Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1681 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:00

kodu Zwifta nie ale elite tak  <_< mi ten trenażer pasuje jest mały, nogi się fajnie łatwo zamykają. Odczekam chwilę, bo nie wiem czy poszła seria wadliwa czy co. Coś mi tam przez telefon mówili, że jak coś to kasę oddają nawet jako reklamacja. Dziś jeszcze siądę i zobaczę jak przy wyższych watach się zachowuje.



#1682 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:03

Ale z tym odstąpieniem to ciekawa sprawa. Kupując stacjonarnie gdy nie ma opcji test to też nie wiesz co bierzesz, a przez neta możesz złożyć pojeździć (ubrudzić kasetę) i oddać. Już widzę minę sprzedającego...


  • Bzyk lubi to

#1683 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:22

Jeśli sprzęt będzie nosił ślady użytkowania to sprzedający nie ma obowiązku go przyjąć.



#1684 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:29

też mi się tak wydaje. 



#1685 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:38

Przecież kasetę można wyczyścić. Albo po prostu zdjąć (większość DD jednak bez kasety sprzedają).
Jak ktoś chce uczciwie podejść do tematu testu, to po kilku sesjach treningowych na sprzęcie nie będzie żadnych śladów używania.

 

Ja sam kupiłem kiedyś Bushido i po jednej jeździe go odesłałem, żeby kupić Direto. 

 

A cwaniacy, o których pisał Prozor poradzą sobie z doprowadzeniem sprzętu do stanu wizualnego niewskazującego na użycie...

 

 



#1686 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:44

Pewnie masz racje. Polak potrafi.

Wracając do suito to zastanawia mnie po co dają podstawkę pod przednie koło? Mierzyłem i przód i tył jest równa do ziemie bez podstawki. Jak ją wkładam to rower jest skierowany ku górze.



#1687 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:24

Jeśli sprzęt będzie nosił ślady użytkowania to sprzedający nie ma obowiązku go przyjąć.

 

I tak, i nie. Nie ma obowiązku jeśli był kupiony w sklepie stacjonarnym. Poza siedzibą (np. wysyłkowo) musi respektować prawo klienta do odstąpienia od zakupu.

 

Masz prawo korzystać z towaru tylko w taki sam sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Po otrzymaniu sprzętu można sprawdzić wyposażenie, stabilność i łatwość prowadzenia w czasie jazdy próbnej, ale to nie oznacza,że można go normalnie używać i trenować przez miesiąc czasu, a następnie odstąpić od umowy i zwrócić trenażer. Odstąpienie wprawdzie będzie ważne, ale użytkownik poniesie odpowiedzialność za przekroczenie granic prawidłowego zapoznania się z towarem. 

 

 

Ewentualne uszkodzenie lub nadmierne zużycie rzeczy (np. kupujący może przymierzyć buty, ale nie powinien ich normalnie użytkować), nie uniemożliwia odstąpienia od umowy na podstawie art. 27 ustawy, ale powoduje zmniejszenie kwoty, którą sprzedawca jest zobowiązany zwrócić kupującemu. W praktyce jej wyliczenie może być trudne, niemniej jednak po stronie sprzedawcy istnieje w tym zakresie roszczenie odszkodowawcze (art. 34 ust. 4 ustawy). 

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy (…).

 

Ponadto Komisja Europejska dość jasno orzekła, że "Zmniejszenie wartości towaru może polegać w szczególności na konieczności uiszczenia kosztów czyszczenia i naprawy, o ile towar nie może być już oferowany jako nowy, czy też na obiektywnie uzasadnionej utracie dochodu przez przedsiębiorcę, która jest związana ze sprzedażą zwróconego towaru jako towaru używanego."

 

Czyli odstąpienie jest zawsze możliwe, choć kupujący powinien być uczciwy i przed odstąpieniem sprawdzić sprzęt czy mu pasuje, a nie wykorzystywać przepisy o odstąpieniu jak wynajem krótkoterminowy (na dodatek darmowy, wyjąwszy koszt odesłania rzeczy). Jeśli odeśle z brudną kasetą czy wymagający prac przepakowania to sprzedający ma prawo potrącić koszty robocizny przywrócenia towaru do stanu takiego, jakim chciałby widzieć go następny klient. Co więcej: wtedy trenażer może zostać zakwalifikowany jako towar używany i sprzedawca stwierdzi, że nie sprzeda go taniej, niż za 50% wartości i tylko tyle zwróci "testującemu". A ten niech dochodzi swoich praw w sądzie.

 

Podstawka pewno po to, że niektórzy klienci ją chcieli bo np. przyzwyczaili się, że podstawka musi być. Albo bo im się kierownica może ruszać. Podstawka nie jest wysoka, ale może służyć do symulacji podjazdów poprzez podniesienie przodu roweru.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1688 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 07:53

Kolega jest po pierwszych jazda na Suito. Standardowo krzywe/niewyważone koło zamachowe. Do tego znacznie słabsze odczucia realizmu w stosunku do Direto i Flux 2. Ja jednak odpuszczam.

Na polu bitwy zostaje więc Direto X i Kickr Core. Czekam więc na opinie Harvey’a czy warto dorzucić tego parę złotych ;)

#1689 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 wrzesień 2019 - 09:07

Nie jezdziłem na Direto ale mam Kickr Core i zdecydowanie polecam. Zresztą zerknij na rekomendajce DCRainmakera https://www.dcrainma...ions-guide.html

 

i tu masz testy 

https://www.dcrainma...pth-review.html

https://www.dcrainma...h-review-2.html

 

Na pewno Kickr jest super cichy jeśli ci na tym zależy i ma koło zamachowe 30% cięższe niż direto.

Podejrzewam, że z oby będziesz zadowolony :)


  • Bzyk i marek-sit lubią to

#1690 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 09:49

Już to widziałem wcześniej, dziękuję. Niemniej zawsze to ktoś jeszcze coś dopowie, to trochę pewniej ;)
Co do głośności totalnie ten aspekt pomijam. Jeździć będą w ciągu dni (o ile w zimie 17-19 godzinę można nazwać dniem). Najbardziej mi właśnie zależy na dobrze wykonanych treningach na krokach. Tak więc chyba wszystkie drogi prowadzą do Kickr’a :)

#1691 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 16:21

Mam kilka jazd za sobą na DiretoX i specjalnie nie widzę powodów, aby narzekać na ERG (z punktu widzenia zwykłego użytkownika). Natomiast zauważyłem, że wózek przerzutki potrafi haczyć o obudowę trenażera na największej tarczy. Jak się stanie w pedały to stuka. Jeszcze nie analizowałem czy to wina konstrukcji trenażera, czy muszę przyjrzeć się przerzutce. Natomiast sam odbiór jazdy bardzo przyjemny.

#1692 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 04:52

Posiada ktoś może jakiś kod zniżkowy w którymś ze sklepów na Kickr Core?

#1693 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2019 - 08:42

Co do głośności totalnie ten aspekt pomijam. Jeździć będą w ciągu dni (o ile w zimie 17-19 godzinę można nazwać dniem).

 

Jeszcze zmienisz zdanie. Pokręcisz trochę na cichym trenażerze i ten aspekt dość mocno awansuje w hierarchii wymagań co do trenażera. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1694 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 wrzesień 2019 - 08:49

Dokładnie. Ja trenuje w garażu i mi ogólnie hałas nie przeszkadzał ale po przesiadce na kickr core doceniam ciszę. Po pierwsze dlugostajny hałas jest nieprzyjemny a po drugie lepiej się ogląda film czy słucha muzyki w trakcie treningu.

#1695 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:30

Te ciche urzadzenia to tylko sprawiaja wiecej klopotow. Jak krecilo sie na rolkowym np Tacx Flow, przy wiekszych kadencjach przypominal test silnika odrzutowego, halas zabijal kazde inne rowerowe odglosy. Teraz, a cos tu zaskrzypi, tam zgrzytnie i czlowiek zaczyna zastanawiac sie co tu rozkrecic / dokrecic ;)


  • Bzyk i lukaszzsch lubią to

#1696 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:03

Pocieszające, szczególnie, że już mi pressfit zaczyna skrzypieć przy mocniejszych depnięciach :D
Ok, Kickr Core zamówiony.
Możecie polecić od razu jakąś antenę ANT+ w dobrej cenie? Coś jeszcze prócz kasety będę potrzebował?

#1697 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:20

antene ant+ zamawiałem z https://www.aliexpre....1cca4c4dhPrt0U  10$ mnie to wyszło z kodami promocyjnymi. Czas oczekiwania ok 3 tyg. W Polsce ok 150 zł, a to co sprzedają na allegro to są z ali 


  • Bzyk lubi to

#1698 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:24

Ja mam magene z allegro za 84 PLN i działa ok.

Przykladowy link

Zobacz ofertę: MAGENE MODUŁ USB ANT+ stick z przewodem antena https://allegro.pl/o...tena-7711804478
  • Bzyk lubi to

#1699 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:33

Jeżeli nie musi być nowy, to właśnie wystawiłem swój na OLX.
https://www.olx.pl/o...67-IDBGvuY.html

#1700 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:34

No z tego magene mam też napiersiowy pulsometr tez z ali smiga jak trzeba :). Akcesoria kupiłem wcześniej niż trenażer bo wiedziałem, że długo pójdzie, niestety mój suito odsyłam do weryfikacji, wiec i tak nie będę miał na czym jeździć :(( oby pogoda się utrzymała 





Dodaj odpowiedź