Skocz do zawartości


Zdjęcie

Haibike RC tour czy KTM Strada 1000? Czyli co za ~3000zł


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 duncanlove

duncanlove
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądszcin

Napisano 10 grudzień 2011 - 20:53

Witam

Jako że na przyszły rok planuje debiut w triathlonie to potrzebuję porady w sprawie roweru. Na rower mam przeznaczone około 3000zł, zależy mi żeby był na Tiagrze i dobrze by było żeby miał karbonowy widelec.

Dzisiaj przymierzałem się do takiego KTMa w rozmiarze 55 (cena 3100):
http://ktm-bikes.net...trada-1000-2011

Miałem okazję się przejechać ale to był pierwszy raz kiedy siedziałem na szosie i nawet nie wiem na co zwrócić uwagę i nie wiem czy moja pozycja była odpowiednia. Mam 183cm więc zdaje się ze rozmiar 55-57 byłby odpowiedni. Czy jak kupie o jeden CM za dużo/za mało to będzie bardzo źle? Czy 3 blaty nie przeszkadzają?

Przeglądałem jeszcze allegro i trafiłem na coś takiego:
http://allegro.pl/ha...1968637246.html

Trochę większy ale nie ma 105 z tyłu. Co wybrać?

#2 Bolo Yeung

Bolo Yeung
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudzień 2011 - 10:44

Też szukam roweru szosowego na przyszły sezon. Mając 2000 zł do wydania, nie pozostaje mi nic innego jak rower używany. Codziennie odwiedzam allegro i nawet jak mi się jakiś rower spodoba to nie podoba mi się widmo kupna tak drogiej rzeczy jaką jest rower przez internet. Nie to żebym nie ufał braci kolarskiej:mrgreen: Mam opory, żeby wrzucać 100 zł do automatu(na przedłużenie karty miejskiej), a co dopiero dawać ludziom 2000zł, którzy nie mają pozytywów na allegro. Dlatego ostatnio nawiedzam sklepy we Wrocławiu i możliwe, że za 1500 zł zostanę szczęśliwym posiadaczem szosy na campie Mirage.

56-57 powinno być ok jak na mój gust. Nie sugerowałbym się opiniami niektórych forowiczów na temat dobierania długości mostka w przypadku nieco za małej/dużej ramy. Takie rzeczy można ustalać gdy ktoś naprawdę czuje kiedy jest ok, a kiedy nie. Rama pod siebie i mniej jest wtedy kombinacji. Każdy jest inny, a im mniej czynników zmiennych tym łatwiej coś dobrać.

#3 blazek1883

blazek1883
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 grudzień 2011 - 21:18

Witam

Jako że na przyszły rok planuje debiut w triathlonie to potrzebuję porady w sprawie roweru.


A gdzie kolega będzie debiutował?
Ja na pierwszy triathlon wybrałem Susz 2012.
Dlatego też poszukuje czegość w rozmiarze 56-58 do 3k PLN.
Również wpadł mi w oko Haibike.



Dodaj odpowiedź