Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#61 halpsc

halpsc
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 grudzień 2012 - 18:05

BE_Namur-revin.avi
BE_Namur-revin.pgmf
BE_Namur-revin.rlv
Videoinstal

TTS3 tego nie widzi :(

#62 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 29 grudzień 2012 - 22:23

Oczywiście zakładam, że masz oryginalną, kupioną płytkę z filmem i tylko się coś na niej popsuło. Skoro ocalały Ci tylko te, co wymieniłeś, plki, to jeżeli masz TTS do 3.9 i Windę7, to wrzuć tak:

BE_Namur-revin.avi
do
c:\Program Files...\Tacx\BE_Namur-Revin

Najważniejszy plik z rozszerzeniem *.tts znajdź na stronie TACX: BE_Namur-Revin_Bert van Zantvoort_Score_26-3-2010.tts
i wrzuć go do:
c:\ProgramData\TACX\TrainerSoftware\TTS\Trainings\RLV

a te dwa możesz olać.
BE_Namur-revin.pgmf
BE_Namur-revin.rlv

#63 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 29 grudzień 2012 - 22:24

Oczywiście zakładam, że masz oryginalną, kupioną płytkę z filmem i tylko się coś na niej popsuło. Skoro ocalały Ci tylko te, co wymieniłeś, plki, to jeżeli masz TTS do 3.9 i Windę7, to wrzuć tak:

BE_Namur-revin.avi
do
c:\Program Files...\Tacx\BE_Namur-Revin

Najważniejszy plik z rozszerzeniem *.tts znajdź na stronie TACX: BE_Namur-Revin_Bert van Zantvoort_Score_26-3-2010.tts
i wrzuć go do:
c:\ProgramData\TACX\TrainerSoftware\TTS\Trainings\RLV

a te dwa możesz olać.
BE_Namur-revin.pgmf
BE_Namur-revin.rlv

#64 halpsc

halpsc
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 grudzień 2012 - 23:44

Niestety wersja Tacka 3.12 i nie mam katalogu
\ProgramData\TACX\TrainerSoftware\TTS\Trainings\RLV
w dodatku wujek gogle tez nie pomaga z BE_Namur-Revin_Bert van Zantvoort_Score_26-3-2010.tts albo jestem Mongoł

Co robić ? :roll:

#65 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 30 grudzień 2012 - 00:17

Niestety wersja Tacka 3.12 i nie mam katalogu
\ProgramData\TACX\TrainerSoftware\TTS\Trainings\RLV

Uważam, że jednak ten katalog masz. Co najwyżej nie widzisz go. Wyszukaj na dysku pliki *.tts i dostań się do katalogu z tymi plikami. W razie problemów zaatakuj forum związane z podstawami obsługi windows'a. Serio.

w dodatku wujek gogle tez nie pomaga z BE_Namur-Revin_Bert van Zantvoort_Score_26-3-2010.tts albo jestem Mongoł

Tutaj masz przejechane trasy http://www.tacx.com/.../film-trainings .
Dołączona grafika
Wybierz poszukiwaną trasę, zaznacz oponenta i pobierz plik *.tts Najpierw jednak zlokalizuj pliki *.tts

Pamiętaj, że trzeba mieć oryginalną płytę / dowód zakupu.

#66 Pawel85

Pawel85
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 grudzień 2012 - 10:41

Czy można zapisać wyniki treningu nie kończąc pełnej trasy? Chodzi mi o to, że gdy uruchamiam odcinek trasy np 45 km w Real Life Video, to gdy chcę skończyć trening po 30 km to nie ma opcji zapisania wyników.

Z jednej strony to dobry motywator, aby dojechać do końca, ale czasami są sytuację, że trening trzeba skończyć szybciej niż się zakładało na początku, a wtedy wyniki przepadają.

#67 halpsc

halpsc
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 grudzień 2012 - 14:23

SCRUBBY ! Dzięki za pomoc oczywiście nie przeczytałem jak zawsze ze zrozumieniem i szukałem w innym katalogu ale do rzeczy wszystko ładnie odpaliło jest jednak problem podobny jak z trasa zakupioną ze strony http://www.reallifev...delberg&lang=en mianowicie pedałuje max a obraz ledwo co się przesuwa mozna to jakoś skalibrować ?

#68 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 30 grudzień 2012 - 17:27

Czy można zapisać wyniki treningu nie kończąc pełnej trasy?

NIE. Musisz sobie wyznaczyć tak długą trasę, jaką jesteś w stanie przejechać. Wyniki są przepisywane z cache'a TTS do Twoich wyników/tabelki dopiero jak się pokaże okienko ukończenia wyznaczonej przez Ciebie trasy i klikniesz SAVE. Inaczej dane przepadają. Nie sprawdzałem jak je odzyskać, chodź widze pliki tymczasowe/cache.

TIP: Ja jeżdżę na MTB, więc każdą trasę wyznaczam na ok. 25-35 km. To akurat tyle ile potrzebuję na godzinny trening w zależności od tego, czy to góry, czy jazda po płaskim.

pedałuje max a obraz ledwo co się przesuwa

Najwyraźniej to jest tylko Twój max. Teraz widzisz jak wiele musisz jeszcze zrobić w swym zyciu rowerowym. Podam Ci kilka wskazówek. Trzy powinny Cię całkowicie zaspokoić.
1. Dużo trenuj. Im lepiej i wydajniej będziesz trenować, tym szybciej film "będzie się przewijać". Nie spodziewaj się tylko tego, że w ciągu roku dotrzesz do formy np. Andy Schleck'a i film będzie śmigać jak opętany ;)
2. Przeczytaj instrukcje obsługi TACX i-FLOW. Najdokładniej tę część o kalibracji.
3. Poczytaj forum (na razie na 5 postów masz pobyt na forum ok. 34 minut), tak, byś przed następnym postem dobił do 2...3 godzin czytania. Jestem pewien, że tyle Ci wystarczy na dokładne rozpoznanie spraw różnych związanych z FLOW'em a na forum jest o tym trenażerze "na bogato".
Powodzenia!

#69 halpsc

halpsc
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 grudzień 2012 - 12:31

Kurde Scrubby bez przesady ze to mój max :lol: na filmie demo wszystko jest zsynchronizowane i działa płynnie, tylko z filmami kicha odcinek 20 km przejadę w 8 godzin :cry:

#70 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 31 grudzień 2012 - 13:03

na filmie demo wszystko jest zsynchronizowane i działa płynnie

Bo to tylko demo... Taki diabelski wynalazek, by zachęcić do zakupów :evil:

odcinek 20 km przejadę w 8 godzin

Trening, trening, trening i czytanie. Podejrzewam, że nie masz wykonanej poprawnie kalibracji. Co gorsza, nie jesteś nawet blisko poprawności :(
Jakie masz parametry: czy masz oponę do trenażera, czy zwykłą slickową? Jakie masz ciśnienie w oponie? Ile wynosi Twój wspólczynnik kalibracji?

#71 halpsc

halpsc
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 grudzień 2012 - 13:22

Kalibracja wykonana na 2 ciśnienie 7 bar opona slik na jazdach z gogle lata wszystko elegancko i na trybie multiplayer tez bez problemowo

#72 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 31 grudzień 2012 - 16:10

Zobaczę w trybie off-line, co tam u Ciebie się dzieje. Napisałem na PW. jak ustalimy co i jak, zrobię podsumowanie w wątku, by go teraz nie zaśmiecać.

#73 yoshimura

yoshimura
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądPodhale

Napisano 10 styczeń 2013 - 21:35

Witajcie
Kolega posiada od zeszłego roku trenażer Tacx Flow Multiplayer. Zarejestrował się na stronie producenta, otrzymał klucz/kod. Ostatnio padł mu komp i musiał zrobić format dysku. Po ponownym zainstalowaniu windows'a nie może wygenerować klucza/kodu... To tak pokrótce tyle, co zdążyłem zrozumieć z jego opowieści. Pytanie: co może/musi zrobić, by wygenerować klucz/kod?

#74 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 10 styczeń 2013 - 22:19

TTS używa ID z twardego dysku do rejestracji. Gdy padnie Ci dysk, zgłaszasz się do TACX (drogą email'ową - język angielski lub flamandzki lub francuski), by Ci dezaktywowali starą licencję i zaktywujesz ją sobie po ich odpowiedzi na nowym HDD.

#75 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 styczeń 2013 - 13:49

Mam pytanie odnośnie tych wszystkich filmów rlv. Czy da się je otworzyć, obejrzeć, bez tych najnowszych trenażerów do multi(mam zwykłego) , gdyż owego nie posiadam, ale mogę ściągnąć te podstawowe oprogramowania do puszczania filmów, tylko nie wiem czy mi to wszystko zadziała. Wiem , że prędkość itp modulować się nie będą, ale to nie problem dla mnie. Chodzi o to, czy w ogóle owy film się otworzy

#76 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2013 - 13:55

Te filmy to zwykłe pliki video (AVI), więc objerzeć je możesz jakimkolwiek odtwarzaczem.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#77 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 styczeń 2013 - 13:59

Te filmy to zwykłe pliki video (AVI), więc objerzeć je możesz jakimkolwiek odtwarzaczem.


Nie chodzi mi o te filmy, lecz o te w formacie rlv, gdyż te z avi jest mało i raz pobierając trafiłem na zepsuty.

#78 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:27

Dziwne rzeczy opowiadasz, każdy z zestawów np. tutaj: http://cyclingrlv.co...ex.php/rlvs/all zawiera zawsze plik wideo (w formacie AVI). Postałe pliki (RLV, PGMF) to właśnie informacje dla odtwarzacza do symulacji wysokości, itd.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#79 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 styczeń 2013 - 16:17

O taką odpowiedź mi chodziło, dziękuje bardzo!

#80 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 styczeń 2013 - 23:36

A ktoś może mi wyjaśnić.. na jakiej "zasadzie" działa "TacX speed sensor"? W playerze jest informacja, że takie coś jest konieczne do uruchomienia video..
Czy to jest po prostu sensor ANT+ (czytany przez dongla ANT) i program "automagicznie" widzi prędkość?



Dodaj odpowiedź