Skocz do zawartości


Napoje izotoniczne


536 odpowiedzi w tym temacie

#481 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:02

Najlepszy sposób na wyczyszczenie bidonu wewnątrz i pozbycie się przykrego zapachu to kwasek cytrynowy + gorąca woda.

Tylko nie wrzątek bo bidon może się odkształcić.

Bidon Elite i wrzucenie do zmywarki co druga jazda. Nie ma możliwości zagrzybienia.

Na pozbycie się grzyba proponuję zalać bidon roztworem: woda utleniona + woda bieżąca pół na pół i porządne wyszorowanie ustnika oraz gwintu bidonu i pokrywki.


  • Yar_Tur lubi to

#482 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 czerwiec 2018 - 00:31

Ewentualnie sterylizator butelek dziecięcych do mikrofalówki ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#483 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 16 lipiec 2018 - 19:28

A ja już od 8 lat praktykuję bidony aluminiowe i faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie. Jedynie termiczny Elite Iceberg jest plastikowy i niestety - jako też jedyny kompletnie nie nadaje się do bezsmakowych napojów.

#484 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 lipiec 2018 - 21:21

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z izotonikami firmy PowerBar?



#485 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipiec 2018 - 06:30

Ja używam, opakowanie 1300g, cytrynowy. Ten mi podchodzi ale dawno niczego innego nie używałem więc porównania specjalnie nie mam.

#486 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 18 lipiec 2018 - 07:10

W temacie izotoników, to obecnie jezdżę na aptonii z decathlonu. W składzie przynajmniej nie ma syfu, słodzików etc. Smak wzialem pomaranczowy.
  • Cyklo Ziutek lubi to

#487 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:20

W temacie izotoników, to obecnie jezdżę na aptonii z decathlonu. W składzie przynajmniej nie ma syfu, słodzików etc. Smak wzialem pomaranczowy.

Aptonię pomarańczową i cytrynową 650g właśnie kończę. Dobry stosunek cena do wydajności i jakości. Kusi mnie PowerBar bo kiedyś CCC na tym jechało i kilka klubów z ekstraklasy piłki nożnej.

#488 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 13 lipiec 2020 - 17:48

Odkopuję, wybaczcie.

 

Isostar , czy SiS GO Electrolyte? 

 

Skład Iso:

Składniki: sacharoza, syrop glukozowy, kwas: kwas cytrynowy, cytrynian sodu, maltodekstryna, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, naturalny aromat pomarańczowy z innymi naturalnymi aromatami, chlorek sodu, węglan magnezu, witamina C (kwas askorbinowy), witamina B1 (tiamina). Może zawierać: mleko, soję i gluten.

 

Skład SiS GO:

Składniki: mieszanka węglowodanów (93%) (maltodekstryna (z kukurydzy), fruktoza), kwas: kwas cytrynowy, elektrolity (2%) (chlorek sodu, mleczan wapnia, chlorek potasu, cytrynian sodu, cytrynian magnezu), naturalne dodatki smakowe, substancja słodząca (aspartam). Zawiera źródło fenyloalaniny. Produkt odpowiedni dla wegan.

 

 

 SiS ma o wiele mniej cukrów, natomiast kaloryczność identyczna. Cena wyższa w SiS. Zależy mi na tym, żeby było czuć nawodnienie i by było bardziej zdrowo. 



#489 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 18:03

Nutrend UniSport ;) 
Litrowy koncentrat starczy Ci na parę miesięcy. 


  • Yar_Tur i dmxzor lubią to

#490 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 19:27

Nutrend UniSport ;)
Litrowy koncentrat starczy Ci na parę miesięcy.

ten nutrend to jest petarda.

#491 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 13 lipiec 2020 - 19:45

Ja wciąż używam i polecam Hydrafit od namedsport.

#492 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 13 lipiec 2020 - 19:54

Nutrend UniSport ;)
Litrowy koncentrat starczy Ci na parę miesięcy.

Dobre to w smaku i nie słodkie?

#493 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 19:55

Dobre to w smaku i nie słodkie?

smakow masz do wyboru, do koloru.

Osobiście mam żółty grejpfrut i spełnia powyższe założenia, ważne tez, ze smak jest owocowy, a nie chemiczny.
  • stryjek lubi to

#494 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 20:07

Dokładnie, smaków multum. Miałem już 3 czy 4 i każdy spoko. Z Muszyną bardzo fajnie smakuje. 

Daję 8-10 ml na 600-700 ml wody i jest bardzo optymalnie. Nie zasładza, nie sprawia, że chce się jeszcze bardziej pić. 


  • stryjek i lukaszzsch lubią to

#495 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipiec 2020 - 23:06

Ja używam SiS Go Hydro, tabletki, ale już mi się opiły wszystkie smaki. Natomiast w mojej ocenie działają jak trzeba. Na dłuższe trasy zabieram ze sobą dwie dodatkowe tabletki i wrzucam do kupowanej na trasie wody. Ale tutaj prawie nie ma węgli, więc jedyne zadanie to nawadnianie. 

 

Ten Nutrend to to? 

 

https://www.sportfue...DhoC0_UQAvD_BwE



#496 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 03:58

Nie, UniSport
https://www.sportfue...MRoCkSAQAvD_BwE

SIS Go Hydro też używam, ale tylko na wyjazdach, bo łatwo zabrać ze sobą dodatkowe tabsy. Jest bardzo Ok, tak jak ich żele, ale cenowo to jest odjazd.

#497 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 14 lipiec 2020 - 08:37

Nie, UniSport
https://www.sportfue...MRoCkSAQAvD_BwE

SIS Go Hydro też używam, ale tylko na wyjazdach, bo łatwo zabrać ze sobą dodatkowe tabsy. Jest bardzo Ok, tak jak ich żele, ale cenowo to jest odjazd.

 

No ja akurat muszę zrobić jak wyżej, bo na dłuższych trasach jak ubędzie picia to dokupuję i piję samą wodę albo chemię typu Oshee :/


  • Jacenty_071 lubi to

#498 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 08:45

Jeszcze nigdy nikogo Oshee nie zabiło ;)

#499 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lipiec 2020 - 08:52

Protip - opakowanie na soczewki kontaktowe jest doskonałe do zabierania ze sobą tabletek lub proszku. Lekkie i poręczne. Polecam takie firmy Bausch+Lomb, bo pojemniczki są szerokie. Gdy tabletka jest za duża, trzeba ją pokruszyć. Z proszkiem nie będzie żadnego problemu.

Odradzam woreczki strunowe. Kiedyś miałem tabletkę w małym woreczku strunowym w torebce podsiodłowej. Złapał mnie deszcz, torebka zamokła, reszty się domyślacie.

Oshee, 4move, powerade to są okropne paskudztwa.

#500 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 14 lipiec 2020 - 09:05

Dokładnie, smaków multum. Miałem już 3 czy 4 i każdy spoko. Z Muszyną bardzo fajnie smakuje.
Daję 8-10 ml na 600-700 ml wody i jest bardzo optymalnie. Nie zasładza, nie sprawia, że chce się jeszcze bardziej pić.

Kupiłem na próbę, zobaczymy jak się sprawdzi i czy daje radę.
Niestety wspomnianej wcześniej Aptoni z Decathlonu nie jestem w stanie pić, jak dla mnie smak chemii ;)



Dodaj odpowiedź