Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce.. ?


2536 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikowhy

mikowhy
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 20 lipiec 2011 - 21:55

Wiadomo, że szosówką po ścieżkach rowerowych za dużo się nie jeździ, ale pewnie jakieś spostrzeżenia macie, chodzi mi przede wszystkim o współdzielenie drogi z rolkarzami i innymi osobami na kółkach. W Trójmieście zrobiło się o tym głośno, bo rolkarzy na ścieżkach rowerowych jest chyba już wiecej niż rowerzystów i zdarzaja sie wypadki.
Napisałem o tym do lokalnego portalu:
http://aktywne.trojm...ych-n49579.html
Jak to u was wygląda?

#2 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 21 lipiec 2011 - 10:09

Jest w kodeksie drogowym wzmianka o nie rowerowych użytkownikach drogi dla rowerów?

#3 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 10:48

Nie wiem u nas w cK jakoś mało osób jeździ na rolkach po ścieżkach tylko za to chodzą mamusie z dziećmi i trzeba się drzeć bo tępaki są ślepe i nie odróżniają chodnika od ścieżki. A co do jazdy rowerem szosowym po ścieżkach to nawet pan Piątek jak i Andrzej Brożyna powiedzieli w radiu ,że nie będą jeździć po ścieżkach w Kielcach i bardzo dobrze.

#4 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:56

u mnie porobili takie pseudosciezki,gdzie sciezka przecina sie z droga dojazdowa do obwodnicy i auta zawsze sobie robia pierwszenstwo do tego krawezniki.Ja z nich niekorzystam,jak narazie policja sie nie przyczepila,kierowcy trabia bo jest znak zakasu dla rowerow

#5 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:26

Jak kierowca Ci trąbi, to zapytaj go na światłach, czy jest szeryfem, żę próbuje robić porządek.

#6 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:27

Właśnie najdziwniejsze jest to że policja nic z tego nie robi a kierowcy jak się oburzają :evil:. Najlepsze że jak jedzie dziadek i ręce mu się trzęsą prędkość 5-7km/h to jakoś na niego nic :!: :?:. Jak się koleś wychyla i coś sie drze to ja mu albo macham albo się pytam gdzie on widzi asfaltową ścieżkę z odgrodzeniem od chodnika i jak on mi pokazuje to ja mu spokojnie odpowiadam że to jest chodnik tylko że z innym kolorem.

#7 Gosc_sook_*

Gosc_sook_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:32

Niestety muszę stwierdzić że u nas wcale lepiej to nie wygląda: niby szeroki chodnik z kostki (na szczęście w miarę równy) podzielony na pas pieszy i śmieszkę rowerową (z namalowanym kierunkiem jazdy - po drugiej stronie ulicy jest odwrotnie) a na tym: rolkarze, deskorolki, piesi, psy ciągnące pieszych (na całej szerokości ma się rozumieć) - tak skrętnym i skorym do manewrów rowerkiem jak szosa jeździ się wręcz bosko. Oraz rowerzyści. Jadący "pod prąd". Masakra. O zaparkowanych autach nie wspominam bo to zmora nagminna wszystkich miast :cry:

#8 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:35

To może zaczynamy tu wrzucać zdjęcia aut stojących na ścieżkach rowerowych i robimy małą galerię :)

#9 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:43

U mnie "Miejscowi" nie parkują ale matki z dziećmi które biegają po całym "chodniku-ścieszce" i nie idzie niektórym przetłumaczyć że to niebezpieczne. Oczywiście psy to norma bo pies lubi trawnik i go tam ciągnie czyli smycz przecina całą ścieżkę bo właściciel idzie to częścią chodnika :-/

#10 mikowhy

mikowhy
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:13

Oraz rowerzyści. Jadący "pod prąd"

W Gdańsku jest też kilka takich ścieżek, pilnujecie się tego..?

#11 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:29

czonk86Ustawa o ochronie danych osobowych nie zezwala na publikowanie zdjęć osób lub ich danych w tym tablic rejestracyjnych bez ich wiedzy i zgody.
Więc nie widzę takiej możliwości.
E: Po zamazaniu danych wrażliwych oczywiście można takie zdjęcia pokazać ale po co? Każdy z nas ma takie obrazki codziennie przed oczyma.

#12 Gosc_KubaTdP_*

Gosc_KubaTdP_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:48

Według prawa droga dla rowerów jest drogą tylko i wyłącznie dla rowerów tak samo jak pas ruchu dla rowerów ( to o czym mówiliście - pas dla rowerów czyli ze strzałkami mówiącymi o kierunku poruszania się ). Oznacza to, że wszystkich pieszych,matki z wózkami,rolkarzy,deskorolkarzy oraz osoby które prowadzą rower a nie jadą możemy wyrzucać z drogi dla rowerów. Wiadomo, że w praktyce wygląda to inaczej, nikt nie ma chyba zamiaru kłócić się w środku miasta z 11 letnim dzieckiem na rolkach, bo cie wyśmieje, zwyzywa i ucieknie, inaczej z dorosłym, chyba, że jest to osoba duzo starsza od ciebie i kiedy zwrócisz jej uwage to ci powie coś w stylu "jak ja jezdzilem na rowerze to srałaś w gacie, i nie bedziesz mnie pouczal czy mam jechac droga rowerowa czy chodnikiem". Szanujmy sie na chodnikach jak i ulicach

#13 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:11

Darkievicz, ta ustawa o ochronie danych osobowych dotyczy też osób, które w danym momencie popełniają wykroczenie?

#14 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:42

W Bielsku zrobili kawałek fajnej ścieżki, koło jezdni jest wyznaczony pas dla rowerów, szkoda ze tylko 500m ale zawsze coś, tylko na tej ścieżce spokojnie można się poruszać.
Ścieżek w mieście jest dużo, tylko jazda po nich to to tragedia. Pełno psów, ludzi i zaparkowanych samochodów i jadąc po ścieżce tylko traci się nerwy. Policjanci rozumieją i parę razy mijali mnie i nic, raz się zatrzymali i spokojnie powiedzieli że jak lepiej i bezpieczniej jest na jezdni niż na ścieżce to jechać jezdnią.

#15 triohl

triohl
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:49

czonk86Ustawa o ochronie danych osobowych nie zezwala na publikowanie zdjęć osób lub ich danych w tym tablic rejestracyjnych bez ich wiedzy i zgody.
Więc nie widzę takiej możliwości.
E: Po zamazaniu danych wrażliwych oczywiście można takie zdjęcia pokazać ale po co? Każdy z nas ma takie obrazki codziennie przed oczyma.

Wydaje mi się, że się mylisz - numerów rejestracyjnych ogólnie nie powinno się traktować, jako danych osobowych, można je publikować, nie naruszając ustawy o ochronie danych osobowych.
(są pewne wyjątki, więcej na stronie giodo )
Na powyższej stronie jest odpowiedź na pytanie o numer VIN, ale jest on tak samo widoczny z zewnątrz jak numer rejestracyjny.

Darkievicz, ta ustawa o ochronie danych osobowych dotyczy też osób, które w danym momencie popełniają wykroczenie?


Tak, te osoby też są chronione, ale chronione przed rozpowszechnianiem takich zdjęć, ale w miejscu publicznym można robić takie zdjęcia, co często samo odstrasza kierujących. A jak ktoś się awanturuje to i każdy z nas może się uprzeć i zgłosić ze zdjęciem żądanie ścigania sprawcy wykroczenia.
  • Perttu lubi to

#16 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 21 lipiec 2011 - 16:56

Dlaczego w takim razie w programach tematycznych typu uwaga pirat nr. rej. są celowo maskowane?

#17 triohl

triohl
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:04

Nie mnie się o to pytaj ....
Ja mogę tylko wyrazić jakieś przypuszczenia :
- niewiedza telewizji
- dobra wola telewizji
- umowa pomiędzy policją, a telewizją
- w artykule powyżej ( na stronie giodo), jest też informacja, że dla policjanta nr rejestracyjny jest daną osobową, bo:

Jednak dla administratora danych, jakim w tym przypadku jest minister właściwy do spraw administracji publicznej, powiązanie numeru VIN z innymi informacjami identyfikującymi właściciela pojazdu, nie stanowi problemu. Umożliwia więc bez nadmiernego kosztu, czasu i działań, zidentyfikować konkretną osobę. Zatem dla niego numer VIN stanowi dane osobowe.

(należy tylko zamienić nr VIN na nr rejestracyjny)

#18 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:58

W porządku. Widać na tej podstawie wysnułem błędny wniosek.

#19 Gosc_sook_*

Gosc_sook_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 18:16

Oraz rowerzyści. Jadący "pod prąd"

W Gdańsku jest też kilka takich ścieżek, pilnujecie się tego..?


Wjeżdżam w miasto to staram się poruszać po śmieszce. Powolutku, spokojnie, żona nie patrzy to i za spódniczkami się pooglądać można bez groźby oberwania w łeb :mrgreen:
No a skoro już jadę tym "upraszczającym życie wynalazkiem", to jadę w te stronę co strzałka pokazuje (trzeba światu udowadniać że mam IQ>IQ zapałki)

#20 madrej

madrej
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądZduńska Wola/Warszawa

Napisano 21 lipiec 2011 - 19:45

sook, gdzie te ścieżki ze strzałkami są bo nie kojarzę, a może bym sobie z poziomu asfaltu pooglądał :lol:

u5227y2014v4.gif




Dodaj odpowiedź