje za odp. w sprawie zapisywania plików ;) I sprawa rozwiązania.

Właśnie od godziny probuje ustawić kadencje, ustawiam nadajnik przy koszyczku ,a czujnik na ramieniu korby ,i teraz moje pytania czy nadajnik ma byc napisem POLAR do czujnika?
Czy analogicznie do sensora prędkości ,stroną bez napisu?

Jak narazie , ani w tej pozycji , ani w tej nie moge znalesc sygnału.
Kombinuje dalej.



Dodaj odpowiedź