Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stara szosa Novara action


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 fryc04

fryc04
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądKonin

Napisano 29 sierpień 2011 - 17:58

Witam!
Co do specyfikacji nie mogę opisać go zbyt dokładnie, ponieważ nie znam się na sprzęcie dlatego możecie sami ocenić co to za sprzęt z fotek. Ogólnie rzecz biorąc kupiłem szosę za małe pieniądze i jeździ się dobrze. Zrobiłem prawie 3000km co widać na zdjęciach.
Prosiłbym ogólnie o wycenę rowerka ile jest orientacyjnie wart to powiem wam czy przepłaciłem czy nie :-)

Co do wymiany części to na starcie kupiłem kasete i łańcuch oraz owijka leży i czeka na właściwy moment, ponieważ chce kupić klamki bo te jak widać swoje lata mają i wyglądają mało estetycznie. Próbowałem kupić białe bo owijkę nową też mam białą, lecz ze względu na ceny używanych białych klamek muszę chyba zrezygnować z tego pomysłu i kupię czarne jakieś tańsze tektro zapewne.

Rowerek będzie malowany, jeszcze nie wiem jakim kolorem itp. planowałem biały. Bynajmniej będzie malowana raczej lakierem samochodowym w sprayu.

Oto fotki mojego sprzętu:
http://fryc04.pictur...534-(Kopiowanie).html#column2::/album/169756/detail/6425170

Dołączona grafika

#2 AmAdeuz

AmAdeuz
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 31 sierpień 2011 - 20:51

Na Twoim miejscu skupil bym sie przykladowo na noskach badz spd.
Poza tym wszystko ok. W pozniejszym czasie, jak bedziesz chcial dalej jezdzic stalowką mozesz zmienic ja na cos w calosci z cr-mo. Po nalepce na ramie wnioskuje ze tylny trojkat to stal weglowa. Tak czy siak ramy jak i osprzetu latwo nie zajezdzisz jesli bedziesz o nie dbal 8-)

#3 zawadkaj

zawadkaj
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 01 wrzesień 2011 - 08:06

Kolega ma rację,tej ramy nie ma co malować.Zrób zaprawki tam gdzie są ubytki lakieru,ładnie ją przepoleruj pastą polerską do lakieru i będzie dobrze.A w pedały warto zainwestować,bo zupełnie inaczej się jeżdzi(lepiej).Życzę udanych przejażdżek.

#4 scooby666

scooby666
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Skądrdz

Napisano 01 wrzesień 2011 - 11:09

osprzęt exage 300 chyba, fajny rowerek do pojeżdzenia, mocny stary osprzęt

#5 fryc04

fryc04
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądKonin

Napisano 02 wrzesień 2011 - 21:32

Malowanie to tani koszt bo zamówiłem lakier samochodowy w sprayu i kosztował 35zł. Troszke mam pojęcie na temat malowania także koszty nie takie duże. Jeśli wyjdzie dobrze z miłą chęcią się pochwalę. Co do pedałów sam nie wiem czy lepiej odłożyć na jakies szosówki lub spd czy kupić noski, które też nie są takie tanie. Przy okazji, która metoda jest trwalsza spd czy typowo szosowa, mówię o pedałach + buty.

Czy ten sprzęt jest wart 320zł? Tyle za niego dałem.

#6 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 wrzesień 2011 - 21:40

No coś koło tego jest wart. Exage nie jest wysoka grupą, ale jak działa to jest ok. Ile to wazy w ogóle? I tak jak pisał kolega wyżej, szkoda że nie Cr-Mo. Tak samo pedaly zmień na jakieś stare look'i szosowe albo jakieś noski. W SPD się nie jeździ szosowo, to są pedały do MTB. Noski są tanie. Najtaniej da sie wyrobić za 50. Nie jest to super doskonałe, ale się da, i daje niezle efekty na start. Co do trwałości... Takie pedały nie są do chodzenia, a bloki do szosówek są dużo bardziej delikatne od SPD.

#7 AmAdeuz

AmAdeuz
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 03 wrzesień 2011 - 13:26

fryc04>

Tzn tak, noski sa stosunkowo tanie - kilkanascie zloty i masz plastikowe sygnowane authorem itp. Kwestia mocnego dociagniecia paskow, inaczej bedzie to tylko 'przytrzymywacz' buta, a nie wiazanie pomagajace ciagnac pedal w gore.
Co do spd.. zalezy jak kto jezdzi, jesli jezdzisz z wiekszym zacieciem, ale lubisz cos przy okazji zobaczyc to bierz spd. Zwroc jedynie uwage na takie co maja wieksze podparcie dla podeszwy czyli np. shimano a-600 badz tansze a-520. Obu modeli uzywam i polecam.

#8 fryc04

fryc04
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądKonin

Napisano 03 wrzesień 2011 - 19:33

Dziś już troche zmatowałem rame, ciężko szły wszystkie naklejki ale już prawie skończyłem. W poniedziałek myśle że zacznę malować. Jeśli skończę to się pochwalę ;-)

#9 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 wrzesień 2011 - 21:30

Moment moment. SPD to cos takiego http://allegro.pl/pe...1783937513.html

Z systemu shimano do szosy jest SPD SL.
http://allegro.pl/no...1784207407.html

Spd są do systemu MTB!
SPD SL sa do szosowek. Różnica jest duża.
Oczywiście nie trzeba inwestowac w shimano, można w look, campagnolo, jest tego trochę.

Jak chcesz to mogę Ci sprzedać Look Keo, początkowy model. Stare trochę, ale działają. Pozdr!

Edit: co do rozwiazania wątpliwości, poza różnica różnią się innym przenoszeniem ciężaru, wiekszym podparciem dla stopy, oraz sztywniejszym połączeniem. To tak, aby Ci pomóc w wyborze. Osobiście bardzo odradzam stosowanie pedałów MTB do szosy, no chyba że bardzo często odpinasz nogę, czyli jeździsz po mieście. Minus jest taki, że bloki szosowe sie bardziej ścierają od tych do MTB.

#10 AmAdeuz

AmAdeuz
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:26

Hrehor>

;-)

To tez jest spd - http://cdn2.media.cy...600_top_600.jpg

A-520 i A-600 mimo ze spd Nie sa dedykowane do typowego mtb. Nie jest istotne czy do szosy czy do mniejszej polowy szosy, po prostu dobiera sie pod katem uzywania i tego nalezy sie trzymac.
Takie "bardzo" odradzanie jest przesadą, sa tacy ktorzy w noskach potrafia pociagnac tak ze nie jeden "przyspawany" do korb nie dal by rady zbyt dlugo usiedziec na kole, takze wiecej luzu, wszystko jest dla ludzi i ich indywidualnych potrzeb

#11 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2011 - 08:55

Sam wole noski od looków, bo cisne po mieście dziesiątki dziennie, więc dobrze dopasowane noski to podstawa. Odradzałem ze wzgledu na to, że jeśli się czesto schodzi z roweru to sie niszcza bloki (sprawdzalem). Tak, ogolnie widzialem bardzo dużo gości w mieście co cisną na spd do MTB, ze względu na trwałość wlaśnie. Na dłuższą trasę po gładkim to sie nie sprawdza.

Ofc masz rację. Ja oceniam po tym co sam przejeździłem, a na tych spd też jeździłem i nie z bardzo to widzę, głównie ze względu na to, że jak jedziesz pod górę to sie często mi wypinaly.

I tu też masz racje, każdy co do siebie powinien brać. Tylko zamiast już wydać te pieniądze ( wszak nie małe-bloki, buty,pedaly) na niewiadomą, lepiej samemu sprawdzić i popytać po znajomkach. Wiesz, ja sie nie kłócę, tylko napisałem swoje zdanie na ten temat poparte doswiadczeniem.

Pozdr!

#12 fryc04

fryc04
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądKonin

Napisano 06 wrzesień 2011 - 15:19

Panie i Panowie!

Przedstawiam swoją szosóweczkę w nowej odsłonie. Zmieniłem layout jak to się mówi :-)

Poniżej zdjęcia, mile widziane komentarze, zaznaczam że kolor jest troszke ciemniejszy, a że było bardzo słonecznie to wydaje się na zdjęciach jaśniejszy. Malowałem wczoraj dlatego jeszcze nie jest kompletny. Uważnie z ostrożnością złożyłem to co widać na zdjęciach, reszta jak wyschnie farba.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jakość zdjęć taka, a nie inna ze względu, że były robione telefonem
Przy okazji widać nowe klamki i owijkę :-D

#13 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2011 - 15:20

Wrzuć w dziale retro. Tam zbieramy stare szosy. Pozdr, i czekamy.