Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwaga na Urzędy Skarbowe !


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 piwalek

piwalek
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2008 - 09:22

Witam
Kupiliście coś kiedyś od prywatnej osoby na allegro ? Pewnie wielu z was tak. Niewielu pewnie się jednak orientuje że jak coś kupujesz od prywatnej osoby to zawierasz umowę cywilno-prawną ( jak na samochód np. ) i musisz jako kupujący odprowadzić od niej podatek w wysokości 2% jeżeli wartość przedmiotu umowy przekracza 1000 zł.
Ja się właśnie dowiedziałem szkoda że po fakcie . 2 lata temu kupiłem Bombera za 1500 zł
a w tym tygodniu US znalazł mnie na podstawie listu przewozowego :evil: .
Tak że zamiast nowych uszczelek kupię Bomberowi znaczek opłaty skarbowej :-x :-x :-x .
Pozdrawiam
Acha w radiu słyszałem że to akcja ogólnopolska - znależli sposób finansowania urzędasów. :-x bo na autostrady to raczej nie pójdzie.

#2 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 16 maj 2008 - 10:22

a cholera ciekawe.
ale to jak juz to sprzedajacy powinien vat odprowadzic jako podatek dochodowy.
klient jak cos kupuje to cene juz ma wliczona :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#3 piwalek

piwalek
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2008 - 11:24

Dotyczy to transakcji między osobami prywatnymi. Ze sklepami internetowymi jak wystawiają rachunki nie ma tego "problemu" bo one właśnie odprowadzają VAT. Do 1 stycznia 2007 istniała jeszcze możliwość ustalenia kto odprowadza podatek kupujący czy sprzedający - to było umowne. Po tej dacie jest przepis że to kupujący ma lecieć do US i uiścić nawet 20 zł 1 gr bo tyle jest mniej więcej 2 % od kwoty 1000 zł 1 gr :mrgreen: :-x
Pozdrawiam

#4 dedek

dedek
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMielec

Napisano 18 maj 2008 - 09:04

ciekawe co jeszcze wymyślą...:D
Swoją drogą informacja się przyda bo właśnie mam zamiar kupić bajka:D
tak czy inaczej by mnie znaleźli z tego co piszecie tak więc pójdę i opłacę... tylko te kolejki.. i niemiła obsługa... ehh czy w waszych miastach też tak jest?

#5 utkow91

utkow91
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądWielkopolska-Czajków

Napisano 18 maj 2008 - 09:31

czyli ja jeżeli kupiłem niedawno rower za równy 1000zł na allegro to nie będe misiał się bawić US bo wartość tranzakcji nie przekracza 1000zł??
no czyli chyba mam szczęście ;p

#6 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 maj 2008 - 13:46

ja omijam z daleka...

#7 kovsi

kovsi
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 18 maj 2008 - 15:59

Jako student prawa po zdanych podatkach moge coś poradzic :)
Dla świętego spokoju należy sie ze sprzedajacym ugadać że kupujecie: rower(bez kół, pedałów,...) za 999zł + koła za x zł + pedały za y itd. :) tak spisać umowę (jak sie ma kontrahenta na żywo) albo tak opisać dokumenty do transportu :)
zakupy się nie sumują :)

a wpisać "na lewo" 1000zł sprzedajacy moze nie chcieć :) bo wtedy ma dochód z niewiadomego źródła (w razie wykrycia 75% stawka)



Dodaj odpowiedź