Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De Pologne Amatorów


274 odpowiedzi w tym temacie

#21 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:44

Zdecydowanie opony , to masa rotacyjna , więc zyskujesz podwójnie , do tego mniejsze opory toczenia , potem widelec .Do zwykłych pedałów załóż noski i pocwicz trochę młynek . Na zjazdach zyskujesz szybko rozkręcając prędkości , a to łatwiej zrobic na trochę mniejszym przełożeniu .

#22 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:20

Taka kolejność: a,b,d; natomiast c sobie podaruj o ile masz 11 z tyłu. Dodatkowo zamiast 1'' załóż 1,25" (np maxxis detonator), w tedy utrata prędkości będzie mniejsza, poza tym 1" maja bardzo niski profil (baardzo łatwo o defekt). Przy zakładaniu widełek(nie wszystkich) zamiast amortyzatora oraz wąskich opon warto pamiętać, że rower bardzo się obniży. Jeżeli o tym zapomnisz, to nawet na lekkim zakręcie możesz zahaczyć pedałem o asfalt.

#23 opole

opole
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:53

Bardzo dziękuję za pomoc, tak też właśnie myślałem, oponki i widelec są priorytetowe. Żeby jednak nie odbiegać od tematu... nie wyobrażam sobie tego, że do klasyfikacji TDPA ma być brany pod uwagę osobno czas dla każdego startującego, czyli ten kto wpadnie pierwszy na metę nie ma pewności, że wygra.. hmm z drugiej strony jak znaleźć złote rozwiązanie dla startujących 1000 osób. Myślę, że rozsądniej byłoby żeby już na początku startujący ustawiali się w takich sektorach na ile się czują. Vip Vipem ale żeby zamulali początek 1000 osobowej grupy to też bez sensu. Vipem może być kolarz emeryt, wie jak się zachować, jak utrzyma tempo to super, jak nie, to wie jak jechać żeby nie przeszkadzać...

#24 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:14

Myślę, że rozsądniej byłoby żeby już na początku startujący ustawiali się w takich sektorach na ile się czują.

znając mentalność naszym rodaków :lol: moim zdaniem 900/1000 startujących poczuje, że to właśnie ich dzień i mogą wygrać ; ) w sumie może i o to chodzi ;-)

#25 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:41

Co do opon, ważna jest ich waga, warto czasem dołożyć kilka złotych. Cyclooxy miał dwa komplety slicków do mtb, Hutchinson Top Slick 1.2" i Schwalbe Durano 1.1", te drugie były o wiele lepsze. Także może jeszcze kilka opinii weźmiesz pod uwagę i coś ciekawego wybierzesz. Co do kolejności zakupów, jak dla mnie D, A, B, C.


#26 boobik

boobik
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądMędzyzdroje

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:47

Panowie orientujecie się na ile przed startem tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów będą zapisy ?

#27 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 03 luty 2012 - 21:32

około marca wystartują

#28 boobik

boobik
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądMędzyzdroje

Napisano 03 luty 2012 - 21:47

Dzięki za info ;)

#29 BartekO

BartekO
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądTuchów

Napisano 23 luty 2012 - 15:35

Po pięciu latach przerwy Jelenia Góra wraca na trasę Tour de Pologne UCI World Tour. Kultowy etap na trasie z Gołębiewski-Karpacz do Jeleniej Góry otworzy tegoroczny wyścig. Umowę na organizację tego przedsięwzięcia, podpisali w czwartek 23 lutego: Marcin Zawiła - Prezydent Miasta Jelenia Góra, Mirosława Dzika - Zastępca Prezydenta oraz Dyrektor Generalny Wyścigu - Czesław Lang, Dyrektor ds. Sportowych - Lech Piasecki i Mirco Piermarini - kontakty międzynarodowe.

Wraz z powrotem Jeleniej Góry powraca słynny Orlinek. W przeciwieństwie do poprzednich lat, ten ciężki, górski etap rozgrywany w Karkonoszach, otworzy rywalizację w 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

- Jelenia Góra wyrasta nam na stolicę kolarstwa. Wraz z włodarzami miasta przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najważniejsza z nich to prezentacja wszystkich kolarzy i ekip w przeddzień wyścigu na jeleniogórskim Rynku. Będzie to wspaniała okazja dla kibiców, do porozmawiania z najlepszymi kolarzami na świecie, czy też zdobycia autografów. Dodatkowo odbędzie się tutaj wyścig Nutella Mini Tour de Pologne dla dzieci. Zdecydowaliśmy się również na organizację pierwszego etapu Tour de Pologne Amatorów, który oprócz Bukowiny Tatrzańskiej pojawi się także w Jeleniej Górze - powiedział Czesław Lang.

69. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 10 lipca, a dzień wcześniej zaplanowana jest prezentacja wszystkich startujących.



#30 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 23 luty 2012 - 16:53

Też to miałem wkleić :) . Ja się bardzo cieszę bo blisko mam i raczej napewno się zjawie :)

#31 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2012 - 18:13

Pozostaje czekać na jakieś szczegóły :)

#32 Gosc_cyklistafan_*

Gosc_cyklistafan_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2012 - 15:33

Dwa etapy TDP Amatorów , MP parami Masters , Górskie MP Masters, plus wyścig w Białymstoku wchodzą do nowego cyklu Pucharu Fiata organizowanego przez Lang Team.
Ciekawe czy nagrodą główną będzie Fiat 500 :-D

#33 andrzejsulich

andrzejsulich
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 25 luty 2012 - 16:52

Czy konieczne jest wystartowanie w obu etapach Tour de Pologne Amatorów, czy będzie oddzielna klasyfikacja dla każdego etapu?

#34 BartekO

BartekO
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądTuchów

Napisano 20 marzec 2012 - 20:59

Bdzi oddzielna, nie trzeba w 2 startowac ;)

#35 Dag

Dag
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądBielsko-Biala

Napisano 21 marzec 2012 - 14:24

wpisowe to 100zl za dwa etapy czy za jeden?

edit:
juz znalazlem w regulaminie

6. OPŁATY STARTOWE 2012
1. W Tour de Pologne Amatorów obowiązuje opłata za udział:
 120 zł – do poniedziałku 02.07.2012 r. za każdy wyścig



#36 andrzejsulich

andrzejsulich
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 22 marzec 2012 - 08:47

Mam dwa pytania.
1. Gdzie można zapoznać się z trasą tegorocznego TdPA?

2. Gdzie mozna zapoznać się z trasą i dystansem Wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa (wyścigu dla amatorów)?

#37 bradi

bradi
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marzec 2012 - 09:11

1. Prawdopodobnie trasę tdpa podadzą po ogłoszeniu trasy głównego wyścigu. Podobno na początku kwietnia.

#38 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 25 marzec 2012 - 21:17

Ruszyły zapisy na TdP Amatorów..

wpisowe - 120zł za każdy wyścig.. czyli jak ktoś jedzie do Jeleniej Góry i Bukowiny płaci 240 PLN..

ja do JG nie jadę raczej, no bo bez przesady, trasa jakieś 40km i 120zł ? pogięło :-P
do Bukowiny pewnie się wybiorę choćby z sentymentu do poprzedniego roku [wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ] :-P :lol: :mrgreen:

#39 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 25 marzec 2012 - 21:37

Xubix ty mi lepiej te pokoje ogarnij !
Bukowina to główny kolarski cel. Zapisy na stronce?

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#40 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 26 marzec 2012 - 10:46

Za taką kasę to Pan Lang naprawdę mógłby nagrodzić i udekorować każdą kategorię wiekową...
Mnie w tym roku zabraknie, 800km w obie strony plus wpisowe...nie wydołam finansowo.



Dodaj odpowiedź