Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła składane


1585 odpowiedzi w tym temacie

#1361 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 styczeń 2018 - 23:52

Przymierzam się do kupna nowych kół aero pod oponę za ok. 2-2,5k. Myślę o obręczach o wysokości ok. 4cm. Szerokość opony 25mm, więc szerokość obręczy najlepiej ok. 25mm? 

Ważę 75kg.

 

Czy znajdę taki dobry zestaw w alu? Czy lepiej będzie sięgnąć po chiński carbon?



#1362 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 styczeń 2018 - 09:35

Przymierzam się do kupna nowych kół aero pod oponę za ok. 2-2,5k. Myślę o obręczach o wysokości ok. 4cm. Szerokość opony 25mm, więc szerokość obręczy najlepiej ok. 25mm? 

Ważę 75kg.

 

Czy znajdę taki dobry zestaw w alu? Czy lepiej będzie sięgnąć po chiński carbon?

 

 

4cm stożka na alu - koła będą bardzo ciężkie. Przy takim profilu tylko karbon. Są chińczyki i chińczyki. Każdy dobry zakład zaplatający ma swoich sprawdzonych dostawców i nie ma obawy o jakość karbonu. W budżecie 2.5k będziesz miał spokojnie karbonowe koła na piastach bitexa i szprychach sapima

 

Pozdrawiam

T.


  • mitm lubi to

45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#1363 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:30

A czy ta ilość zazębień jest aż tak ważna w rowerze szosowym?

 

Czym szybsze zazębienie tym lepiej, z tym nie ma dyskusji.

 

Ja osobiście nie toleruję standardowych piast DT Swiss (18T), Shimano, starego mavica, itp. właśnie z tego powodu że jeździ się na nich jak na rowerze komunijnym z marketu. 15 cm luzu na korbie to nie dla mnie ale co kto lubi. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1364 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 styczeń 2018 - 17:07

18 punktów faktycznie na kolana nie powala, ale 27 czyli 50% więcej jest jak najbardziej akceptowalne i gdybym teraz nie policzył, to nawet bym nie wiedział, że w jednym mam 27, a w drugim 54. A gdzie tu teraz mowa o jeszcze większej ilości? Marketing. No i druga sprawa, więcej ząbków, to bardziej delikatne elementy, wszystko zostaje zminiaturyzowane, czy to dobre posunięcie dla trwałości?



#1365 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 17:52

Mnie nawet 18 zębów wystarczało. Teraz mam 27. Czy czuję różnicę? Tak. Ale nic z tego dla mnie nie wynika. Być może gdybym jeździł na MTB po skomplikowanych trasach i często puszczał korbę i wznawiał co chwilę kręcenie to pewnie bym był innego zdania. Na szosówce pedałuję w sposób ciągły, więc mała liczba zazębień nie jest dla mnie uciążliwa.



#1366 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:35

4cm stożka na alu - koła będą bardzo ciężkie. Przy takim profilu tylko karbon. Są chińczyki i chińczyki. Każdy dobry zakład zaplatający ma swoich sprawdzonych dostawców i nie ma obawy o jakość karbonu. W budżecie 2.5k będziesz miał spokojnie karbonowe koła na piastach bitexa i szprychach sapima

 

Pozdrawiam

T.

 

Skąd byście polecili kupić? Składane w Polsce jak Daveo, Dandyhorse? 

Czy też widziałem polecany sklep Far Sports.



#1367 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 styczeń 2018 - 12:05

Far Sports jest ok. Dobry kontakt, respektują gwarancję, koła są dobrze poskładane i mają naprawdę duży wybór piast. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1368 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 12:35

Ja biorę już 3 komplet kół od Dawida z Daveo. Do tej pory bez najmniejszych problemów. Dobre ceny, dobry kontakt i sporo części do wyboru.



#1369 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:08

A ja odwrotnie, Daveo to koła rozcentrowane po 500km i to nie tylko mi, ale i znajomych. U mnie jeszcze było ok, ale oni musieli przelatać, bo to co odwalił było masakrą. Chodziło o złe ustawienie krzyżowania szprych, chyba Dandy to wyjaśniał tu czy w innym temacie. Zresztą już czytałem jego dysputy na ten temat na innym forum i kończyło się to stwierdzeniem "bo tak". Sorry, ja jestem sparzony i jak słyszę DT to niedobrze mi się robi.

 

Z kołami konkurencji zero problemów, dwa komplety, śmigają aż miło. Przypadek? Być może, ale niesmak został.



#1370 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 18:21

Mama dwa komplety od Daveo i do tej pory nie było żadnych problemów. 

Z kołami zaplatanymi przez konkurencję po 80 km skończyła się jazda.

 

 



#1371 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:49

Ode mnie również plusik dla Dawida. Nie jeden zestaw zanabyłem i wszyscy zadowoleni.

#1372 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2018 - 18:39

miałem koła od Daveo i było spoczko, dobry kontakt, zero problemów. W aktualnym mtb mam składane w wojczal i też póki co wszystko spoczko!



#1373 Bullecik

Bullecik
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 luty 2018 - 20:02

witam, przeczytałem prawie cały post i nie znalazłem nic na temat tylnego koła na 20 szprych, jeździłem na Mavic Ksyrium Elite( nic się z nią nie działo po prostu wytarły się boki od hamowania) i chciałbym wykorzystać tą piastę, jaką polecilibyście obręcz i jakie szprychy, moja waga to 87 kg, obręcz do jazdy codziennej ale po nieciekawej jakości asfaltu.

temat rozwiązany, może komuś się przyda, obręcz Shimano RS30 niezbyt lekka ale masywna, szprychy pillar płaskie aero z ebaya i wykorzystana została oryginalna piasta mavica bez żadnych przeróbek. Na razie zrobione dopiero 60 km po nieciekawym asfalcie, bo warunki nie sprzyjają na dłuższy wyjazd ale nic złego się nie dzieje, także mam nadzieję , że będzie dobrze



#1374 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2018 - 07:40

Dwa identyczne sety z Daveo do przełajówki, jeden pod szosową jazdę, drugi w teren:

 

Obręcze DT460 28h

Piasty DT 350 CenterLock 11s

Sprychy Pillar PSR TB2016

 

Obecnie już oba w tubelessie i cóż, jestem mega zadowolony. Zresztą, gdybym nie był z pierwszego zadowolony, to bym nie zamawiał drugiego zestawu. Zastanawiałem się nad systemowymi typu Hunt czy z Planet X ale jednak wziąłem składane i gra gitara.


  • pimpf lubi to

#1375 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 22 luty 2018 - 00:02

Kiedyś brałem pod uwagę wszystkie plusy i minusy posiadania tublessów. Czemu TY jednak zdecydowałeś się na brak dętki? Mi wyszło, że jednak dętka ma przewagę nad mlekiem.



#1376 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2018 - 08:58

Kiedyś brałem pod uwagę wszystkie plusy i minusy posiadania tublessów. Czemu TY jednak zdecydowałeś się na brak dętki? Mi wyszło, że jednak dętka ma przewagę nad mlekiem.

 

Nieco ciekawość, nieco właśnie te plusy czyli wygoda, mniejsze szanse na to że będę łatał dętkę na trasie itd.
Trochę już pojeździłem na nich, włącznie z dłuższą trasą i na razie jest wszystko ok, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Zacznę teraz nieco ryzykować i nie brać ze sobą zapasowej dętki, łyżek itd. Oczywiście jak będzie awaria to będę w czarnej... no ale czemu od razu zakładać, że będzie? ;)  



#1377 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 marzec 2018 - 16:06

Jeździsz sam? 



#1378 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 marzec 2018 - 16:20

Widać dokładnie dla czego produkcję przenosi się na daleki wschód. Kto w Europie by dopuścił do takiego łamania zasad BHP, a za taka robotę zadowolił się miska ryżu?



#1379 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 20:05

O co chodzi? Pzecież ma rękawiczki :-D :-D



#1380 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2018 - 23:42

 Kto w Europie by dopuścił do takiego łamania zasad BHP, a za taka robotę zadowolił się miska ryżu?

 

Oj zdziwiłbyś się, jak wielu pracodawców. No, może zamiast miski ryżu jest tylko minimalna krajowa, co dla wielu osób po opłaceniu podstawowych rachunków oznacza praktycznie to samo.





Dodaj odpowiedź