Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gosc_adshaker_*

Gosc_adshaker_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:51

Witam wszystkich!
Kilka dni temu stałem sie posiadaczem trenazera Tacx i-Vortex z TTS 4.3 Advanced.
Wszystko ładnie odłaczyłem, zainstalowałem, skalibrowałem (na razie na 1.7 bo nie było czasu na dłuższą zabawę). Generalnie wszystko działa przez ANT+ (nawet pulsometr Sigmy :)) ale mam 1 problem z filmami RLV.
Po zainstalowaniu kilku na HDD, TTS je ładnie wykrywa, pojawiaja sie w Catalyscie i startuja po odpaleniu. Jest tylko problem, że niezależnie od mojej predkości i szybkości pedałowania obraz przesuwa sie w jednostajnym tępie i to z reguły bardzo przyspieszonym, jakbym jechał z 50-60km/h. Ludzie, rowery i samochody mijaja mnie jak pociski :)
Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak? Co z tym począć?
Z góry dzieki za pomoc bo jest to mój 1 trenażer.

#82 Jacek Filipczak

Jacek Filipczak
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądBrzeziny

Napisano 29 styczeń 2013 - 10:58

Cześć > Miałem to samo. Masz problem z kodekami.Po pierwsze odinstaluj wszystkie kodeki do filmów (panel sterowania - dodaj usuń programy) . Po drugie wyczyść sobie pozostałości z odinstalowanych kodeków z rejestru (najlepiej CCleaner) . Następnie ściągnij sobie jakąś paczkę z kodekami (ja mam K-Lite_Codec_Pack_970_Mega) , zainstaluj. Zrestartuj komputer , uruchom TTS i sprawdź czy teraz wszystko ok . U MNIE ZADZIAŁAŁO :-)

#83 Gosc_adshaker_*

Gosc_adshaker_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2013 - 10:20

Dzieki wielkie za pomoc, rzeczywiscie wywalenie wszystkich kodeków które tez instalowały sie z płyty Tacxa i zainstalowanie K-Lita pomogło :) Teraz idzie wszystko baaardzo wolno, trzeba będzie troche docisnąć :)
Jeszcze raz dzięki!

#84 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 08 sierpień 2013 - 19:03

Już od dawna przymierzam się do zakupu jakiegoś trenażera z wirtualem. Zastanawiam się nad najtańszymi opcjami, które udało mi się znaleźć, czyli Tacx Flow Multiplayer(1900zł) i Tacx I-Magic(2000zł). Różnica cenowa jest zatem niewielka. Tylko na co się zdecydować? Czym one się różnią? Znacie jakieś sklepy, gdzie znajdę je taniej?



#85 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 sierpień 2013 - 14:01

Wydaje mi się, że ten Tacx Flow Multiplayer (T2220) nie jest już dostępny w bieżącej ofercie firmy Tacx. Jego następcą jest model Tacx i-Flow (T2250). Na zdjęciach niczym się nie różnią. I to jest podstawowy model z "wirtualem".

i-Magic to chyba raczej jakieś stare "wyższe" modele. Podaj najlepiej konkretne oznaczenia Tacx'a albo wklej linki do wybranych produktów.


  • Rebciu lubi to

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#86 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 27 sierpień 2013 - 15:21

Dzięki wielkie za tę informację! Ostatecznie skuszę się zatem chyba na I-Flowa 2250 za 2300 zł...



#87 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpień 2013 - 10:21

Rozważ zakup w Niemczech, np. tutaj: http://www.ebay.pl/i...-/271240932918? Dwie stówki taniej.


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#88 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:50

Widziałem już to. Zysk 200 zł nie równoważy jednak moim zdaniem wad kupowania za granicą. Nie mam nic przeciwko temu, rower kupiłem z Niemiec i przyszedł domnie UPSem. Ale wtedy oszczędziłem (chociaż nic z tych pieniędzy nie wpłaciłem na konto ;) ) 1500-2000 zł. 200 zł to za mało. Zwłaszcza, że do sklepu mam 150 km więc w razie czego mam gdzie się zgłosić i w ogóle.



#89 zorrospecialized

zorrospecialized
  • Użytkownik
  • 171 postów
  • SkądLubin

Napisano 25 wrzesień 2013 - 15:41

witam czy oporogramowanie tacxa 4 pod windowsa 7 bedzie dzialalo z windowsem XP,bo wszedzie takowy mam zainstalowany.pzdr



#90 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 wrzesień 2013 - 09:35

Wg tej strony: http://www.tacxservi...specs-do-i-need nie będzie działało.

Minimalnie Vista, a zalecany Win7 64-bit.

 

Już wersja oprogramowania 3 ma bardzo wysokie wymagania. Nowy laptop biurowy (nie dedykowany do gier, tylko zwykły porządny tzw. "biznesowy", i5, 8GB RAM z Win7 64-bit) udźwignął oprogramowanie, chociaż miałem obawy związane z brakiem dedykowanej grafiki (która niby jest wymagana).


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#91 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 00:56

Witam wszystkich i odrazu mam pytania:

1. Używanie i-Vortex z Real Life Video wymaga ręcznego sterowania czy obciążenie zmiana się zgodnie z nachyleniem?

2. Miał ktoś styczność z Bkool? Porównując cenę (600 euro) do produktów Tacx wydaje się, że Bkool oferuje znacznie więcej. Ale jak w praktyce to wygląda? Miał ktoś styczność?



#92 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 listopad 2013 - 18:25

Polecam zapoznanie się z recenzją Bkool'a: BKOOL Wireless ANT+ Trainer In-Depth Review | DC Rainmaker


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#93 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 listopad 2013 - 21:30

2. Miał ktoś styczność z Bkool? Porównując cenę (600 euro) do produktów Tacx wydaje się, że Bkool oferuje znacznie więcej. Ale jak w praktyce to wygląda? Miał ktoś styczność?

 

Miałem. Zachowuje się jak "mniej-więcej" jak Elite Supercrono i Bushido w jednym. Jazda jak na szosie :) Trochę bajką jest 20% nachylenia, przy niskiej prędkości zrywa (aczkolwiek i tak jest znacznie lepiej niż na magnetycznych)

 

W Polsce jest już dostępny w Pol-Sport (ale raczej mail niż na stronie sklepu), z pakietem brązowym za 2299 lub złotym na 4mce i planem treningowym za 2599. Wygląda ciekawie.

 

Najpoważniejsza wada, to wymagania systemowe.. Niestety nie pojedziesz np. RLV bez szybkiego łącza: soft nie daje możliwości jazdy na czymkolwiek innym niż filmiki streamowane ze strony producenta, a oczywiście stosują swój własny protokół komunikacyjny (ciekawe kiedy zostanie "brzydko" potraktowany :) )
 

Ciekawą możliwością jest zakup trenażera w Hiszpanii albo Portugalii, cena wtedy jest zdecydowanie niższa. Kupując na Hiszpańskich portalach aukcyjnych można go wyczaić nawet poniżej 100e ("promocja regionalna" jest naprawdę duża). Tylko trzeba mieć jakiś "znajomy" adres na Półwyspie..



#94 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 14:31

Prozor dzięki za linka.

 

pajak a jak wygląda sprawa głośności Bkoola w porównaniu do innych trenażerów? Łącze mam stosunkowo szybkie i nie powinno być problemów z stemowaniem w hd. Gorzej jak padnie im serwer i nie będzie można trenować. To poważny minus. W Hiszpanii nie zamówię bo nie mam tam znajomych.

 

Bardzo chciałbym uniknąć ręcznego sterowania oporem (co innego zmienić bieg manetką a co innego "cykać na wyświetlaczu/panelu") w czasie używania "wirtuala". Wychodzi na to, że najniższy model, który to umożliwy to Bushido + zestaw uzupełniający (generalnie droga opcja).



#95 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 listopad 2013 - 19:19

Głośność? Na "oko" tak normalnie. Aczkolwiek test jest mocno niemiarodajny ("parę sekund" jazdy to zdecydowanie za mało, a więcej się bawiłem softem... ale z portugalskim to u mnie zdecydowanie słabo). No i nie miałem do czynienia ze zbyt wieloma trenażerami.

 

Może jest ktoś z Częstochowy.. i dałoby się go wysłać na przeszpiegi, jak to wygląda u nas użytkowanie softu.

 

A klikanie na kierownicy jest wygodniejsze niż klikanie na komputerze. Mnie szczególnie ciekawi opcja "podłaczenia" przez telefon. Ale ciągle nic na pewno, tylko jakaś biedna aplikacyjka do logowania.

 

Swoją drogą różnica w cenie pomiędzy Bkool a Bushido aż taka wielka nie jest.



#96 macko68

macko68
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 01 grudzień 2013 - 21:53

Ja mam BKOOLa od kilku dni. W Wawie jest dostępny od ręki w kolarski.eu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Na plus:

- bardzo płynna regulacja obciążenia

- pomiar mocy

- moim zdaniem genialnie obciąża i 20% symuluje nad wyraz dobrze (mam porównanie z Karkonoską/Magurką gdzie podobnie tutaj nie mogłem na Angliru przekręcić pedału :)

- ok 300 video w pakiecie gold (sa Alpy nie tylko Hiszpania)

- z trenażerem w pakiecie dostaje się golda na 2 miesiące

- moim zdaniem 10 eur za miesiąc golda to dobra cena

- fajnie jezdzi się z google earth (choć ciekawe kiedy ktoś sie pokusi o street view)

- można robić swoje trasy z garmina czy tracków

- można na każdej trasie ustawić sobie przejazdy innych lub komputerowych botów i jest współzawodnictwo

- jest możliwość zaskakująco wciągającej jazdy na velodromie

- jest multiplayer ale na razie nie próbowałem

- czujniki raz sparowane są widoczne już za każdym razem

Na minus:

- ciężki może to nie Kickr ale 14 kg waży

- bardzo krótki kabel zasilania (we wcześniejszych wersjach dawali 2,5 metra teraz śmieszne coś koło metra)

- brak przedłużki do Ant+ bez tego ze stacjonarnego komputera nie widzi czujników jest to powszechny problem krótkiego zasiegu Ant+

- dosc mocno zdziera opony choc jest to pewnie związane z bardzo duzym oporem ktory generuje

- mimo pakietu gold Vuelta 2013 za dodatkową kasę

- nie ma opcji ergo czyli np ustawiam stałe waty

- minimalistyczna instrukcja a właściwie jej brak

 

Nie mam porównania do multiplayerowego Tacxa ale na forach ludzie narzekaja na sporo rzeczy, a ten po prostu działa. Co do głośności to jest w normie. Jak trenowałem w dzień to żona nawet nie zauważyła o 22 ej jednak był problem :). Ważne jest napompowanie kół do min 8 atm. Nie robiłem dokładnych pomiarów ale wyświetlana moc wydaje się być bliska prawdy.

 

Ja już ani na video z wyścigów ani na filmach wytrzymać nie mogłem tutaj zapominam o czasie :) Alpe d'huez mnie zabiło :) Generalnie polecam



#97 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 grudzień 2013 - 19:33

a od strony "internetu".. Czy filmy mozna sobie ściągnąć "przed" (i/lub "zachomikować"), czy wszystko idzie w czasie rzeczywistym? Jakie masz łącze?

Ostatnio mi RSS strzelił aukcją ze znanego portalu aukcyjnego :) Z dostępnością będzie więc coraz lepiej, ceny pewnie też trochę spadną.

#98 macko68

macko68
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 03 grudzień 2013 - 20:47

Nie filmów nie można ściągnąć przed. Wszystko idzie w czasie rzeczywistym. Jako że video nie jest hd to wystarczy relatywnie słabe łącze. Ja mam bodaj 1 Mb/s i nie zauważyłem żadnych zwolnień. Oprócz video i multi internet nie jest potrzebny i można być offline



#99 drBike

drBike
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:40

Witam nie chciałem zakładać nowego wątku a mój jest ściśle związany z tym trenażerem:

Pytanie do użytkowników i tych którzy już jeżdżą na trenażerach:

jaka jest różnica w trenażerach:

z ramą sterującą 

oraz

bez ramy. TZN który lepszy bardziej stabilny, czy różnica jest tylko w tym że skręcając (tym z ramą) kierownicą "skręcam" na monitorze?

 

I jeszcze jedno pytanie czy ww trenażerach jest też coś jak komputerek treningowy jak w tym modelu. Chodzi o to żeby na bieżąco wyświetlały się parametry nie patrząc na monitor kompa który nie zawsze chciałbym włączać. 

 

I czy jeśli kupię z komputerkiem treningowym a do niego dokupię zestaw uzupełniający. będę miał dokładnie te same opcję + komputerek do podstawowych danych. I czy mogą być podłączone oba na raz?

:-)

Dziękuję za rady

Pozdrawiam Marcin.



#100 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2013 - 09:57

i-flow nie ma komputerka z lcd wiec zeby cos widziec musisz miec odpalony komputer i ekran ew tablet(zdaje sie nowy zestaw uzupelniajacy biega juz po ant+) ale pewnosci nie mam, czy to zadziala poniewaz tacx uzywa "zamknietej" wersji ant+

Moze Prozor cos wiecej napise na ten temat.





Dodaj odpowiedź