Skocz do zawartości


szosówka z tylną przerzutką deore lx


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lenti20_*

Gosc_lenti20_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2011 - 18:59

Witam serdecznie mimo swoich 30 lat jestem poczatkującym szosowcem i mam pytanko.Kupiłem rower scott speedster s30fb z prosta kierownicą .Wszystko fajnie rower używany kupiony na allegro.Zauważyłem że z tyłu ma założona przerzutkę deore lx a z przodu 105 .I tu moje pytanie to ma prawo działać ? Lx to zdaje sie przerzutka mtb czy obsłuży kasete 10 rzędową ? A jesli to bujda i gość wstawił tam coś na sztukę to czym mogę zastapić tego lx? Kłaniam sie Sebastian :-)

#2 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 grudzień 2011 - 21:41

Ale oczywiście że to ma prawo działać. Tak się składa, że w moim rowerze jest zainstalowana przerzutka deore lx (link w podpisie u dołu) i jak do tej pory sprawdza się wyśmienicie współpracując z 8-rzędową kasetą. Powinna bez problemu współdziałać także z kasetą 10rz. Zasadnicza różnica między Twoją przerzutką (mtb) a typowo szosową to większa pojemność (możesz mieć większą koronkę na kasecie) ze względu na dłuższy wózek, teorytycznie większa wytrzymałość/pancerność konstrukcji (przystosowanie do mtb) i względnie mniejsza precyzja która jest pomijalna skoro jesteś amatorem (spowodowana dłuższym wózkiem co sie przekłada na jego mniejszą sztywność).
Dodam, że Twój speedster przypuszczalnie ma 3 blaty założone z przodu na korbie, choćby z tego względu wymaga przerzutki tylniej właśnie z większa pojemnością.
Pozdrawiam

#3 Gosc_lenti20_*

Gosc_lenti20_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2011 - 06:45

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie :-)



Dodaj odpowiedź