Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawisko


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 jack

jack
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2008 - 19:57

Witam
Mam pytanie ?
Podczas jazdy rowerem mam dosyc duży katar.
Nigdy nie chorowałem na zatoki, nie mam uczulenia , co to może być?
Czy tez tak macie?
Pozdrawiam
J

#2 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:01

Hmmm ... a moze jednak jestes alergikiem i nawet tego nie wiesz .... ;-)

#3 jack

jack
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:05

Witam
nigdy nic takiego nie miałem.
Podczas pyleń tych róznych syfów nigdy nic nie mam?
Żadnego uczulenia?

#4 klesni

klesni
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:16

Witam
Mam pytanie ?
Podczas jazdy rowerem mam dosyc duży katar.
Nigdy nie chorowałem na zatoki, nie mam uczulenia , co to może być?
Czy tez tak macie?
Pozdrawiam
J

Mam to samo. Po kilku kilometrach na rowerze "zapycha" mi sie nos. Lekarze też podejrzewali alergię. Ale testy wykazały, że alergikiem nie jestem. Dopiero laryngolog stwierdził, że mam krzywą przegrodę nosa i przerost małżowin nosowych. A to utrudnia w dużym stopniu oddychanie, powstaje wydzielina w nosie - katar. Dość powiedzieć że wkrótce mam operację i ma nastąpić poprawa.

#5 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:21

Ja też nie mam żadnych syfów na ciele. Moja alergia objawia się katarem i czasem łzawieniem oczu. Zrób sobie badanie, wszystko będzie jasne... ;-)

#6 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 23 kwiecień 2008 - 21:27

Witam
Jack ja do 19 roku życia nie byłem alergikiem a uczuliłem się w malinach. Alergia po prostu uaktywniła się. Wiem co to znaczy zapchany nos. Obecnie nie łapię żadnych syfów, odczulałem sie przez 2 lata, ale w pełnym lecie biorę zapobiegawczo leki np. Zyrtec lub coś podobnego i jest ok.
Spróbuj przez 2 tygodnie łykac np. Zyrtec lub inny lek przeciwalergiczny i zobacz co się dzieje. Jeżeli objawy ustapia to jest coś na rzeczy.. Wtedy zrób testy. Doradzam testy z krwi. Ja np. w życiu nie miałem do czynienia z końmi a jestem uczulony na ich włosie.
No a jak mam zapchany nos to po prostu smarkam.
Wtedy lepiej nie jechać za mną na kole :mrgreen:
Pozdrawiam Brać Szosową.

#7 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 24 kwiecień 2008 - 00:24

Ja też nie mam żadnych syfów na ciele. (ciach)


A czytaj chłopie uważniej ... nie "syfów na ciele", ale "syfów pylenie" ... :lol:

#8 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 24 kwiecień 2008 - 06:38

Przyznaję, trochę olałem sprawę :-P
:oops:

#9 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 24 kwiecień 2008 - 21:44

uczulic sie mozesz zawsz i wkazdym wieku. mnie sie tez dzisiaj lalo z nosa na malym wyjezdzie /60 km/. cos pyli i lapie sie uczulenie. w aptece kupisz bez recepty jakies tabletki odczulajace. jest spory wybor. pozdr

#10 Gosc_Eki_90_*

Gosc_Eki_90_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2008 - 22:07

Ja tez uczulenia nie mam a również dosyć często mam katar, chociaż nie zawsze. Niewiem od czego to :-)

#11 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2008 - 07:52

Hmm, też mam coś takiego, a do tej pory nie zwracałem szczególnej uwagi na przyczyny. Nie wiem czy to uczulenie, bo nie jeżdżąc na rowerze nie mam kataru. Dziwna sprawa

#12 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:49

jadac na rowerze wciagasz o wiele wiecej powietrza, a tym samym wiecej alergenow. zwlaszcza, ze jezdzi sie przewaznie poza miastem, gdzie jest o wiele wiecej roslinnosci. pozdr

#13 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 25 kwiecień 2008 - 22:02

. Nie wiem czy to uczulenie, bo nie jeżdżąc na rowerze nie mam kataru. Dziwna sprawa

Mam podobnie jak jeżdże to mam katar, który nie sprawia żadnego problemu zresztą, bo nie zwracam na to uwagi. A jak teraz siedze sobie to w nosie sucho.

#14 Gosc_KAZ_*

Gosc_KAZ_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2008 - 15:04

Ja jeżdżę od dzieciaka a uczulony jest tylko brat. Dopiero w tym roku u mnie też wystąpiło to DZIWNE ZJAWISKO. Rada: zapalenie wirusowe powoduje, że kolor wydzieliny jest mniej lub bardziej zielony. Czyli, jak mamy zwykły katar to gile są zielonkawe. Kolor jasny lub bezbarwny może ale nie musi, sugerowac alergię! Podpowiedział mi to Szymon, szosista z Włocławka. Doradzam badania. To trwa chwilę i chyba warto.

#15 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwiecień 2008 - 20:29

Witam
Mam pytanie ?
Podczas jazdy rowerem mam dosyc duży katar.
Nigdy nie chorowałem na zatoki, nie mam uczulenia , co to może być?
Czy tez tak macie?

Podczas jazdy też mam mokro w nosie,choć nie mogę nazwać tego dużym katarem. Uczucie to nasila się w chłodniejsze dni (poniżej 10 st.) Przyznam że jest to trochę irytujące. Może to być objaw lekkiej alergii (kurz,pyłki roślin) lub reakcja na intensywne wchłanianie zimnego powietrza.Nie wiem tak tylko kombinuje :-/

#16 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 03 maj 2008 - 08:41

To moja teoria ale nie jestem pewien czy słuszna. Jak wiadomo podczas jazdy na rowerze wdychamy znacznie więcej powietrza poprzez nos. Rola nosa to: oczyszczanie, nawilżanie i ogrzewanie powietrza. W skład powietrza wchodzą: tlen, azot, i inne gazy. Oprócz tego jest tam jeszcze para wodna, czyli woda. Para wodna skrapla się w nosie i dlatego mamy uczucie kataru. Nie zawsze tak się dzieje ale tylko wtedy gdy na dworze temperatura jest niska. ;-)

#17 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2008 - 09:13

Nie zawsze tak się dzieje ale tylko wtedy gdy na dworze temperatura jest niska.

przeczysz meteorologii :)
im wieksza temp. powietrza tym wieksza prężność pary wodnej = wiecej wilgoci sie zmieści,
wiec teoretycznie w lecie powinno sie smarkać :)
ale Tobie chodzi o to że zimne powietrze styka sie z ciepłym kinolem i dlatego sie smarkoli ;P

#18 pawella

pawella
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKielce

Napisano 03 maj 2008 - 09:35

Może trochę przesadzam (zawsze jestem czujny), ale na parę pytań ten artykuł odpowie.
http://www.nil.org.p...00504/n20050404

#19 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 03 maj 2008 - 15:58

A nie jest to czasem naturalna reakcja nosa na dużą ilość wdychanego powietrza?
Wszak podczas jazdy wnętrze nosa musiałoby się bardzo wysuszać, więc może organizm produkuje smarki na zapas :-P Ja ostatnio po przyjeździe byłem mocno zdziwiony, bo wysmarkałem się, a chusteczka... czarna! Nie ma to jak spaliny ;/



Dodaj odpowiedź