Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza szosa do 2000


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mati94

Mati94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądChojnice

Napisano 22 listopad 2011 - 18:46

Witam , jestem nowy i jednocześnie proszę o rady i opinie. Szukam dla siebie pierwszej szosówki. Najważniejszym kryterium jest rama , aby była w miarę lekka jak na taka cenę , a przede wszystkim wytrzymała - abym mógł przejechać kilkadziesiąt tysięcy km. Osprzęt na tą chwilę jest mało istotny , ponieważ w przyszłości by się go wymieniło na lepszy. I tu się zamyka koło , aby był sens pakowania w ramę lepszego osprzętu po ok 20 000km w pierwszym sezonie.

Znalazłem jeden rowerek na allegro - według mnie oferta jest ciekawa , osprzęt całkiem niezły , rama uznanego producenta , ale reszta nic mi nie mówi i tutaj zwracam się do was z prośbą. Czy pozostałe komponenty są dobre?

klik

Rozmiar - 59cm , chyba idealny przy moich 188cm. No i wygląd dla mnie bomba :)
Rower wydaje się być w bardzo dobrym stanie , największy minus to jest transport , który byłby z odległego Londynu.

Jeżeli mielibyście inne propozycje to jestem otwarty.
Nówka nie wchodzi w grę , bo znalezienie takiej na dobrej ramie i w miarę sensownym osprzętem typu Tiagra lub Mirage jest raczej niemożliwe.

Oczywiście nie śpieszy mi się z wyborem roweru , bo dopiero jest Listopad. Jeżeli uważacie , że w czasie zimy można będzie znaleźć coś lepszego to piszcie!

Z góry dzięki za każdą pomoc.

#2 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 22 listopad 2011 - 18:57

UU 20tyś km, w sezon to chyba z roweru nie będziesz schodził w ogóle.

Bianchi to bardzo stara firma i produkuje niezłe rowery, choć osprzęt w tym nie zachwyca. Kolega ma niemalże identyczny (inne malowanie i osprzęt Sora) i nie narzeka, a wygląd faktycznie elegancki, chociaż cena jeszcze trochę podskoczy, bo na allegro jest bardzo mało "nowych" Bianek.

#3 Mati94

Mati94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądChojnice

Napisano 22 listopad 2011 - 19:22

Więc zdecydowałbyś się na kupno , mimo tego transportu?
Rozumiem osprzęt nie zachwyca , lecz w tym przypadku zaporą jest cena , np. wisi na allegro Trek 1.5 z Ultegrą , ale już za 2500zł , a to już za dużo.
Są rowery z lepszym osprzętem takim jak 105 , ale są to rowery gorszych marek i w dodatku nie za ładnych.

#4 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 22 listopad 2011 - 21:23

Ta Bianchi też będzie >2k jeszcze 5 dni licytacji, a w ostatnich minutach potrafią nabić ładnych kilka stówek jak ktoś się bardzo napali.
A ceny "kup teraz" próbuj targować.

#5 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 21:43

pewnie, że +2tyś.

Bianchi to bardzo stara firma i produkuje niezłe rowery, choć osprzęt w tym nie zachwyca.

tak, no w sumie mógłby być na super record i rama carbonowa też by się przydała :lol:
autor szuka roweru do 2tyś nie 15 ;-)

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#6 Mati94

Mati94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądChojnice

Napisano 22 listopad 2011 - 21:55

Też mi się tak wydaję , że jeszcze sporo podskoczy , ale zobaczę jak się to potoczy.

Jeszcze ten by uszedł - http://allegro.pl/sp...1946538507.html , ale rama trochę nijaka i bym się musiał zastanowić czy nie lepiej poczekać.
No właśnie teraz jest najlepszy moment na wyłapanie jakieś okazji , czy lepiej poczekać do grudnia?

#7 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 22:06

nie ma co czekać, trzeba polować czyli być ciągle na bieżąco z allegro
to się tak mówi, że zimą taniej ale jak ktoś sprzedaje sprzęt to chce za niego jak najwięcej czy to zima czy lato ; )

taniej są nowe rowery

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#8 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 23 listopad 2011 - 16:27

@Wilier
Chodziło mi o to że wykładając 2 tyś na rower można się o coś lepszego pokusić niż xenon
A co do rowerów to powiedziałbym, że nawet podrożały. na początku roku (~marca) rower na sorze można było wyrwać za 700zł bez większych problemów, teraz 3/4 takich rowerów powyżej 1k. Ceny paliw lecą w górę to automatycznie i rowery, bo coraz więcej ludzi się na nie przerzuca.

@Mati94
Czekanie do grudnia nic nie da przeglądaj co chwile allegro/tablice a kiedyś coś trafisz, na swoim przykładzie powiem Ci tylko, że cierpliwość opłaca się.

Rower jeżeli kupujesz do modernizowania osprzętu to w zasadzie bardziej skupiaj się na ramie.

#9 Mati94

Mati94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądChojnice

Napisano 23 listopad 2011 - 17:12

Miechu - tak właśnie robię , przeglądam wszystkie rowerki po kilka razy , codziennie.
Tak jak pisałem dla mnie najważniejsza jest rama , osprzęt w drugiej kolejności. Zresztą wiem ze swojego doświadczenia , że nawet na najniższej klasie osprzętu można trochę pojeździć.

Dzięki za pomoc , jeżeli miałbym jeszcze jakieś dylematy to będę pisał.

#10 Mati94

Mati94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądChojnice

Napisano 06 grudzień 2011 - 19:34

Odświeżam

A tą Bianke jak ocieniacie? Zasadniczo chodzi mi o ramę czy warto jej zaufać , bo pochodzi chyba z 2007r , ale też o pozostałe części. Korba też nie wydaje się za świeża , ale osprzęt całkiem niezły jak na ta cenę.
Mocno się teraz nad nią zastanawiam , bo sprzedawca obniżył cenę o 300zł względem ostatniej aukcji.

#11 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2011 - 18:31

bardzo ładna na dura ace co prawda starym ale DA i ultegra , całkiem niezła cena , bierz ją do tego ksyriumy , profil ramy nie jest zbyt piękny dosyć zwyczajny ale jak za 1200 zł to niewiele



Dodaj odpowiedź