Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Merida czy używany


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kiczaty

Kiczaty
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądGorzyce

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:23

Witam zamierzam kupić sobie nową szosówkę teraz zastanawiam sie co wybrać

Nową Meride http://www.rowerymer...wer-merida.html rozmiar ramy XL 59 cm

czy w tej cenie coś używanego

dodam że jestem bardzo wysoki 196 cm i waga 91 kg.

#2 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:47

Wszystko zależy ile masz kasy...

Przy Twojej wadze problem będzie z kołami - te w Meridzie jak i wielu w innych rowerach podobnej klasy limit wagowy wynosi około 85kg, gdy jest się cięższym istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że szybko będą się centrować i puszczać szprychy.

Więc rower to jedno, a dobre kółka to drugie, chyba nawet ważniejsze w Twoim przypadku.

#3 Kiczaty

Kiczaty
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądGorzyce

Napisano 15 lipiec 2011 - 14:27

Limit cenowy tak kosztuje Merida czyli 2000 zł a jaki jest koszt mocniejszych kół?

#4 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 lipiec 2011 - 20:23

pozostaje jeszcze kwestia widelca, bo na tym co jest w tej meridzie to pewnie będzie niezła telepka na dołkach

#5 Kiczaty

Kiczaty
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądGorzyce

Napisano 15 lipiec 2011 - 23:55

a czy rama 59 cm bedzie wystarczająca ?

#6 mrkomar

mrkomar
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lipiec 2011 - 08:54

Na Twój wzrost 59 cm będzie zdecydowanie za mała

#7 Kiczaty

Kiczaty
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądGorzyce

Napisano 16 lipiec 2011 - 09:34

60, 61, 62 ? bo większych już chyba nie ma ;)

#8 mrkomar

mrkomar
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 lipiec 2011 - 22:28

Myślę, że 62 była by ok. chociaż i tak musisz na niej usiąść i się przymierzyć bo może się okazać, że potrzebujesz jeszcze większej

#9 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:15

Wszystko zależy ile masz kasy...

Przy Twojej wadze problem będzie z kołami - te w Meridzie jak i wielu w innych rowerach podobnej klasy limit wagowy wynosi około 85kg, gdy jest się cięższym istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że szybko będą się centrować i puszczać szprychy.

Więc rower to jedno, a dobre kółka to drugie, chyba nawet ważniejsze w Twoim przypadku.

Trochę bzdury prawisz kolego. Mam ten sam model Meridy. Gdy zaczynałem jeździć ważyłem koło 100kg. To już drugi przejechany sezon ( przejechałem prawie 4500 km) i nie miałem nigdy potrzeby centrowania kół a bardzo tego się bałem. Limit wagowy nie wynosi 85 tylko 110 kg więc koła spokojnie wytrzymają.

#10 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 lipiec 2011 - 10:39

^ być może masz rację, ba na pewno masz rację skoro przekręciłeś tyle km i nie masz problemów. Ja to napisałem bardziej z przekory przed kólkami w tanich rowerach, zwłaszcza w przypadku ciężkiego zawodnika, bo wtedy tandetność kół objawia się z potęgą. Nie mniej jednak sam użytkuję koła z fabrycznej Meridy, wszak 3x droższej i koła są pancerne lecz ciężkie, być może podobnie jest w przypadku tańszego modelu Meridy - czyli solidne koła kosztem wagi. Jak patrzyłem na obręcze, to kosztują 89zł/szt. czyli wcale nie mało do tego dość gęsty oplot, więc może faktycznie te koła są na tyle mocne by wozić 100kg. ;-)

#11 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 02 sierpień 2011 - 08:27

^ być może masz rację, ba na pewno masz rację skoro przekręciłeś tyle km i nie masz problemów. Ja to napisałem bardziej z przekory przed kólkami w tanich rowerach, zwłaszcza w przypadku ciężkiego zawodnika, bo wtedy tandetność kół objawia się z potęgą. Nie mniej jednak sam użytkuję koła z fabrycznej Meridy, wszak 3x droższej i koła są pancerne lecz ciężkie, być może podobnie jest w przypadku tańszego modelu Meridy - czyli solidne koła kosztem wagi. Jak patrzyłem na obręcze, to kosztują 89zł/szt. czyli wcale nie mało do tego dość gęsty oplot, więc może faktycznie te koła są na tyle mocne by wozić 100kg. ;-)

Spokojnie dadzą radę. Kilka razy zaliczyłem jakieś dziury w asfalcie aż mnie serce zabolało i od razu patrzyłem czy koło nie scentrowane ... Wytrzymały spokojnie chociaż teraz ważę 89kg więc nie ma takiego obciążenia.

#12 janekws

janekws
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Skądddz

Napisano 02 sierpień 2011 - 08:40

kolego co do rozmiaru ramy, uwazam ze nawet ta 59 moze byc dobra. musisz przejsc sie do sklepu rowerowego gdzie maja te meridy i sprawdzic. ja mam 196cm i pierwszy sezon jezdzilem na ramie 58 (fakt była troszke za mała) , teraz kupilem nowy rower ale ze wzgledu na osprzet byla tylko rama 64 i ta jest juz za duza, musialem troche kombinowac, skracac mostki zeby w miare wygodnie jezdzic. A co do kół to mam
Opony:Continental Ultra Sport
Dętka:Kenda
Obręcze:Compagnolo Scirocco
niby calkiem fajne i dobre, ale maja mniejszy limit wagi, ja mam 105 i po 1500km jak oddalem na przeglad musialo by centrowanie, sporo dziur w moich okolicach :)



Dodaj odpowiedź