Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De Pologne Amatorów


274 odpowiedzi w tym temacie

#41 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 26 marzec 2012 - 11:00

Jak jest z bezpieczeństwem na tym wyścigu bo słyszałem że ludzi bardzo dużo a trasa szybka i kręta ?

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 marzec 2012 - 11:15

Nie dość, że dwa wyścigi w roku (zysk x2) to jeszcze wpisowe +20PLN, nie ma co - LangTeam się rozwija :roll: A "świadczenia" pewnie limitowane jak rok temu, bo każda butelka wody jest policzona... No i te trasy... 40km i 56km w ramach trasy zawodowców, czyli nic nie trzeba robić, tylko puścić czas i wyścig gotowy. Rozumiem fundacja itd, ale 120PLN to dość pokaźna darowizna i wypadałoby coś dostać wzamian konkretnego, a nie tylko fajną atmosferę, liczony czas, medalik i butelkę wody.

Nie podoba mi się to trochę...

#43 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 26 marzec 2012 - 11:19

Jak jest z bezpieczeństwem na tym wyścigu bo słyszałem że ludzi bardzo dużo a trasa szybka i kręta ?


Jest naprawdę OK. Mimo, że mnóstwo startujących to są sektory - to po pierwsze. Po drugie: podjazd pod Ząb już wszystko szatkuje (w zasadzie to już dany sektor rozciąga się bardzo na zjeździe od ronda w stronę Poronina) i później to już solo lub grupki (mniejsze czy większe). Trasa kręta i "techniczna" ale jak się ma łeb na karku to można bardzo bezpiecznie przejechać cały dystans z walką o czołówkę. Pomijam cenę !!! - wyścig z czystym sumieniem polecam biorąc pod uwagę to jak było w 2011.

#44 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 26 marzec 2012 - 18:40

wicklowman, a z nikim z Łodzi się nie zabierzesz ? No na pewno chłopaki ze Rzgockiej/Maratońskiej czy innej u Was ustawki pojadą..

Ja już się nie mogę doczekać :mrgreen:

#45 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 marzec 2012 - 19:13

To wpisowe to jakaś paranoja, ja niestety w tym roku też będę musiał chyba zrezygnować, bo z dojazdem to katastrofa finansowa. A jak już miałbym się z kimś zabrać to chyba wolałbym się zgadać na Tatry Tour.
pzdr

#46 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 26 marzec 2012 - 19:17

Co do dojazdu, ja się nadal uczę i żadnej pracy. Nie wiem czy nie spakować szosy w pociąg, a potem nie jechać jakimś busikiem. Autem sobie nie wyobrażam...
No chyba, że byłby chętny ktoś jechać parę dni wcześniej bike'iem jechać :D

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#47 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 marzec 2012 - 20:00

To wpisowe to jakaś paranoja, ja niestety w tym roku też będę musiał chyba zrezygnować, bo z dojazdem to katastrofa finansowa. A jak już miałbym się z kimś zabrać to chyba wolałbym się zgadać na Tatry Tour.
pzdr


Ja właśnie myśle by odpuścić TdPA i uderzyć na TT albo PB, ze wskazaniem na TT :)

niby wpisowe wyjdzie podobnie, ale płacąc 120zł na TdPA mam wrażenie, że płacę za nic za wyjątkiem medaliku i koszulki.

#48 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 marzec 2012 - 20:09

Deadi , to proste . jawnie płacisz przymusowo , charytatywnie , to nie paranoja, to ................. wyciąganie kasy z młodzieży w imie rozwoju sportu i wmawianie że dla przyjemnośći .

Taki wyscig dla amatorów powinien być charytatywny dla zawodników, bo i tak gościu kasy nałapał od sponsorów i teamów, a ktoś sprytny dowalił fundacje do całego interesu i jest cacy , i nie mówmy tutaj o miłosći bliżniego - to czysty interes.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#49 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 marzec 2012 - 20:11

Deadi , to proste . jawnie płacisz przymusowo , charytatywnie , to nie paranoja, to ................. wyciąganie kasy z młodzieży w imie rozwoju sportu i wmawianie że dla przyjemnośći .

Taki wyscig dla amatorów powinien być charytatywny dla zawodników, bo i tak gościu kasy nałapał od sponsorów i teamów, a ktoś sprytny dowalił fundacje do całego interesu i jest cacy , i nie mówmy tutaj o miłosći bliżniego - to czysty interes.


słuszna uwaga - fundacja, bez której nie byłoby to tak oczywiste ;)
a tak w imię fundacji można siorbać kasiurkę, bo to przecież w imię darowizny, a nie zysku ;)

#50 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 26 marzec 2012 - 20:12

Ale nikt nikogo nie zmusza, kogo stać ten jedzie, a kogo nie ten zostaje w domu.. Kto chce wydać pieniądze ściga się, a ten kto chce 120zł [+ paliwo] zaoszczędzić ten ogląda później filmiki na YT..

To nie jest obowiązkowe, więc nie wiem co narzekacie.. :roll:

#51 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 marzec 2012 - 20:18

na to, że chcąc wystartować w "darmowym" wyścigu, musisz naciurlać komuś na konto 120zł.

gdyby zostało 100zł, OK, ale 20% podwyżki w imię inflacji nie można zostawić bez echa i amatorzy winni się zbuntować i olać TdPA i oraz Czesia, który chyba jednak ma w dupie młodych kolarzy, bo ja liczyłem na jeszcze lepszą organizację i poprawę niektórych aspektów, a jedyne czego się doczekałem to podwyżki wpisowego za nic.

I nie chodzi tu o to czy stać, nie stać, po prostu to jest maszynka do robienia pieniędzy na czymś co jest w 90% darmowe, a w zasadzie 100% darmowe, bo sponsorzy i Bukowina i tak wszystko opłaciła. Gdyby orgowie naszych reginalnych wyścigów mieli takie drakońskie ceny za wpisowe, to wcenie oprócz tego wszystkiego co dziś mamy, to nocleg byłby chyba w cenie ;)

#52 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 26 marzec 2012 - 20:27

Deadi, jak będzie to nie wiesz, jeśli nie spróbujesz.. mnie też wnerwia wysokie wpisowe.. jedyne co Ci pozostaje to pojechać tam, ale nie jechać jako "uczestnik tdp" tylko ustawić się za bramką i wystartować 100-200m dalej.. licznik sam Ci zmierzy czas ;)

jedyne co w większości jest stałe, niezmienne i niskie to wypłaty wynagrodzeń.. :roll:

#53 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 marzec 2012 - 20:33

No przykra sprawa z tym wpisowym i ogólnym podejściem orga do tej imprezy. Napaliłem się na TDPA po zeszłorocznych opiniach i relacjach a tak... Trzeba się będzie poważnie zastanowić :-/

#54 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 marzec 2012 - 20:35

Deadi, jak będzie to nie wiesz, jeśli nie spróbujesz.. mnie też wnerwia wysokie wpisowe.. jedyne co Ci pozostaje to pojechać tam, ale nie jechać jako "uczestnik tdp" tylko ustawić się za bramką i wystartować 100-200m dalej.. licznik sam Ci zmierzy czas ;)

jedyne co w większości jest stałe, niezmienne i niskie to wypłaty wynagrodzeń.. :roll:


Ty na to nie wpadłem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a spodziewam się tego samego co było w 2011, bo w 2010 było to samo co w 2011, więc i w 2012 będzie to samo co w 2010 i 2011.

Ale z jazdą na gape to nie głupi pomysł :D poza tym ustawie sie w sektorze i udam głupka, że zapomniałem numeru w domku i ciul tam ;)

#55 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 26 marzec 2012 - 20:40

Ale z jazdą na gape to nie głupi pomysł :D poza tym ustawie sie w sektorze i udam głupka, że zapomniałem numeru w domku i ciul tam ;)


o ile ktoś ten brak w takim tłumie zobaczy.. :lol:

#56 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 marzec 2012 - 23:03

tzw wyśćig dla amatorów , który jest propagowaniem kolarstwa w Polsce powinien być ZA DARMO bo to ma zachęcać a nie dołować.

Piszcie mu to na stronie może go sumienie ruszy , choć wątpie bo ciśnienie tej fundacji jest nader dziwne że tylko tutaj sie pojawia.

a propo start w mtb to ok 40-60 zł , start w biegowych maratonach jeszce mniej

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#57 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 27 marzec 2012 - 08:06

to zaden wyscig, to juz tylko i wylacznie trzepanie kasy. 3-cia edycja i nie dalo sie na podstawie pierwszych dwoch zrobic chociaz jednego rozstawionego sektora ? kpina. a jako ze poprzednio bylo juz bardzo duzo ludzi - pewno wiekszosc tych co miala byc wogole na tdpa - to teraz ludzie wiedzac jak bylo poprzednio beda sie pchac w ten 1 (2) sektor. a na mecie znowu nie dadza glupiej wody nawet jak ktos zapomni durnego plastikowego pieniazka, przeciez zlotowka straty jest niedopuszczalna.

trzepanie kasy, bardzo przykro to juz teraz wyglada, fundacja niefundacja imho przekroczyli pewna granice. tak wiec jak ktos chce sie przejechac dobroczynnie to super, ale dla scigantow to nie jest juz dobry pomysl, szczegolnie jak juz byli i widzieli.

my sie smiejemy ze w takiej sytuacji to lepiej juz pojechac na salzkammergut trophy ;)

#58 Riddick

Riddick
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 07 maj 2012 - 15:40

jak ktos chce sie przejechac dobroczynnie to super

własnie tak chciałbym sie przejechac i zobaczyc jak to wygląda ale mam pytanie do tych co już byli, odnośnie rejestracji i opłaty. Zarejestrowałem się przez internet na stronie wyścigu i teraz co do samej opłaty, przekierowuje na stronkę z tabelką gdzie można wybrać za jaki wyścig chce się wnieść opłatę. Rozumiem że odznaczam za który wnoszę opłatę, w moim przypadku Bukowina, robię przelew i to wszystko?? Czy jeszcze muszę pobierać plik pdf. z formularzem zgłoszenia, drukować i wypełniony przesyłać do biura wyścigu? :roll:

#59 BartekO

BartekO
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądTuchów

Napisano 07 maj 2012 - 17:32

nie musisz nic z pdf'em robic, wplasz przez platnosc online i za 2-3 dni sie logujesz i pieniadze powinny byc zaksiegowane.

#60 Gosc_1dynatek1_*

Gosc_1dynatek1_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2012 - 12:48

Panowie wszyscy na wszystko narzekacie,ale dlaczego mnie to nie dziwi? za drogo,za daleko,kiepska trasa,mało wody,cienki pakiet startowy.Ja uważam, jest ok,że Lang taki wyścig zorganizował i ukłony dla niego a zrobić coś takiego to nie lada wyzwanie.Trasa taka jak dla zawodowców bo łatwiej,taniej i tak powinno być wzorem innych wielkich wyścigów przykład TDF startowe wysokie trasa trudna a chętnych nie brakuje i to z całej Europy bo start tam to zaszczyt a u nas jedziemy za kare.Co do bufetów to Ja wyznaje taką zasadę umiesz liczyć licz na siebie 2 bidony załatwiają całą sprawę a posiłki organizatorów po wyścigu mnie nie interesują.Mieszkam w Zakopanem od 12 lat,tutaj trenuję a trasę tą znam jak mało kto uważam,że w skali trudności jest średnia skoro ukończyło ją w 2011r 800 osób w dobrym czasie.Co Ja bym zmienił , dwa warianty 1 pętla i 2 pętle do wyboru skoro jedziemy na wyścig z różnych zakątków Polski to 56 km. trochę mało.Obowiązkowo dekoracja wszystkich kat. wiekowych ,jazda w takim wyścigu nie oszukujmy się to nie przyjemność ale duży wysiłek to się tym ludziom należy /w zamian za durne losowanie nagród/ i jeszcze jedno medaliki za ukończenie to kpina i żenada Panie Czesławie.To tyle .Do zobaczenia na starcie.



Dodaj odpowiedź