Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy "kapeć"


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:22

I stało się, dziś moja przyjaciółka wykrakała że w końcu muszę złapać gumę i stąło sie.

Odcinek był trochę nie równy i może dziura zrobiła się przez dobicie ale wygląd jej przypomina normalną dziurkę i teraz pojawiają sie pytanie czy taka dętkę można załatać i trochę na niej polatać ?

Druga sprawa opony które już pierwszej młodości nie są i po bokach wychodzą takie ala"włoski"
nie jestem profesjonalista i będę skłaniał się ku MAXXIS Detonator nie jeżdżę w deszczu wiec te właściwości mi nie będą przeszkadzać . Ale pytanie czy moge np jeszcze trochę na tej starej w miedzy czasie pojechać ?

#2 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:41

1. Można łatać
2. Można jeździć, ale absolutnie nie po mokrym, bo się "rozejdą"

no i gratuluję straty "cnotki" :mrgreen:

#3 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:41

teraz pojawiają sie pytanie czy taka dętkę można załatać i trochę na niej polatać ?

Oczywiście, że tak. Ja wszystkie dętki mam łatane. To w niczym nie przeszkadza, po dobrym zaklejeniu powietrze nie uchodzi nawet przy wysokim ciśnieniu.

Ale pytanie czy moge np jeszcze trochę na tej starej w miedzy czasie pojechać ?

Lepiej zmień je jak najszybciej możesz. Dopóki nie zakupisz to jeździj ;-) Tylko uważaj, żebyś kiedyś nie musiał wzywać "wozu technicznego" :-D

#4 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:52

oponki mam 700x23c a jakiego rozmiaru dętki szukać ewentualnie to jutro podejdę do rowerowego i sie zapytam czy może coś takiego ma

i czy np uda sie kupić z wentylem taki jak w samochodzie, choć w zasadzie nie robi mi to róznicy bo zaraz bede kupował jakaś pompkę.

#5 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:00

oponki mam 700x23c a jakiego rozmiaru dętki szukać ewentualnie to jutro podejdę do rowerowego i sie zapytam czy może coś takiego ma

i czy np uda sie kupić z wentylem taki jak w samochodzie, choć w zasadzie nie robi mi to róznicy bo zaraz bede kupował jakaś pompkę.

Jeśli masz wentyl Presta to dętka z samochodowym nie wejdzie w obręcz, wiec kup taką samą.

#6 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:03

Dętki "na szose" ;) albo jak wolisz 700x19/23 lub 622-19/23. Na pewno będą wiedzieli.
Z wentylem pod auto nie kupisz, bo obręcz jest na to za wąska.

#7 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:09

Złapanie gumy poprzez dobicie dętki często może uniemożliwić jej załatanie w ogóle. Przy mocnym dobiciu w dętce od razu pojawiają się 4 równe nacięcia i taka dętka od razu leci na śmietnik. To chyba oczywiste. :roll:

Ale ja się przyrąbało lżej i nie pocięło się dętki to pewnie że można łatać.

#8 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:12

Czyli nie ważne jaki rozmiar wybiorę będzie ok :?:

700x19
700x23
622-19
622-23

#9 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:29

ta, będzie ok
i nie znajdziesz osobno dętki 700x19 i 700x23, tak samo z 622x19 i 622x23... 8-)

#10 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:31

To wszystko jedno i to samo :mrgreen:

#11 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 04 sierpień 2011 - 09:34

Bodajże na dętkach Accenta jest napisany zakres rozmiarów od 700x19C do 700x28C

#12 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 18:22

Co by nie robić zamieszania i nie robić nowych tematów napisze tutaj.

Detkę po paru nieudanych próbach udało mi się załatać. Dziś na przejażdżce (osobisty rekord na razie 77km ;) ) jechałem niepewnie ale dętka dałą rade, niestety droga była co by powiedzieć no kiepska po powrocie zobaczyłem taki widok

Dołączona grafika

Dwie nowe opony już zamówione i na wszelki wypadek dętka ;) Ale pytanie czy w miedzy czasie mogę jeszcze pojechać na takim "czymś" :P oczywiście będę się narazie trzymał tylko idealnie równej drogi.

I jeszcze pytano czy to "nacięcie" na dole mogło zrobić się samo czy pomogło jakieś szkiełko albo kamyk ? i Czy to czarne pod spodem to juz dętka czy jeszcze może jakaś wkładka która to oddziela ?

#13 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2011 - 18:48

Ja osobiście bym na tym nie jeździł. Swoją drogą to jak udało Ci się przetrzeć tak oponę na boku?

#14 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 19:02

Chyba za niskie ciśnienie choć z drugiej strony te nitki tak nie wyszły wiec. NIe mam pojęcia jak to się stało.

#15 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2011 - 19:26

Mi to wygląda na jakieś szorowanie o krawężnik. Od niskiego ciśnienia to na pewno nie jest.

#16 Gosc_enigma_*

Gosc_enigma_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2011 - 17:30

Ja dzisiaj straciłem "cnotkę" ;) po 3 tys km. Tylna opona dobiła do czegoś no i powietrze zeszło. Jeszcze nie ściągałem gum, ale wygląda tak jakby "wybiło" wentyl (presta oczywiście). Słupek w środku po prostu rusza się we wszystkie strony. Da się to jakoś wymienić czy trzeba nową dętkę?

#17 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2011 - 17:38

ten "słupek" trzeba skontrować nakrętką która znajduje się na tym słupku. Gdy w oponie jest ciśnienie, wentyl wypychany jest do góry przez co nie lata.



Dodaj odpowiedź