Skocz do zawartości


Zdjęcie

TREK OCLV CARBON 120 - szybka rada


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 11 wrzesień 2011 - 09:07

Witam,

mam na oku ten oto rower http://allegro.pl/sh...item=1814795393 - myślę że za 1600zł go zgarnę. Tutaj proszę o waszą radę, czy to jest trek madone 5.2 z 2005 r, czy może coś innego ?

Jak widać ma tylną piastę uszkodzoną, poza tym sprawny i widać zadbany. Prosił bym o waszą opinie czy warto pchać się w taki rower kilku letni ? Waży od bodaj 8.1 kg.

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż muszę go zawiadomić czy go chce.

#2 Gosc_cyclist23_*

Gosc_cyclist23_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2011 - 10:28

myślę że warto, ogólnie prezentuje się ok ładna kolorystyka, osprzęt ultegra chyba 6600 też mam taką i służy bez zastrzeżeń, możliwe że będziesz musiał wymienić ewentualnie kasetę łańcuch najlepiej dopytać jaki przebieg w tym roku najwyżej trochę go jeszcze dojeźdisz a przez zimę konserwacja i ewentalna niewielka modernizacja

#3 Gosc_cyclist23_*

Gosc_cyclist23_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2011 - 10:42

piasta ewidentnie do wymiany

#4 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 11 wrzesień 2011 - 10:49

Tak, co za tym idzie muszę do tych kół znaleźć tą piastę bontragera co jest prawie nie możliwe bez wymiany tylnego koła. Odpuszczę, sobie go jednak - w końcu staruszek 6 letni już i poszukam jakiś nowości :)

Za ile myślicie ten model pójdzie http://allegro.pl/wi...1815442299.html ?

#5 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 11 wrzesień 2011 - 11:03

arkadiuszxx, wcale nie musisz szukać identycznej piasty - możesz przepleść koło na dowolną piastę. Dojdzie ewentualna zmiana długości szprych, ale tak czy siak obręcz masz. Mi się wydaje, że za tą cenę rower warty uwagi, choćby ze względu na osprzęt i ramę (jeśli to Twój rozmiar).
A ten Wilier pójdzie pewnie za ok 3tyś ...

#6 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2011 - 13:35

Ten Trek naprawdę warty ceny, tylko nie wiadomo czy piasta poszła w wyniku przeciągnięcia szprych czy ktoś zaliczył dość dużą dziurę co mogło różnie odbić się na ramie.

#7 misiek

misiek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądRz

Napisano 11 wrzesień 2011 - 17:34

mam te piasty, gdzieś mi leżą niepotrzebne ;)
kwestia ile byłbyś w stanie dać ;)

#8 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 11 wrzesień 2011 - 19:50

Dzięki za rady, niestety sprzedawca sprzedał go już komuś innemu :/
Lecz błyskawicznie znalazłem coś innego :) http://allegro.pl/kt...1816604877.html - co to za rama, warto licytować, jak tak to do ilu ?? Tylko sęk w tym, iż mam 179cm wzrostu i 15lat więc mogę jeszcze z 5 cm "podskoczyć". Wg liczenia (po dł. nóg) powinienem mieć ramę 57-58. Za to ten KTM ma ramę 55cm - za mała ?

#9 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 11 wrzesień 2011 - 20:13

zdecydowanie za mały ten ktm będzie

#10 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 11 wrzesień 2011 - 20:36

Oo to taki 1 czy 2 cm ma takie znaczenie ? Wg moich obliczeń mam dł od kroku do podłoża ponad 87cm, mnożymy to przez 0.66 i daje to wynik ponad 57.5cm (lub wg innego poradnika, gdzie pisze, żeby pomnożyć przez 0.67 daje ponad 58.5cm. To jest rama XL, a wzrost mam tylko ok. 178cm - idealnie nie wymierzę metrem. To w wyborze kierować się wzrostem czy dł od "kroku do podłoża" ?

P.S a zwykłe podniesienie siodełka nie załatwi sprawy ramy za małej o te 1-2cm ?

#11 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 wrzesień 2011 - 09:09

Tak, ma znaczenie. Problemem jest nie tyle długość rury podsiodłowej, co rury poziomej. O ile tą pierwszą faktycznie do pewnego stopnia można wyregulować sztycą, to nie licz na zbyt dużą możliwość dopasowania źle dobranej ramy pod względem długości rury poziomej.
Najlepiej kierować się specjalnymi kalkulatorami do doboru ram np. dostępnego na competitivecyclist.com - szczegóły co i jak szukaj w wątkach na forum, było tego od groma i trochę, łącznie z wytłumaczeniem każdego z 3 typów doboru ramy i każdego z pojęcia użytego w kalkulatorze.

Zauważ, że fizjologicznie przy skoku wzrostowym u nastolatka najpierw wydłużają się znacznie nogi, później dorasta do nich tułów (lekko upraszczam, ale mniej więcej o to chodzi). Czyli jeśli faktycznie liczysz na te 5 cm więcej, to raczej będzie to nie tyle w nogach, ale w części powyżej pasa (choć być może nogi też się jeszcze trochę wydłużyć mogą....). Wydłużyć mostek o kilka cm będzie raczej trudno - a na pewno nie będzie to najwygodniejsza pozycja do jazdy.

Użycie mnożnlika razy długość nogi od kroku przy doborze ramy jest tak samo dokładne jak "podstawowy" wzór na tętno maksymalne. Nadaje się do oszacowania, czy nie będziemy obijać klejnotów rodzinnych o ramę i nic więcej.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#12 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:44

Dzięki - nie przykładałem tak wielkiej wagi na wielkość ramy.

Lecz znalazłem aukcje http://allegro.pl/dy...1793487039.html - po rozmowie myślę ze za 1400-1500zł się zgodzi. "rocznik 2009, przebieg w tym zestawienu 200 km, kaseta i kiera swierze koła proste bez luzów" - cytuję z rozmowy. Tylko co to za rama ??

Proszę o szybko rade na temat tego roweru.

P.S Bardzo porządne forum - na największym w polscę rowerowym to jedna osoba się udzieliła :)

Pozdrawiam

#13 Gosc_mackie_*

Gosc_mackie_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2011 - 21:49

nie licz na zbyt dużą możliwość dopasowania źle dobranej ramy pod względem długości rury poziomej.


Można regulować na mostku. Osobiście mam 182cm wzrostu, ramę 56, mostek 120mm i jest mi wygodnie. Generalnie zmieniły się czasy gdy jeździło się na dużych ramach. ;-)

#14 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 13 wrzesień 2011 - 14:47

Dzięki - nie przykładałem tak wielkiej wagi na wielkość ramy.

Lecz znalazłem aukcje http://allegro.pl/dy...1793487039.html - po rozmowie myślę ze za 1400-1500zł się zgodzi. "rocznik 2009, przebieg w tym zestawienu 200 km, kaseta i kiera swierze koła proste bez luzów" - cytuję z rozmowy. Tylko co to za rama ??

Proszę o szybko rade na temat tego roweru.

P.S Bardzo porządne forum - na największym w polscę rowerowym to jedna osoba się udzieliła :)

Pozdrawiam


Bardzo przepraszam, pewnie jest to niezgodne z regulaminem, ale sprzedawca czeka bo jestem niezdecydowany. Co powiecie o tym DYNAMICS PRO RSL ?

#15 Marcines

Marcines
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPruszków

Napisano 13 wrzesień 2011 - 15:19

Osobiście w tej cenie bardziej bym się skupił na dobrych kołach i ramie niż na napędzie dlatego, że te elementy robią większą różnicę w jezdzie. Obecnośc Ultegry powoduje cięcie kosztów na kołach (Tiagra) do tego będziesz musiał więcej bulić na wymiany łańcuchów i kaset. Rozmiar dobry najwyżej możesz dać krótszy mostek póki nie urośniesz. Czy w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego to nie wiem bo nie przeglądam allegro pod tym kątem, napewno sam już to sprawdziłeś. Jak na pierwszy rower w sam raz: na tyle fajny, że nie zniechęci do jazdy, a jakby Ci się nie spodobało to można sprzedać chyba za wiele na wartości nie straci. Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie ;-)

#16 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 13 wrzesień 2011 - 18:53

Przecież Tiagra to nie jest najniższa grupa shimano - jest trzecia bodajże więc chyba najgorsza nie jest. Rama, nie powala ale za taki budżet to na pewno carbonowej nie kupię. Do tego dobry stan i mały przebieg. Jeszcze zapytam o wagę. Mój kolega ma Trek 1500 na sorze i jeździ mi się bardzo przyjemnie a waga 9,5 kg (ten dynamics na pewno jest lżejszy) więc myślę, że na tym powinno jeździć mi się lepiej. Czyż nie ?

#17 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 13 wrzesień 2011 - 21:41

Co do tego dynamics: koła sa na piastach tiagry a obrecze to alexrims at 450,
oponki przód i tył michelin speedium, napęd jest bardzo mało używany, ma te 200km a rama i widelec z 2009. Co powiecie o tych obręczach.

Sory za double post, ale nie dało już się edytować.

Doradźcie jeszcze w sprawie tego dynamics, bo jestem na niego raczej zdecydowany.

Przypomnę cena 1400-1500 zł

#18 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 wrzesień 2011 - 23:36

kolega ma Trek 1500 na sorze i jeździ mi się bardzo przyjemnie a waga 9,5 kg (ten dynamics na pewno jest lżejszy) więc myślę, że na tym powinno jeździć mi się lepiej. Czyż nie ?

póki się nie przejedziesz to nie stwierdzisz czy się tym lepiej jeździ, co do wagi tego dynamicsa to bym polemizował że waży mniej niż 9,5kg, ale to i tak nie ma znaczenia czy jest lżejszy czy cięższy bo najważniejsze jest to co masz w nodze, a co do rowerku to jak na mój gust dziwnie wygląda lewa klamka, jakby była po przejściach.

#19 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2011 - 10:33

po chorobę ta dyskusja, skoro rower z tematu nie został sprzedany bo nie było ofert kupna.

A tu pojawiają się kolejne rowery, jest temat rower do 1500 pln i tam dyskutujcie.

Mod niech temat przeniesie albo zamknie

#20 Gosc_cyclist23_*

Gosc_cyclist23_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2011 - 12:38

Witam,

mam na oku ten oto rower http://allegro.pl/sh...item=1814795393 - myślę że za 1600zł go zgarnę. Tutaj proszę o waszą radę, czy to jest trek madone 5.2 z 2005 r, czy może coś innego ?

Jak widać ma tylną piastę uszkodzoną, poza tym sprawny i widać zadbany. Prosił bym o waszą opinie czy warto pchać się w taki rower kilku letni ? Waży od bodaj 8.1 kg.

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż muszę go zawiadomić czy go chce.


szybka odpowiedź i nic
chyba straciłeś okazję
na stronie aukcji info brak chętnych - zakończona najpewniej sprzedany rowerek więc poprzedni post wyraża również podziela moje zdanie

należy się decydować kolego w miarę szybko



Dodaj odpowiedź