Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poproszę o pomoc


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 czerwiec 2008 - 21:05

Witam was wszystkich. Mam na imię Szymon i gram w siatkówkę zawodowo. Ostatnio podróże do mojej szkoły strasznie się wydłużają poprzez korki na ulicach. Pomyślałem więc o innym środku transportu jakim jest rower. Chciałbym sobie przez wakację na niego zapracować, tylko teraz nasuwa się problem czy mogę jeździć kolarką po mieście nie mają doświadczenia w prowadzeniu takiego ''innego'' roweru? No i jaki rower kupić ( mam 194 cm wzrostu i 90kg wagi ) szukałem trochę na allegro i zobaczyłem coś takiego :

http://www.allegro.p...tylko_1299.html

Dodam , że spodobały mi się rowery kolarskie, tylko mam obawę , że sobie nie poradzę, proszę was zawodowców o pomoc:) Pozdrawiam

#2 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2008 - 22:05

Ten konkretny z aukcji będzie na ciebie najprawdopodobniej za mały. Jeśli rower ma ci służyć głównie do szybkiego poruszania się po mieście to lepiej zastanów się na rowerem typu "hybrid" vel "fitness" vel ... takie coś między kolarką a trekkingiem, coś w tym stylu:
http://www.ssc.pl/tr...2008/73FX .html

#3 sorton

sorton
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądWawa

Napisano 04 czerwiec 2008 - 22:08

temat tego roweru byl juz poruszany oto linki


http://forumszosowe....highlight=#6079
http://forumszosowe....ighlight=#15289

#4 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:35

Rozumiem, tylko to co urzekło mnie w kolarkach to ta nietypowa kierownica, i właśnie chciałbym mieć rower z taką kierownicą, dla mnie ważna jest też cena, przez wakacje nie zarobię bardzo dużo i mógłbym dać za sprzęt góra te 1200-1300 złotych, muszę szukać na allegro bo tak chyba najszybciej coś znaleść, nie znam się też na rozmiarach i nie wiem np. jak duże mają być koła....

#5 Gosc_Parteczka_*

Gosc_Parteczka_*
  • Gość

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:49

Ej Szymon_1991Lodz co ty pierniczysz taki rower możesz kupić już od 450 - 500 złoty, 9widziałem na wystawie sklepowej

#6 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 05 czerwiec 2008 - 20:18

Kolego Parteczka:
po pierwsze, bądź łaskaw wyrażać się oględniej,
po drugie, co właściwie twoja wypowiedź wnosi do dyskusji?
Jeśli widziałeś gdzieś rower, który ma szanse spełnić wymagania Szymona i kosztuje tyle ile mówisz - to bardzo proszę podziel się tą informacją - będzie to podstawa do dalszej dyskusji. Bo tak to można równie dobrze powiedzieć, że taki rower to i za 100zł kupisz.

#7 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 06 czerwiec 2008 - 20:33

Szymon_1991Lodz: koła w rowerach szosowych mają 28' (są wyjątki, ale to Ciebie zupełnie nie dotyczy). Jeśli chodzi o rozmiar roweru - potrzebujemy długość twojej nogi poznać - od podłogi do krocza. Mając 1300 zł kupowałbym rower używany.

#8 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 czerwiec 2008 - 21:10

Jeśli twierdzicie, że taki rower można kupić już od 400 złotych to bardzo dobrze, długość mojej nogi od krocza to dokładnie 85 centymetrów. A jak jest z jazdą na takim rowerze, kolega mówił, że wystarczy mała dziura w jezdni aby się wywalić - nie wierzę z tą głupotę

#9 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2008 - 21:27

Przy 194 cm wzrostu osobiście proponuję ramę 56 albo 58cm.
Co prawda za 4 stówki idzie kupić rower ale wiesz, nie będzie to porządna maszyna do ćwiczeń tylko prędzej rowerek na niedzielne przejażdżki. Podobnie jak koledzy wcześniej proponuję Ci szukać roweru używanego.
Natomiast jeżeli chodzi o jazdę, nie słuchaj kolegi :mrgreen: . Wiadomo, że na małym kamyczku się nie przewrócisz, prędzej złapiesz gumę. Generalnie wszystko zależy od umiejętności ale dasz radę, szybko sie przyzwyczaisz do nowego sprzętu i "inszej" techniki prowadzenia od MTB.
Do koła 28" kupujesz oponki 700x23c, gdzie 700 to standardowa średnica (ciut mniejsze są czasem montowane do rowerów torowych, do jazdy na czas) a 23c to szerokość oponki (rzadziej do szosówek zakładane są również 25c albo 22c)
Pozdro!

#10 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 czerwiec 2008 - 21:40

Mała dziurka, patyczek, kamyczek, na wszystkim można zaliczyć glebę ;-)
Wszystko zależy od Ciebie i od Twoich umiejętności czy zaliczyśz glebę czy też nie.
Ale spokojnie, trzeba być naprawdę nielada talentem aby wywalić się na prostej drodze wjeżdżając w jakąś nierówność etc.
Największe prawdopodobieństwo wywrotki jest na zakrętach, gdzie nie zawsze wiadomo czego się spodziewać (dziury, piach, kamienie itp). ;-)

#11 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2008 - 21:42

Największe prawdopodobieństwo wywrotki jest na zakrętach


Zgadzam się i dodam, że na takowych nie tylko kamienie czy piach są groźne. Jak dopiero zaczynasz jeździć i nie masz wyrobionej techniki to zakręty same w sobie mogą być niebezpieczne, szczególnie jak za szybko w nie wjedziesz :mrgreen: .
Pozdro!

#12 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 czerwiec 2008 - 10:26

Panowie, panowie, spokojnie, bo nam Szymona przestraszycie!
Zakładam że raczej umie jeździć na rowerze, a piach i żwir na zakrętach są równie niebezpieczne dla dowolnego roweru.

Odbierz prywatną wiadomość.

#13 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 czerwiec 2008 - 16:48

Ja potrzebuje tylko roweru do szybkiego dojazdu do szkoły i na inne wyjazdy na miasto, ostatnio rozmawiałem ze znajomą, która zabroniła mi jazdy na szytkach poniewaz pozabijam się na łódzkich dziurawych drogach, powiedziała , że mogę mieć rower ale z cienkimi oponami, tylko nie szytkami...

#14 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 07 czerwiec 2008 - 21:42

Szymon_1991Lodz Jazda rowerem szosowym po mieście nie koniecznie jest szybka - cienkie oponki w których ciśnienie powietrza jest powyżej 8 atmosfer oraz sztywne zwarte ramy w połączeniu z dziurawymi nawierzchniami,torowiskami,krawężnikami nie wpływają pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo a także niszczą sprzęt.Osobiście poruszam się szybko i sprawnie po mieście rowerem podobnym do proponowanego przez tozik`a Prawdziwe zalety roweru szosowego poznasz jedynie poza miastem na twardych i równych nawierzchniach. Ale skoro jesteś zdecydowany na szosówkę to znalazłem tą: http://www.allegro.p...ntum_60_cm.html myślę że to dobry wybór dla początkującego o ''słusznym wzroście"choć zmienił bym jej opony na nieco grubsze np.te: http://www.allegro.p...oclaw_nowa.html
Pozdrawiam

#15 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2008 - 21:53

ja kupiłem swoją super maszynę :-P za 450zł i powiem że jestem zadowolony z niego
nie jest to super wypas ale dość dobry rowerek - aluminiowy peugeot na campie (tyle tylko że stary - lata 80')
najpierw wymieniłem koła, później kierę, łańcuch, kasetę teraz zamierzam siodełko, i tak powoli będę go tuningował. Teraz to nawet bym go nie oddał za dobrego górala :mrgreen:
Dodam jeszcze że niedawno na giełdzie widziałem fajne używane rowerki do 1500zł, więc musisz szukać, a może znajdziesz jakąś fajną okazję.
A co do samej jazdy szosówką to w dwa tygodnie powinieneś opanować technikę jazdy na tyle dobrze by sprawnie poruszać się po mieście
pozdrawiam

#16 Gosc_Parteczka_*

Gosc_Parteczka_*
  • Gość

Napisano 08 czerwiec 2008 - 20:54

TOZIK ty uważaj na słowa. Jak powiedziałem, że kópiłem to tak było, oprucz mnie jeszcze jeden kupił kolarkę tylko tańszą. ( Tak by zaspokoić twoją ciekawość ).

#17 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 08 czerwiec 2008 - 21:25

parteczka,

kup sobie jeszcze slownik ortograficzny i nie dokazuj za bardzo!

#18 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 08 czerwiec 2008 - 21:51

Parteczka: kolarka kolarką, rower rowerem, na złomie i za 30 zł szosówkę kupisz. Tylko czy to będzie to samo co taka za 300 czy 500 zł? Nie sądzę.

#19 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2008 - 19:13

Szymon, ja mam taką radę odnośnie samej siatkówki. Jeżeli uprawiasz ją zawodowo, to jazda na rowerze może z tym kolidować. Kolega też grał w siatkówkę, co prawda raczej amatorsko, ale stwierdził że gdy zaczął jeździć na rowerze to zdecydowanie pogorszył mu się wyskok. Myślę, że warto by się nad tym zastanowić jeżeli zamierzasz spędzać sporo czasu na siodełko i myślisz o karierze siatkarskiej

#20 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 09 czerwiec 2008 - 19:20

Arek: Czytaj uważnie. Zamierza dojeżdżać do szkoły.



Dodaj odpowiedź