Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pożyczę siodełko do przetestowania


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 czerwiec 2011 - 18:43

Mam dylemat, bo stoję przed wyborem siodełka do "nowej" szosówki.
Wszyscy wiemy jak czasochłonne, kosztowne i nie zawsze w pełni zadowalające może być poszukiwanie siodła. Tego idealnego siodła. Kupowanie, czasami bardzo drogich siodeł i stwierdzanie po przejażdżce, że to jednak nie to, może być bardzo frustrujące.

Może więc stworzymy system pożyczania zainteresowanym siodełek do przetestowania, tak jak to robią niektóre marki. Np. zielone siodełka Fizika można wypożyczyć i się przekonać na własnej du.... skórze czy dany model będzie pasował.

Można by w tym temacie pytać, czy ktoś ewentualnie nie ma wolnego, leżącego na półce, bo się nie sprawdziło lub zamontowanego w drugim rowerze, bez którego właściciel mógłby się obejść np. przez dwa tygodnie siodełka.

Obecnie jeżdżę na Fiziku, model Aliante. Mam też Gobi, które jest za wąskie.
Chętnie przetestuję modele:
- Antares bo jest dość szerokie (143mm), ale wygląda na deskę, podstawowy model nie ma patentów Wing Flex i Twin Flex.
- Arione, jest wąskie, więc nie wiem jak będzie po doświadczeniach z Gobi, ale na oko wygląda bardziej przyjaźnie dla tyłka.

Jeśli ktoś ma w/w siodła i jest skłonny wypożyczyć mi je do testów, proszę o wiadomość na PW.
Koszty przesyłek oczywiście pokryję.
Obiecuję, że siodełka nie doznają żadnych uszkodzeń, poza nowymi śladami na prętach od jarzemka sztycy.

Mogę jeszcze zaoferować do testów:
San Marko SKN (obecnie testowane przez kolegę, co mnie natchnęło do założenia tego tematu) oraz Selle Royal Viper.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#2 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 czerwiec 2011 - 20:58

Cześć,
nie posiadam żadnych z tych siodełek ale chcę zwrócić Twoją uwagę na nowy model Arione Versus. To siodełko ze względu na anatomiczny kanał może okazać się bardzo wygodne. Sam bym je przetestował.

Pozdr

O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#3 justas

justas
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKraków-Bronowice

Napisano 20 czerwiec 2011 - 19:31

Jesli gobi jest dla ciebie za wąskie to arione możesz sobie odpuścić, bo szerokość mają prawie identyczną(różnica ok 2mm). Jeżdżę na arione i sobie chwalę, wczesniej testowałem antaresa i był dla mnie fatalny, ewidentnie za szeroki. Podobnie miał mój znajomy , tylko że na odwrót. Antares jest dla niego super a arione mu nie spasowało. Także wychodzi na to ,że to są dwa całkiem inne siodełka. Dodam ,że ja jestem lekki i szczupły, a ten mój znajomy jest raczej silnej budowy, mniej więcej w twoim wieku.

#4 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:13

Koledzy, dzięki za opinie, ale opinii to się można do woli obczytać w temacie "jakie siodełko do szosówki?"

Mi chodzi o udostępnianie siodełek do przetestowania.

Jeśli ktoś inny ma na oku jakieś inne siodło, to może w tym temacie zapytać, czy ktoś mu takowego (lub podobnego) nie pożyczy, żeby się na nim przejechał.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#5 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2011 - 20:04

san marco aspide do "bliskich testów " mogę dać .
Zaznaczam bliskich bo jestem dość zajęty na codzień

#6 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 02 lipiec 2011 - 17:15

Mogę jeszcze zaoferować do testów:
San Marko SKN (obecnie testowane przez kolegę, co mnie natchnęło do założenia tego tematu) oraz Selle Royal Viper.


Pisałbym się na testowanie SKN-a,oczywiście pokryje koszt przesyłki,a siodło wróci w nienagannym stanie... :-D

#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 lipiec 2011 - 22:41

Kames, niestety muszę cię rozczarować - SKN-a już nie mam.

Tak jak pisałem, dałem go na testowanie właściwie już dorosłemu synowi kolegi, który miesiąc temu kupił rower z bardzo niewygodnym siodełkiem. Jeździł na nim już tydzień, mówił, że duuuużo lepsze od tego, które miał. Myślałem, że będzie chciał wypróbować następne moje siodełka, a ten pojechał rowerem do Warszawy (136km), zaraz po rozdaniu świadectw - no, do dziewczyny pojechał, więc go rozumiem.
Jak w poniedziałek spotkałem się z jego ojcem na siłowni, to mi przekazał 50,- zł i powiedział, że Błażej (syn) bierze tego SKN-a.

Takim więc sposobem nie mam siodła do górala.

Acha, kupiłem Fi'z:ik Antares - paczka jeszcze nie doszła.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 03 lipiec 2011 - 13:13

Ok,na razie mam na czym pomykać...nie robię ultra długich tras,więc mój tyłek aż tak nie protestuje.Następne siodło jakie kupię musi być naprawdę dobre,
a metodą "prób i błędów" raczej nie zamierzam dobierać...no może "do trzech razy sztuka" :mrgreen:

Sądzę(na podstawie swoich doświadczeń),że coś w stylu Arione(Versus nawet bardziej),Antares "powinno" mi podpasować...:)



Dodaj odpowiedź