Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka szosówka na początek?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal94

michal94
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądDębica

Napisano 22 lipiec 2011 - 18:10

Witam.

Pochodzę z Dębicy. Mieliśmy tutaj kiedyś zespół profesjonalny Romet Weltour Dębica, w którym jeździł Dariusz Baranowski i Artur Przydział. W tej chwili już go nie ma, ale zastanawiam się nad próbą zorganizowania jakiejś grupki do jazdy amatorskiej. Spróbujemy swoich sił jako nieoficjalny zespół w jakiś amatorskich wyścigach i może ktoś się tym zainteresuje i zrobimy coś typu AGK Rybnik.Strasznie się ostatnio nakręciłem na jazde rowerem, a to zapewne przez oglądanie TdF.

Obecnie jeżdże na 7 letnim crossie za 500zł ze sztywnym widelcem i stalową ramą, a rower waży jakieś 15kg. Robie dziennie po jakieś 40-50 kilometrów. Nie mam licznika, ale zdziwiło mnie jak sobie przeliczyłem pare dni jazdy, że kręce jakieś 25km/h.

Mam 17 lat, 182cm wzrostu i chciałbym coś taniego, bo nie dysponuje niestety wielkimi pieniędzmi. Myślę, że maksymalnie 1200zł udałoby mi się jakoś uzbierać, choć i to będzie pewnie ciężko. Szukam roweru szosowego z ramą troche większą niż podają, bo możliwe, że jeszcze 10cm mi przybędzie. Także o ile się nie myle to rozmiary w granicach 58-60cm | 21" | XL. Rower oczywiście może być używany, ale na chodzie i nie w rozsypce.

Widziałem w internecie taniego Triban 3 firmy btwin.
Zastanawiałem się też nad straszą wersją Maridy 880, ale to nówka już ponad 1500 zł, także próbuje zbierać, no ale to jednak nie mało dla zwykłego, prostego nastolatka.

Ktoś ma jakieś oferty lub pomysły?

#2 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lipiec 2011 - 18:40

Za 1200 zł szukałbym okazji na klamkomanetkach na allegro bo z nowych rowerów to ciężko będzie znaleźć coś godnego uwagi. Wiem, że allegro to ryzyko, ale osobiście wybrałbym używkę na dobrym osprzęcie niż nówke na najtańszych grupach.

#3 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipiec 2011 - 18:42

w Twoim budżecie zainteresowałbym się za czymś używanym z allegro, może to być zarówno coś wspołczesnego na tiagrze w zwyż lub możesz postarać się wyrwać jakąś klasyke na klamkomanetkach (stare rowery szosowe wychodziły większe toteż łatwiej będzie dobrać odpowiednią ramę). Poki co na allegro bieda, z ciekawszych to może ta meridka. Ten Triban o którym piszesz jest na Shimano 2300 czyli osprzętowo niżej od Sory, no i ta korba na 3 blaty dla "dziadków"

#4 michal94

michal94
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądDębica

Napisano 23 lipiec 2011 - 09:23

Dzięki panowie za odpowiedzi.
W przyszłym roku zobacze ile kaski się uda zebrać, dołoże do tego coś z osiemnastki i coś spróbuje sobie kupić fajnego, a teraz zakupie jakiegoś dziadka z klamkomanetkami za 200-300 zł, żeby się przyzwyczaić troche do pozycji.

Powiedzcie mi jeszcze jak oceniacie te rowery do 1500zł.

#5 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 23 lipiec 2011 - 11:20

Powiedzcie mi jeszcze jak oceniacie te rowery do 1500zł.


Przecież ich ceny są w EURO!!!... :roll: Człowieku!,ty chyba nie wiesz co piszesz i nie masz pojęcia ile kosztują rowery na takim osprzęcie :shock:
Jedynie w PLN-ach jest podana cena "Ghost/ Race Lector SL",ale on na pewno nie kosztuje 1900zł,było już poruszane na forum,kosztuje ok.20k zł... :-P

dziadka z klamkomanetkami za 200-300 zł



Za tyle to nie kupisz nawet starszeeej kozy,oczywiście w miarę dobrym stanie technicznym z manetkami na ramie!,a nie taką do remontu...O klamkomanetkach w tej cenie nawet nie marz...dorzuć 3-4 stówki i dopiero myśl nad zakupem,choć osobiście wolałbym dozbierać i wychaczyć używkę na 105-tce.

ps.Musisz jeszcze sporo poczytać,bo widzę,że jesteś kompletnie zielony...

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipiec 2011 - 14:43

Witam.

Pochodzę z Dębicy. Mieliśmy tutaj kiedyś zespół profesjonalny Romet Weltour Dębica, w którym jeździł Dariusz Baranowski i Artur Przydział. W tej chwili już go nie ma, ale zastanawiam się nad próbą zorganizowania jakiejś grupki do jazdy amatorskiej. Spróbujemy swoich sił jako nieoficjalny zespół w jakiś amatorskich wyścigach i może ktoś się tym zainteresuje i zrobimy coś typu AGK Rybnik.Strasznie się ostatnio nakręciłem na jazde rowerem, a to zapewne przez oglądanie TdF.

Obecnie jeżdże na 7 letnim crossie za 500zł ze sztywnym widelcem i stalową ramą, a rower waży jakieś 15kg. Robie dziennie po jakieś 40-50 kilometrów. Nie mam licznika, ale zdziwiło mnie jak sobie przeliczyłem pare dni jazdy, że kręce jakieś 25km/h.

Mam 17 lat, 182cm wzrostu i chciałbym coś taniego, bo nie dysponuje niestety wielkimi pieniędzmi. Myślę, że maksymalnie 1200zł udałoby mi się jakoś uzbierać, choć i to będzie pewnie ciężko. Szukam roweru szosowego z ramą troche większą niż podają, bo możliwe, że jeszcze 10cm mi przybędzie. Także o ile się nie myle to rozmiary w granicach 58-60cm | 21" | XL. Rower oczywiście może być używany, ale na chodzie i nie w rozsypce.

Widziałem w internecie taniego Triban 3 firmy btwin.
Zastanawiałem się też nad straszą wersją Maridy 880, ale to nówka już ponad 1500 zł, także próbuje zbierać, no ale to jednak nie mało dla zwykłego, prostego nastolatka.

Ktoś ma jakieś oferty lub pomysły?


toi nie licytacja kto ile Ci za ile da, załóż temat w giełdzie typu kupie do .... i tyle , tutaj możesz w tym dziale jednynie sobie znależć , porównać i prosić o doradztwo, zakupy są gdzie indziej.

W kasie do 1200 zł jest sporo rowerów na Allegro , zależy od okresu i poczytaj łaskawie co i jak .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź