Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaseta campagnolo veloce


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gentile

gentile
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądGdansk

Napisano 27 październik 2011 - 14:37

Pytanie laika wiec proszę nie linczować. Czy kaseta campagnolo bedzie poprawnie współpracowała z korbami Truvativ Touro? Do tej pory chodziło to z kasetą sram.

#2 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 październik 2011 - 15:00

Z korbami będzie pracować bez najmniejszego problemu, kłopot będzie z założeniem kasety, gdyż Campagnolo ma inny system mocowania niż Shimano/Sram.

Dołączona grafika

#3 gentile

gentile
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądGdansk

Napisano 27 październik 2011 - 15:10

Tak, wiem. Zamierzam się szarpnać na koła Easton Ea70 z bębenkiem campagnolo, warto? Miałyby zastąpić Alexrims Race 28 pro(cieżkie). Rowerek Scott Speedster S30

#4 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 28 październik 2011 - 14:05

Skoro chcesz kupić lepsze koła to zważ na fakt, że dobre koła czesto mają bębenki tylnej piasty wykonane z aluminium w celu redukcji masy, a na takie bębenki zakłada sie kasety znajdujące się już na pająku, a nie takie, które mają luźne (pojedyncze - niepołączone) zębatki jak np. Veloce. Niezachowanie tej zasady może doprowadzić to zniszczenia bebenka.

Skoro chcesz zakładać kasetę Veloce/Centaur to musisz mieć stalowy bęben piasty tylnej, bo takiemu nic się nie stanie.

#5 radziobiker

radziobiker
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądBożepole Małe

Napisano 29 październik 2011 - 09:20

Tak z czystej ciekawości. Która kaseta Campagnolo jest już na pająku (oprócz Recorda) ?
Pozdrawiam

#6 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 październik 2011 - 10:40

np. Veloce. Niezachowanie tej zasady może doprowadzić to zniszczenia bebenka.


Wystarczy dobrze dokrecic kasete , co nie bedzie mialo wiekszego wplywu na zniszczenie bebna ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#7 radziobiker

radziobiker
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądBożepole Małe

Napisano 29 październik 2011 - 10:47

Dzięki za pomoc.

#8 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 29 październik 2011 - 13:02

krzysztof1985, aa dupa, że tak powiem ;)
Widzisz lockring dokręca się generalnie z siłą 40-45Nm jeśli mówimy o aluminiowym i to raczej na niewiele się zdaje, bo, że tak powiem mam jeden bębenek, który jest praktycznie cały "obrócony" dzięki werżniętej zębatce z jakiejś kasety.

Punkt oparcia dla pojedynczej zębatki na bębenku jest bardzo niewielki i tutaj mocne dokręcenie na niewiele się zda, bo łańcuch ciągnie z większą siłą niż trzyma lockring.
Są patenty ze wsadzaniem kawałka blaszki stalowej między koronkę kasety a bębenek itp.. ale czy to działa? ;-)

Poza tym są bębenki i bębenki.. niektóre aluminiowe z superlekkich piast mają zmniejszoną ilość wcięć trzymających kasetę, przez co siła z jaką napiera kaseta na bęben jest jeszcze większa.. vide Soul Kozak.
Więc radzę uważać :-P

#9 gentile

gentile
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądGdansk

Napisano 29 październik 2011 - 13:35

Dzięki za wskazówki. ktoś ma koncepcje jaki tu jest bębenek?:

http://allegro.pl/no...1881106164.html

I czy przypasuje tu kaseta 9, nominalnie jest 10

#10 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 29 październik 2011 - 14:51

Podepnę się...
Na górki ma kasetę Veloce (tania była). Oczywiście każda zębatka jest "luzem" (tak samo w kasecie na płaskie Centaur, tutaj dwie od szprych są zwarte, reszta osobno).
Koła jakie mam to te.
Tutaj o samym bębenku prosto ze strony producenta.
Teraz nie wiem (już zgłupiałem) czy mam bębenek stalowy czy alu (nie chce mi się zdejmować kasety na chwilę obecną).
Czy stal ma inny kolor i alu też inny ?

#11 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 październik 2011 - 14:53

Wg strony:

http://www.wiggle.co...r-wheelset-2010
bębenek jest aluminiowy. Niedawno kupiłem rower z piastą z aluminiowym bębenkiem, Odkręciłem kasetę, bębenek prawie nie tknięty, jednak w razie czego podpiłowałem minimalnie zębatki kasety i wstawiłem przy każdym miejscu styku kasety z bębenkiem zszywacze. Na razie nie odkręcałem jeszcze kasety, choć przejechała już trochę km w tym 2x zawody.

Piasta to Rolf Propel=DT Hugi 240, kaseta XTR CS-M900

@edit: Wydaje mi się, że Mavic nie produkuje aluminiowych bębenków. Tutaj prawdopodobnie Twój bębenek:

http://www.competiti...-6309.30.1.html

@edit2: Mavic nie stosuje aluminiowych bębenków w rowerach szosowych, wszystkie posiadają stalowy. W kołach do rowerów górskich (Crossmax i Crossline) zastosowane są bębenki aluminiowe.

#12 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 29 październik 2011 - 15:01

borasad mam dokładnie taki sam. Wszyscy wiedzą, że te koła to "ciężar" jest niestety...z aluminiowym bębenkiem waga byłaby mniejsza.

#13 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 29 październik 2011 - 18:15

gentile, kaseta będzie pasować. 8,9,10,11 w Campie działa na tym samym bębenku.

Tu materiały do przemyśleń:
http://www.eastoncyc...rmance/ea70-694

http://www.eastoncyc...-Body-Chart.pdf

:roll:



Dodaj odpowiedź