Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Rama] Bottecchia Duello czy Trek 1.9


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 elijash

elijash
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKutno

Napisano 10 październik 2011 - 16:33

Witam serdecznie,
Ponieważ to mój pierwszy post to chciałem się ze Wszystkimi przywitać :)
Na szosówce jeżdżę mniej więcej od połowy bieżącego roku i staram się robić to regularnie.
Widzę po sobie, że załapałem bakcyla i raczej będzie to przyjaźń na dłuższy czas.
Od kilku miesięcy śledzę też różne dyskusje na forum, które w większości sporo wniosły do mojego stanu wiedzy ale też i zrodziły sporo wątpliwości.

Ale do rzeczy.

Chce przez jesień i zimę zmodyfikować posiadany sprzęt. W tej chwili jeżdżę na 2Dangerze wyposażonym w Campagnoli Veloce. Na tej bazie chcę zbudować "nowy" rower.

Ponieważ jeżdżę rekreacyjnie ustawiłem sobie budżet na myślę że rozsądnym jak dla żółtodzioba poziomie na zakup ramy - 1300-1700.

Wyszukałem dwie moim zdaniem ciekawe propozycje spośród aluminiowych ram.

Tytułową Bottecchie Duello
http://www.bottecchi...=900&height=600

oraz Treka 1.9

http://www.ssc.pl/trek2008/19.html

Oczywiście nie mam złudzeń że te ramy to raczej budżetowe rozwiązania, zrobione w Chinach, no może na Tajwanie i generalnie szału nie ma, ale tu chodzi o przyjemność z jazdy ;)

O Bottecchi w polskich zasobach znaleźć można niewiele. Firma z tradycjami na ramach której jeździ aqua sapone. Bez wątpienie nie jest firmą "krzak". Na plus zapisuję tu również to że stanowi niezłą bazę do zbudowania "włoszczyzny" :) w oparciu o Veloce i koła Campagnoli.

Trek'a przedstawiać nie trzeba, magia marki przyciąga, choć nawet tutaj można przeczytać kilka opinii i to niezbyt pochlebnych na temat tańszych aluminiowych ram treka. Ale jak to ktoś tu napisał Trek to mimo wszystko Trek.

No i oczywiście mam dylemat. Wiem że nikt z was decyzji za mnie nie podejmie, ale liczę na jakieś wskazówki lub sugestie. Być może czegoś nie uwzględniłem lub nie wziąłem po uwagę.

Mam nadzieje że na dzień dobry za ten post nie zostanę zjechany, bo ostatnio widzę że jesienna chandra daje się we znaki niektórym forumowiczom.

Pozdrawiam

#2 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 październik 2011 - 17:39

czemu akurat te 2 marki?
Jak dla mnie ich ramy alu w tej cenie niczym pozytywnym się nie wyróżniają.
Ja bym wziął Cannondale Caad8

#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2011 - 22:54

Ta rama Treka wyróżnia się bardzo pozytywnie. Komfortowa pozycja jazdy nawet w dolnym chwycie, bardzo dobry widelec Bontragera, bardzo dobry lakier, szlifowane spawy, do tego ładne kolory ( czarny, srebrny, biały ). Slopping powoduje, że sztyca jest dośc długa, przez co, jeżeli to karbon, też dobrze tłumi drgania. Zdaje się, że z tą ramą dodają tez najwyższy model aluminiowego mostka Bontragera ( przynajmniej ja taki kupiłem razem z tą ramą ). Do tego wieczysta gwaranacja na ramę.

To był najwyższy model ramy alu Treka zdaje się w 2008 r.

#4 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 październik 2011 - 07:04

czemu akurat te 2 marki?
Jak dla mnie ich ramy alu w tej cenie niczym pozytywnym się nie wyróżniają.
Ja bym wziął Cannondale Caad8


A czym się CAAD wyróżnia?

#5 elijash

elijash
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKutno

Napisano 12 październik 2011 - 08:17

Dzięki za sugestie, nie ukrywam że mętlik w głowie mam okropny....

Wybrałem te dwie....bo i cenowo i wizualnie mi odpowiadają, choć jeśli chodzi o wygląd to faktycznie dwa różne bieguny. W tzw. między czasie o jednego z forowiczów otrzymałem ofertę sprowadzenia ramy Orbea aqua i ból głowy jest jeszcze większy...


Co do Cannondale Caad8 to poza ebayem nie potrafię znaleźć sklepu który oferuje te ramy w Polskiej dystrybucji...nie wiem może kiepsko szukam

Niestety coraz mniejszą mam przyjemności z szukania setu...może sobie to jednak na jakiś czas odpuszczę...w końcu mam na czym jeździć.

Mimo wszystko nadal chętnie przeczytam jakąś "dobrą radę". Dzięki kugel :)

#6 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 październik 2011 - 10:03

Bierz treka i sie nie zastanawiaj 8-)

żeby Ci było lżej to powiem Ci, że ja, Kugel oraz Jakub123 to użytkownicy Treka 1.9, którzy nie mają żadnych problemów z tą ramką. Jak już było wspomniane wcześniej gładkie sprawy (bardzo estetecznie wygląda) bardzo fajny lakier, a to wszystko sprawia, że w kolorze czarnym wygląda jak karbon (gładkie spawy). Poza tym zintegrowane stery - czyli masz idealnie łagodne przejscie rury sterowej i widelca, widelec prosty, lekki sloping, ramka fajna i ładna. ;-)

#7 elijash

elijash
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKutno

Napisano 12 październik 2011 - 11:11

%$&*@...jak się już prawie zdecydowałem na Treka to się okazało że właśnie w SSC we Wrocławiu ostatnia rama treka 1.9 w rozm. 54 znalazła właściciela i bynajmniej nie jestem nim JA.

Więc na polu bitwy została Bottecchia i.....no właśnie, trudny wybór.

#8 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 październik 2011 - 16:03

w polsce mamy taką biedę, że ludzie nie mają porównania między rowerami.
Ktoś kupi rower i jest zadowolony ( mając porównanie z czymś na czym wcześniej jeździł, czyli przeciętnym góralem, albo bardzo starą szosą trudno nie być zadowolonym).
Ewentualnie po paru latach kupuje nowy rower; i znowu jest zadowolony, bo stary był już zwyczajnie zużyty na niedokońca prostych kołach, zajechanym napędzie, a technologia poszła do przodu i nowy jedzie lepiej.
Chyba jeszcze nigdy nie słyszałem żeby jakiś użytkownik roweru szosowego klasy niskiej lub średniej źle się o nim wypowiadał. Te rowerki są dla normalnych użytkowników bardo fajne, a ktoś przeznaczający na szosę ok. 5 tysięcy lub mniej żadko jest prawdziwym zapaleńcem, który ściga się zmienia rowery, ma dostęp do porównania z drogimi.

Fajnie, że jesteście z Treka zadowoleni, ale to, że już go nie można kupić to napewno nie tragedia.
W sumie napisaliście, że jest ładny i nie ma z nim problemów, bo pozycję po odpowiednim doborze rozmiaru zawsze można ustawić właściwie.
Nikomu niczego na siłę nie chcę wmawiać, ale aluminiowe ramy Cannondale po prostu są i zawsze były najlepsze.
1) dla rozmiaru 54cm Caad8 waży niecałe 1200g
2) wystarczy poszukać trochę testów sztywności w internecie; aluminiowe cannondale przewyższają niejeden kiepski carbon
3) najważniejsze: po prostu trzeba się na takiej ramie przejechać i zobaczyć jak jedzie mając porównanie z innymi ramami

W tym roku są akurat dobre ceny na Cannondele, bo zauważmy, że w okresie kiedy dystrybutorzy płacili za rowery na 2011 euro było ok. 3,90zł (nie dolar)

Kupisz co chcesz i myślę, że i tak będziesz zadwolony co nie zmienia faktu co jest najlepsze.

#9 elijash

elijash
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKutno

Napisano 12 październik 2011 - 17:02

Widzisz, akurat u mnie to nie problem finansowy. Mam to szczęście że nie muszę oglądać każdej złotówki, choć na pewno nie jestem krezusem :)

Problem polega na tym:

Po pierwsze - jestem "zielony" w temacie szosówek. W mieście w którym mieszkam są 2 (słownie: dwa) sklepy rowerowe. I mimo że obsługa, wiedza, chęci itp. jak najbardziej to asortyment "na sklepie" odpowiada popytowi w mieście....czyli jest mizerny. By coś obejrzeć na żywo trzeba ruszać w Polskę a, przy moim zapracowaniu to niezmierne trudne. Pozostaje więc internet i nadzieja że spotka się ludzi takich jak tu którzy chcą pomóc i doradzić.

Po drugie. Jeżdżę amatorsko, wolny czas staram się spędzać na rowerze. Teraz sprawiłem sobie Minoure V 130 i jeśli "za dnia" nie dam rady pojeździć to trenuje na trenażerze. Nie chce wydawać niebotycznych kwot na ramę po to tylko by zadać szpanu...bo nie mam przed kim :) chcę sprzęt który będzie miał odpowiedni stosunek jakości do ceny. Jeśli trafi się coś ciekawego i będzie wymagało dofinansowania to pieniądze się znajdą, ale w rozsądnym pułapie.

Co do cannondela, absolutnie się nie odżegnuje - bez wątpienia uznana marka i świetne ramy. Pytanie, gdzie kupić? nową z gwarancją i nie ściąganą z drugiej półkuli :)
Czytam to forum od kilku miesięcy codziennie, podziwiam sprzęt i osiągnięcia innych. Staram się realizować założony plan w którym mieści się również modernizacja sprzętu,choćby po to by dać sobie bodziec do dalszej pracy :)

Dzięki za zainteresowanie moim "problemem"
Pozdrawiam

#10 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 październik 2011 - 21:05

grupa PGR jest dystrybutorem Cannondale wybierz sobie najbliższy ich sklep i możesz pojeździć albo poszukaj na stronie internetowej któregoś z jej członków

#11 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2011 - 21:49

%$&*@...jak się już prawie zdecydowałem na Treka to się okazało że właśnie w SSC we Wrocławiu ostatnia rama treka 1.9 w rozm. 54 znalazła właściciela i bynajmniej nie jestem nim JA.

Więc na polu bitwy została Bottecchia i.....no właśnie, trudny wybór.


W rozmiarze 54 to mieli w SSC ramkę Treka 2000 rozm. 54 - takie połącznie ramy alu z widełkami tylnymi z karbonu. Jak chcesz to drynknij do nich, mają tam różne ramki Treka z poprzednich sezonów - np. Treka 1500 z 2007 r. Na innej ramie też Ci złożą rower. Nie powinien byc specjalnie droższy, bo te ramy to stoki sprzed kilku sezonów.

#12 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2011 - 21:55

Nikomu niczego na siłę nie chcę wmawiać, ale aluminiowe ramy Cannondale po prostu są i zawsze były najlepsze.
1) dla rozmiaru 54cm Caad8 waży niecałe 1200g
2) wystarczy poszukać trochę testów sztywności w internecie; aluminiowe cannondale przewyższają niejeden kiepski carbon
3) najważniejsze: po prostu trzeba się na takiej ramie przejechać i zobaczyć jak jedzie mając porównanie z innymi ramami

W tym roku są akurat dobre ceny na Cannondele, bo zauważmy, że w okresie kiedy dystrybutorzy płacili za rowery na 2011 euro było ok. 3,90zł (nie dolar)

Nie wiem, jak się jezdzi na Cannondael'u bo nie użytkowałem. Pewnie dobrze, bo ich aluminiowe ramy to legenda jakości. Kwestią może byc stosunek jakośc - cena. Jak tę ramkę Treka kupiłem za bodajże 1400 zł. I to jest bardzo dobry sprzęt, jeżeli ustępujący Cannonowi to raczej tylko wagowo, co mptzy mojej wadze ok. 95 kg w sumie nie ma znaczenia :)

#13 elijash

elijash
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKutno

Napisano 12 październik 2011 - 22:06

W rozmiarze 54 to mieli w SSC ramkę Treka 2000 rozm. 54 - takie połącznie ramy alu z widełkami tylnymi z karbonu. Jak chcesz to drynknij do nich, mają tam różne ramki Treka z poprzednich sezonów - np. Treka 1500 z 2007 r. Na innej ramie też Ci złożą rower. Nie powinien byc specjalnie droższy, bo te ramy to stoki sprzed kilku sezonów.


Jestem po rozmowie telefonicznej z sympatycznym kolesiem ze sklepu. Treka 1.9 miałem zarezerwowanego przez cały wtorek, ale tak się dzień ułożył że nie było czasu myśleć o hobby i drydnąć do nich... a dziś się okazało że rama poszłaaaa....
Proponowali mi Treka 2000 ale kolorystycznie po prostu mi nie pasuje ... a w rozm. 54 w tej chwili nic nie mają.

grupa PGR jest dystrybutorem Cannondale wybierz sobie najbliższy ich sklep i możesz pojeździć albo poszukaj na stronie internetowej któregoś z jej członków


Dzięki za namiar, wysłałem już emaila do wszystkich sklepów, zobaczymy jaki będzie odzew.

#14 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 13 październik 2011 - 16:18

A może Canyon z 2010 roku? Bo na zakup nowych modeli trzeba czekać do stycznia.

#15 elijash

elijash
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKutno

Napisano 20 październik 2011 - 16:02

To może kilka słów by zakończyć ten wątek.

Nie przypuszczałem że zakup ramy to taki problem. Nie dość że wybór naprawdę niewielki to jeszcze okazało się, że "coś" jest to zazwyczaj w rozmiarze XXL ;)

Poza tytułowymi ramami udało się znaleźć Scotta, Wilier'a, prawie ;-) Corrateca.

Ale los się uśmiechnął i nabyłem jednak Treka 1.9 myślę że w bdb pieniądzach.

Tak więc dziękuje za pomoc i zainteresowanie. ;-)

#16 moren11

moren11
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGryfów Śl

Napisano 03 grudzień 2011 - 19:54

A jeśli chodzi o porównywanie rowerów to jest możliwośc wypróbowania roweru w sklepie nie jest to autostrada ale mozna zrobic parę kółek w sklepie :)

#17 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 25 grudzień 2011 - 02:34

Ps pracowalem w sklepie, w ktorym - pasujaco do tematu - mielismy Treki i Bottechie...

do was pewnie nie przemówi moj argument - ale to jak przychodza zapakowane rowery treka, jak sie je składa, a jak przychodza te pstrokate Bottechie... niebo a ziemia, po treku nawet w niskich modelach widac jakąś klase, kunsz... a bottechia? na tej ramie jest rower ze sztyca identyczną jaką montuja w biednych miejskich damkach- która zesraj sie nie daj sie - razi - mi takie cos wiele mówi o marce.



Dodaj odpowiedź