Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bontrager Node 2


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 z1mEk

z1mEk
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 22 lipiec 2011 - 19:15

Witam,

Posiadam cyklokomputerek Bontrager Node 2 a wraz z nim sensor prędkości, kadencji, pulsu. Podczas "wykrywania" sensorów szuka także sensora mocy (pwr) - czy ktoś o takim słyszał? Jak to wygląda i gdzie się go montuje?

p.s.
ma ktoś polską instrukcję do tego licznka?

#2 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2011 - 07:48

Google gryzie? http://bontrager.com/model/08205 ANT+ mozesz sparowac co tam chcesz z ant+

#3 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 wrzesień 2011 - 11:19

tak jak pisze Rafalek jak masz coś co mierzy moc to np. piasta, korba itd. na ANT+ to ci go ten Bontrager cztyta.
Mam do ciebie jako użytkownika tego licznika pytanie bo jest on tańszą alternatywą dla innych liczników czytających ANT+: czy można z niego zgrywać treningi do komputera?
Sa jakieś problemy z działaniem z oprogramowaniem do treningów na mocy?

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:08

Czy ja wiem, czy taki tani? Node 2 kosztuje 140$ (bez centa) Node 1 $75 - Node 2 ma dodatkowo podświetlenie (ale na baterii pastylkowej to dużo tego podświetlenia nie ma - w garminie mogę włączyć podświetlenie nonstop, przydaje się zwłaszcza podczas jazdy w nocy), wysokościomierz barometryczny (dzięki czemu wyświetla nachylenie podjazdu/zjazdu), pas z nadajnikiem pulsu. W zestawie brak jest czujnika prędkości/kadencji. Razem node2 + czujnik kadencji/prędkości to $200 (bez 2 centów). A że nie posiada gps (teoretycznie można użyć, o ile odbiornik zewnętrzny komunikuje się po ANT+ - są takie?!) to używanie bez czujnika prędkości/kadencji lub samego czujnika prędkości chyba mija się z celem. No chyba, że jako jako pulsometr, ewentualnie wysokościomierz (choć pewno trzeba kalibrować przed wyjazdem - wysokościomierz barometryczny). Czyli cena minimum $175 (czujnik prędkości) lub $200 (czujnik prędkości/kadencji).

Ceny w Polsce z ssc.pl to node 2: 439 zł, duotrap (czujnik kadencji/prędkości montowany w profilu ramy Madone) 159 zł. Razem: 598 (plus to montaż czujnika w profilu ramy Madone, również do innych komputerków np. Garmina). Do innych rowerów albo garminowski GSC10, albo osobno czujnik prędkości 85 zł + czujnik kadencji 99 zł, czyli 184 zł. GSC-10 można kupić za ok. 150 zł.

No nie wiem - sześć stówek za urządzenie bez możliwości transmisji danych do PC (i późniejszej analizy), bez gps? Nie sądzę, żeby to było rozsądne i w brew pozorom wcale nie aż taka tańsza alternatywa - Garmin Edge 500 kupimy za 633 (z dostawą o dychę więcej), fakt jest to wersja "goła" bez czujników, ale do wyświetlania prędkości i rejestracji nie ma potrzeby dodawania czujników. Fakt, późniejsze dokupienie opaski za 100 - 150 zł i GSC-10 zwiększa koszt o 250 - 300 zł, ale chyba lepiej kupić za 800 komplet (allegro, przesyłka gratis + 3 lata gwarancji)? Różnica 2 stówy pomiędzy Node 2, a w pełni wyposażonym garminem edge 500, z gps'em, rejestracją danych, znacznie bogatszymi funkcjami.

A jeśli ktoś ma Treka Madone i chciałby użyć w komplecie z garminem egde sensora trek duotrap mocowanego w profilu ramy, to oczywiście jest to możliwe i sam bym tą opcję wykorzystał. Parę złotych więcej (w stosunku do GSC10), ale estetyka większa.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 wrzesień 2011 - 07:09

sześć stówek za urządzenie bez możliwości transmisji danych do PC (i późniejszej analizy),

właśnie tego chciałem sie dowiedzieć
dzięki

#6 z1mEk

z1mEk
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:04

Google gryzie?

Niepotrzebna uszczypliwość. "ANT+ mozesz sparowac co tam chcesz z ant+" - właśnie chodziło o to "co tam chcesz" - ja nie wiem "co chcę" i dlatego zadałem pytanie na które w google odpowiedzi wprost nie znalazłem.

Odpowiedź kolegi dajcie mi góry wytłumaczyła mi wszystko - dzięki.

p.s.
Licznik z wymienionymi czujnikami (prędkość, kadencja, puls) kosztował mnie 100$ i w sumie też się dziwię, że nie ma zapisu treningów i transmisji do PC ale pewnie bym z tego z 2 razy skorzystał albo i wcale.

#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2011 - 11:31

$100 za komplet do bardzo dobra cena za taki komplet. Zwłaszcza gdy nie masz potrzeby analizować danych treningowych.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 20 luty 2012 - 18:34

Jestem posiadaczem Madonki i zastanawiam sie nad całą elektoniką z sensorem w ramie,ktoś ma,pomoże opisem pracy i mozliwości,jakies namiary na zakup??,Również zagranicą. Z góry big thx

#9 umiarkowany

umiarkowany
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 luty 2012 - 23:15

Myślę, że w SSC z Wrocławia powinieneś dostać, ew. zamówić.



Dodaj odpowiedź