Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fuji vs Scott vs Colnago vs ... ?


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tandaradei

Tandaradei
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 04 lipiec 2011 - 19:04

Witam,

Od kilku lat jeżdżę na KTM Chicago i przyszedł w końcu czas kiedy chciałbym z mountain bike'a przesiąść się na szosówkę. Piszę, bo szukam porady w kupnie nowego roweru -

zastanawiam się nad tym Fuji -

http://www.willhaben...8?adId=27416888

oraz nad -

http://www.erowery.p...odel-2011/m/526

i -

http://www.wertykal...._2010r-885.html

Z tego co zdążyłem się zorientować to Scott (z linku) ma podzespoły Shimano Sora, które podobno nie należą do najlepszych. Za Colnago przemawia zarówno cena jak i Tiagra, natomiast Fuji to zarówno Dura Ace jak i 105... Ktoś mi doradzi?

#2 MatCzer

MatCzer
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądLegnica

Napisano 04 lipiec 2011 - 19:34

Witam

Patrząc na te 3 modele na Twoim miejscu wybrał bym rowerek FUJI Ponieważ ma lepszy osprzęt od pozostałych dwóch i po przeliczeniu wychodzi dość tanio patrząc na ceny Colnago i Scott'a. Co przemawia za Fuji np. to ze jest już te 10 biegów. Rama ma carbonowy tylny widelec oraz przedni widelec co wpływa na komfort jazdy. Podoba mi sie też jego wygląd ale nad tym nie ma co dyskutować to ma jeździć a Ty masz czerpać z tego przyjemność :)

Pozdrawiam

#3 Tandaradei

Tandaradei
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 04 lipiec 2011 - 19:36

:) dodam, że Fuji mogę mieć za 500euro, a osobę, która go składała znam osobiście więc nie muszę się bać o oszustwo

#4 MatCzer

MatCzer
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądLegnica

Napisano 04 lipiec 2011 - 19:45

Tym bardziej warto go wziąć według mnie. Resztę pieniędzy możesz przeznaczyć na kask buty itp. :) Z tego co widać na zdjęciach to prawie nówka. Ale poczekajmy jeszcze na wypowiedzi innych użytkowników.

#5 mrkomar

mrkomar
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lipiec 2011 - 09:01

Colnago :) klasa sama w sobie :)

#6 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2011 - 09:06

Kolego ja również podzielam wypowiedź wyżej ja bym brał tylko Colnago i powiem ci, że mam te same przerzutki również na tiagrze i od 2 lat zero problemów ;-)

#7 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 16 lipiec 2011 - 10:15

Colnago to Colnago, i z tym dyskutować się nie da, tyle, że w tej cenie to dostajemy raczej ciężkiego klocka z odpowiednią naklejką. Mnie osobiście najbardziej podoba się Fuji (ale ja lubię niebieskie) i ma najlepszy osprzęt. Zwróć jednak uwagę na rozmiarówkę, jakiej potrzebujesz - Colnago to 50, a fuji - 56, a więc dosyć duża różnica.

#8 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2011 - 11:20

A mam pytanko gdzie pisze ile Colnago waży albo Fuji :?:

#9 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 16 lipiec 2011 - 15:41

Jeśli to było do mnie, to nigdzie NIE JEST NAPISANE, ile ważą te rowery, ale można się domyślać, że colnago w tej cenie to nie jest najlżejsza rama, jaką ta firma ma do zaoferowania. Sorry za OT.

#10 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 lipiec 2011 - 16:02

Bierz to fuji jest najlepsze.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#11 robakus07

robakus07
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 16 lipiec 2011 - 18:06

Zdecydowanie podzielam zdanie kolegi wyżej: Fuji.

(Chociaż z początku też bym się wahał nad Colnago jeszcze.)

#12 mrkomar

mrkomar
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 lipiec 2011 - 22:34

wagi będą podobne więc na to nie ma co patrzeć (z pedałami na mój gust pewnie z 9,5 kg). rama to podstawa więc na to nalezy zwrócić największą uwagę. z Fuji niestety nigdy styczności nie miałem więc nie wiem jak jakościowo wyglądają te rowerki, może i warto, a moze nie :D



Dodaj odpowiedź