Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skradziono rowery ! Uwaga !


85 odpowiedzi w tym temacie

#1 champion12

champion12
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 październik 2009 - 20:50

UWAGA!
W dniu 5 października, zostały skradzione dwa rowery. Szosowy oraz Górski (MTB)
Opis rowerów:
Szosa:
Giant TCR
Rama cała srebrna razem z widelcem z kompletu.
Osprzęt to Campagnolo Record i Chorus:
Korba- Chorus
Przerzutka przód i tył to gr. Recor
Manetki jedna Record druga Chorus przełożenie 2x9 z tym że manetki są pod 2x10
Lewa manetka trochę starta.
Koła na piastach Campagnolo Record albo Chorus(nie pamiętam jakie wtedy miałem)
Obęcze czarne Open Pro
Opony Michelin pro Żółte.
Przełożenia jak dla młodzików( blat stronglight) kaseta Miche.
Owijki Białe.
Jest to rower należący do Klubu CWKS Legia Warszawa. Jest kilka takich sztuk, aktualnie nie używanych na żadnych wyścigach.
Drugi rower jest MTB:
Rama Felt RXC Team 19,5 Czarny mat ze złotymi napisami.
Amortyzator Reba SL biały
Koła MAVIC Crossmax XL Disc na sześć śrub.(os OS+ przejściówka)
Korba Kaseta i przerzutka tylna(shadow) są z grupy XT.
Hamulce, przerzutka przednia manetki oraz pedały to grupa XTR:((
Tarze 2x180mm; Kierownica i mostek Ritchey WCS Carbon 2009
Sztyca Kibix Carbon; Siodło Selle Italia SLR TT 135g
Niestety rower nie ma cech szczególnych- nie jest nigdzie poobijany, potłuczony, nie ma na nim najmniejszych rys.
Jest to mój prywatny rower, za który przewiduję nagrodę w postaci 500zł za wskazanie "nowego właściciela" mojego roweru.
Do ramy Felt, amortyzatora Reba oraz do kół Mavica, posiadam numery seryjne.

Ewentualne informacje proszę przesłać na [email protected] albo jestem dostępny pod nr tel. 0 784 217 324

Acha. Wiem że jest to forum szosowe, jednak część osób na pewno bywa na jakichś maratonach mtb czy przypadkiem może spodka jakiegoś MTBowca...na moim Felcie.


Przepraszam jeśli nie jest to odpowiednie miejsce, na taki post i proszę wskazać inne odpowiednie miejsce.

Pozdrawiam wszystkich.

#2 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2009 - 07:20

Dobrze ze napisales o tym. Tylko w ten sposob mozna ewentualnie znalezc rowery i byc moze zlodzieja. Szczerze wspolczuję.
Z reguly rowery giną z piwnic. Jak to mozliwe ze zostal skradziony z garazu ? Czyzby slabe zamki ? Wyrwane drzwi ?

Stas

#3 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2009 - 12:27

Nie chciałbym być złośliwy, ale moim skromnym jak zwykle zdaniem to "szukaj wiatru w polu" . Prędzej znajdziesz skaradzionego spod sklepu "Jubilata" niż lepszy sprzęcior. Takie rowery to raczej kradną goście co wiedza o co chodzi. Zapewne pomyślą też o dobrym zabezpieczeniu łupu i nie będą go próbować natychmiast sprzedać na bazarze za 250 złotych. Nie mniej życze powodzenia. ;-)

#4 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 07 październik 2009 - 13:44

dlatego warto jest ubezpieczyc piwnice przed krzadzieża - wychodzą groszę, a spokoj bezcenny ;)

#5 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 październik 2009 - 14:12

Rzewczywiscie szkoda rowerkow ale , tak to juz jest w polsce dlatego czasami tez warto rower dodac do bazy danych + numer u mnie w miescie policja prowadzi takie akcje zawsze mozna sie tak uchronic , ale jak wiadomo 8-) 100% skutku to nie daje ale i tak nie ma jak rower trzymac w domu ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#6 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 10 październik 2009 - 13:56

Rowerów szkoda , fakt . Szansa podania na forum - nikła ,ale jest . Denerwuje zdanie
" bo tak w Polsce jest". Nie kradną może na Lofotach , czy podobnych miejscach . Amsterdam czy Nowy York nie różnią się pod tym względem od Warszawy.

#7 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 11 październik 2009 - 10:11

Rebe, oj roznia sie .......
Sam mieszkam w Szwecji i tutaj rowery rowniez gina , ale nie z piwnic i garazy. Wiekszosc "zaginiec" to TYLKO zmiana geograficznego polozenia roweru. Ludzie poprostu czasem "skorzystaja" z okazji , zeby sie "podwiezc" do domu na cudzym niezapietym sprzecie....
Sam mam taki wyczyn na sumieniu ( ze 20 lat temu ). Pozna noc sobotnio-niedzielna, zadnego autobusu ,zero kasy w kieszeni ( na imprezach nie mysli sie o zostawieniu 100 koron na taxi) , 2 promile we krwi i jedyna mysl ; WLASNE LOZKO. Wtedy szuka sie niezapietej kozy , ale TYLKO po to , aby do domu sie dostac... Mysle , ze 80% takich "pozyczen" konczy sie tutaj odnalezieniem rowerka ;-)
Mam nadzieje , ze wlasciciel roweru by to nawet zrozumial
(gdyby wiedzial DLACZEGO) :mrgreen: , bo ktoz sie nie znalazl w zyciu w takiej sytuacji
Mnie zreszta zginelo tez moze z 5-6 rowerow , ale byly to rowery "miejskie" , uzywki do jazdy ppo miescie... Poza przeciaglym KU:::::::::::::WA MAC nie myslaem o tych zdarzeniach sekundy wiecej...

#8 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2009 - 11:20

Denerwuje zdanie
" bo tak w Polsce jest".

Mnie też... Ciekawe tylko, że ci co tak narzekają ciąglę tkwią w tej Polsce. Po co ? Przecież gdzieś indziej jest tak pięknie i cieplutko.

#9 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 październik 2009 - 14:03

Świat to ponad 200 państw i tylko w kilku jest lepiej.
Polska to kraj dla twardych ludzi, jak ktoś nie czuje się na siłach może się wynieść, a jak nawet tego nie potrafi to co my za to możemy :roll: . Głupim gadaniem się nic nie zmieni, do pracy rodacy :-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#10 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 październik 2009 - 14:29

285=192 państwa będące członkami ONZ oraz Watykan+ 9 państw nieuznawanych+ 16 terytoriów niesamodzielnych + 67 terytoriów zależnych
;-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#11 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 16 październik 2009 - 22:10

285=192 państwa będące członkami ONZ oraz Watykan+ 9 państw nieuznawanych+ 16 terytoriów niesamodzielnych + 67 terytoriów zależnych
;-)

skad masz takie dane bo ciekawi mnie te 9 nie uznawanych

#12 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 październik 2009 - 22:53

http://www.historycy...opic=13645&st=0
o tu naprzykład ciekawie na ten temat :-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#13 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2009 - 14:00

... Amsterdam czy Nowy York nie różnią się pod tym względem od Warszawy.

Różnią i to zasadniczo. Jest faktem niezaprzeczalnym, że przestępczość ciężka i drobna w krajach bardziej cywilizowanych istnieje i co do tego nie ma wątpliwości. Różnica polega jednak na tym, że w Polsce istnieje niewielka możliwość wyboru naturalnego zmniejszenia ryzyka padnięcia ofiarą tej przestępczości. Co mam na myśli ? W krajach j.w. możemy świadomie unikać takich miejsc, w których możemy stać się ofiarą przestępstw pospolitych. Wybieramy odpowiednie miejsca zamieszkania, pracy, rozrywki i przebywania gdzie ryzyko jest zdecydowanie mniejsze. Kto pracował, był, żył przez jakiś czas w Szwecji, Francji czy Kanadzie wie o czym piszę. W pokomunistycznej Polsce w jednym bloku mieszka naukowiec, inteligent, lekarz, alimenciarz, pijak, blokers, dres, złodziej, .... itd.
Razem chodzą do tego samego śmietnika z kubłem śmieci, razem depczą te same osrane przez psy trawniki, zaglądają sobie do okien i jeden pod drugim kopią dołki ... Fakt faktem powoli to się zmienia. W naturalny sposób ludzie z tej samej klasy społecznej zaczynają organizować się na tych samych zamkniętych osiedlach domów jednorodzinnych itd. Wybaczcie nie chce mi się dalej pisać .... rzeczy oczywistych. To przecież forum o naszych kochanych rowerkach.

Stas

#14 thompson

thompson
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 listopad 2009 - 21:27

Koledzy nie ma najlepszego zabezpieczenia dla naszych szosów jak miejsce obok własnego łóżka. Mówi się ze "śpi z rowerem" Rower w garażu to jak rower w piwnicy - zostawiony aby mógł ktoś go ukraść - okazja czyni złodzieja. Mam nadzieję historia poszkodowanego kolegi będzie nauczkę dla innym. Śpimy z rowerkiem w domu ;)
Pozdrawiam!

#15 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 20 listopad 2009 - 21:44

thompson, od tej jesieni trzymam szosówke w domu i sypiam o wiele spokojniej :-> i ładnie przyozdabia pokój, czasem posłuży jako wieszak na ubrania albo sie wepnie do trenażera i mozna popedałować :mrgreen:

#16 thompson

thompson
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 listopad 2009 - 22:25

thompson, od tej jesieni trzymam szosówke w domu i sypiam o wiele spokojniej :-> i ładnie przyozdabia pokój, czasem posłuży jako wieszak na ubrania albo sie wepnie do trenażera i mozna popedałować :mrgreen:


Dla mnie trzymanie szosówki warte kilka dobrych tysiaków w mieszkaniu, domu to coś normalnego, takie rowerki nie szpecą mieszkania i zawsze spokojnie się śpi. Jakbym miał własny dom te na pewno też trzymałbym w domu a nie w garażu. Temperatura pokojowa też dobrze dla rowerka robi.

Pozdrawiam i mam nadzieję że inni rowerzyście też tak robią ;)

#17 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2010 - 23:40

Podpinam pod temat....

http://blase.bikesta....php?did=259517


#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marzec 2010 - 14:53

Skradziono w Poznaiu kumplowi :evil:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 07 marzec 2010 - 15:24

ROZMIAR, pojdzie pewnie gdzies za 4 wina , bo jelopy nawet nie wiedza co buchneli....
Tfu ! Rzygac sie chce !!!

#20 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marzec 2010 - 15:29

Ukradli mu z klatki na którymś tam piętrze jak poszedł jeszcze coś na siebie ubrać, więc to raczej nie jakieś żule.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź