Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZASADY 2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
107 odpowiedzi w tym temacie

#81 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 08 luty 2012 - 22:18

Generalnie padło tutaj co najmniej kilka ciekawych pomysłów, dlatego mam nadzieję, że ten temat nie powstał pro forma i niektóre propozycje znajdą soje odzwierciedlenie w regulaminie ;-)

#82 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 luty 2012 - 09:30

2 klasyfikacje generalne byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem pod warunkiem, że udział zawodników byłby rzeczywiście na większą skalę. Teraz byłby to problem organizacyjny i zwiększenie kosztów. Trzeba zatem poczekać aż organizatorzy uznają, że już ma to sens dla właściwej rywalizacji i jest też w ich interesie. Obecne rozwiązanie wygląda w każdym razie na doraźną protezę i wg. mnie można to trochę poprawić.

Kwestia obowiązkowego OC zawodników jest oczywiście słuszna, ale spodziewam się, że odezwą się głosy, że zwiększają się koszty, co prawda mające się nijak do kosztów sprzętu. Z mojego doświadczenia wiem, że warto mieć OC, mnie się przydało w sytuacji, której nigdy bym nie przewidział, co roku staram się mieć polisę. Na razie można apelować do każdego aby się ubezpieczał. Poza tym organizatorzy wykupują polisy na imprezy i jako powiedzmy też organizator rowerowych wiem, że taka ochrona działa realnie.

#83 bk

bk
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądZawiercie/Kraków

Napisano 13 luty 2012 - 19:51

W regulaminie na temat startu jest zaznaczone, że może on nastąpić jako start całego peletonu, lub w grupach: 15 osobowych / podzielonych na kat.- jak to wygląda w praktyce?
I jak to jest z wyborem dystansu w przypadku kobiet? Przejrzałam kilka wyników i wszystkie kobiety startowały na najkrótszym dystansie - żadna nie chce jechać na tym dłuższym czy po prostu jest zakaz (w regulaminie jest tylko zapis o kat. H)?
Co do rowerów do jazdy na czas - w czasówkach na pewno nie będą zabronione?

#84 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2012 - 20:02

Hmmm może nie zakaz lecz nakaz pewno można poza konkursem jechać dłuższy dystans. Natomiast start w grupach 15 osobowych w przypadku kobiet sprawdza się bardzo dobrze bo zwykle kobiet jest tak mało że w tym przypadku jest to start wspólny.

#85 Dobry

Dobry
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 luty 2012 - 14:35

Zasadniczo, naczelnym pomysłem na Road Maraton jest start wspólny. W przeciwieństwie do tak zwanego Pucharu Polski, nie wstydzimy się, że tu chodzi o ściganie i je właśnie umożliwiamy, w pierwszej kolejności stawiając na start wspólny. I tak to bywa na większości imprez cyklu: w zależności od ilości uczestników, startuje jeden lub dwa peletony. Na Pętli np. startowały dwa peletony na dwóch dystansach, na kilku innych imprezach startowali wszyscy razem bez względu na dystans. Wszystko pod eskortą policji, choć nie zawsze policja była policją, bo czasami tylko polucją. Docelowym modelem jest zaś sytuacja, w której będzie na tylu uczestników, żeby poszczególne kategorie startowały sobie osobno, ale do tego trzeba jeszcze więcej uczestników :D i na to troszkę musimy poczekać.
Zapis o grupach jest w zasadzie tylko taką furtką, żeby można przeprowadzić imprezę w niezbyt sprzyjających okolicznościach, gdyby np. nie udało się dogadać z policją itp. Tak więc, póki uczestników nie będzie na imprezach tysiące, startować sobie będziemy w jednym dwóch, z czasem i trzech peletonikach. Panie z panami, ale jak się zdarzy, że Pań będzie na starcie tak ze 100, to kto wie, czy Wieśkowi nie będzie w głowie wystartowanie damskiego peletonu osobno (ku zasmuceniu uczestników płci męskiej).

#86 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 15 luty 2012 - 10:13

Regulamin dostępny pod linkiem http://roadmaraton.p...klu RM 2012.pdf

Do generalki liczymy 7 najlepszych wyników.
Wystarczy start w 4 imprezach/etapach do generalki, aby "łapać" się na dekorację.

Drużyny od 4 do 10 osób. Do klasyfikacji Road Maraton Team liczonych jest 4 najlepszych zawodników na danej imprezie. Do generalki liczymy wszystkie imprezy.

O pomocy technicznej decyduje sam organizator (dopuszcza lub nie). Na warunkach opisanych w regulaminie.

Dystanse: ustala sam organizator. zalecane 120km/180 km.

K1, K2, E, H - startują na dystansie do 120 km (a nie jak do tej pory było - najkrótszym)

Organizatorzy poszczególnych imprez maja prawo zachować kształt swojej imprezy w sposób nie będący w sprzeczności z regulaminem. Zachowują sporą dozę autonomii. Większość zapisów to zalecenia, nie przymus.

Pozdrawiam!

#87 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 18 luty 2012 - 20:43

Pytanie dotyczące drużynówki na czas,nie ma tego w regulaminie,więc jakie są wymagania dotyczące ilości startujących zawodników z Teamu w tej imprezie, czas którego jest liczony na mecie ?

#88 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 luty 2012 - 21:46

Pytanie dotyczące drużynówki na czas,nie ma tego w regulaminie,więc jakie są wymagania dotyczące ilości startujących zawodników z Teamu w tej imprezie, czas którego jest liczony na mecie ?

Jak dobrze pamiętam to liczony jest czas 4 na mecie.

#89 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 18 luty 2012 - 21:49

A jest to gdzieś ujęte? czyli minimum 4,max 10 zawodników,tak? zróżnicowanie spore byłoby :)

#90 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 luty 2012 - 21:56

Nie wiem jaki jest limit startujących zawodników. Wszelkie pytania dotyczące drużynówki proszę kierować do pana Andrzeja Piątka. Adres e-mail jest w regulaminie.

#91 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 18 luty 2012 - 22:15

Faktycznie nie ma tego w regulaminie .
Startować w czasówce może cała drużyna a na mecie liczy się czas trzeciego zawodnika.
Tak zrobiliśmy w zeszłym roku i to się sprawdziło.
Drużyny mogą być od 4 do 10 osób więc czas trzeciego zawodnika na mecie jest optymalnym rozwiązaniem
AP

#92 Gosc_Andrzej M_*

Gosc_Andrzej M_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2012 - 12:21

A można drużynę podzielić po pięciu i liczyć pkt. lepszej :-P

#93 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 marzec 2012 - 15:13

Dzięki za pomysł :mrgreen:

#94 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 04 kwiecień 2012 - 00:16

Witam,
Ponieważ lista zapisanych zawodników zaczyna się już klarować, mam taką uwagę:
Pani Ania Wrona (nie wypominając wieku rocznik 1940) znalazła się w kategorii wiekowej razem z rocznikiem 1976... Proszę podać mi choć jeden rozsądny argument, dlaczego musi się ścigać z kobietami młodszymi o 36 lat?
Znalazłam się właśnie w jednej kategorii z Panią Anią i jakoś nie umiem sobie wyobrazić naszej rywalizacji.
Pani Ania jest moim wzorem i chciałabym tak jeździć w jej wieku. Sytuacja jest dla mnie żenująca.
Iza Włosek

#95 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 04 kwiecień 2012 - 09:50

Iza
Rozumiem ze chcesz być w kategorii K1, ja też bym chciał startować w katgorii H.
Niestety to nie działa wstecz. ;-).

A tak na poważnie.
Chciałaś jeden argument. Już piszę.
Na dzień dzisiejszy w kategorii K2 jesteś tylko Ty i pani Ania.
Jaki sens jest robienie następnych kategorii wiekowej dla 2 zawodniczek?
Nie jest jednak w przyszłości wykluczone, zwiększenie ilości kategorii (K3,K4 K5 itd.).
Na dzień dzisiejszy jest za mało zawodniczek.
W 2011 roku w kategorii K2 była dekorowana tylko jedna zawodniczka(pani Ania), podobna sytuacja była w kategorii M, w obu przypadkach zostały zmienione przedziały wiekowe by do dekoracji było więcej osób.
Pamiętaj że pkt liczone są również do klasyfikacji drużynowej.
Pzdr. Tomek

#96 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 04 kwiecień 2012 - 13:32

Chcemy zachęcać do startu więcej kobiet bo ilość startujących pań jest ciągle poniżej nie tylko naszych oczekiwań, ale powiedzmy "średniej krajowej".

Jeśli zaobserwujemy w sezonie "ruch" w interesie i wzrost liczby startujących pań, które autentycznie CHCĄ uczestniczyć w roadmaratonach bez względu na to ile jest kategorii kobiecych - wtedy dołożymy w przyszłym sezonie więcej kategorii.

Musi to być oczywiście oddolna inicjatywa, bo pamiętajmy że ciągle jesteśmy i nadal będziemy cyklem imprez amatorskich, gdzie sam udział, walka z trasą i dotarcie do mety jest sukcesem.

P.s. Bardzo cieszy nas fakt tłumnie odwiedzających imprezy i kibicujących pań swoim facetom. Przy trasie, na bufecie, może jakoś zorganizować dodatkowo czas dla piękniejszej płci niekoniecznie "wyścigowo"?

#97 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 04 kwiecień 2012 - 15:40

No właśnie staram się siostrę namówić na trenowanie szosy, bo jest instruktorką indoor cycling, ale ona jęczy, że ją będą plecy bolały i, że to nie jest dla kobiet.

Panowie, pomóżcie ! :D Jak namówię ją to ona pewnie wciągnie w to swoje fajne koleżanki i ściganie będzie milsze dla oka :roll:

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#98 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 05 kwiecień 2012 - 07:27

Pomagamy, pomagamy!!
Z tym że plecy boleć będą ;-)

#99 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 05 kwiecień 2012 - 07:43

hehe:)

#100 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 05 kwiecień 2012 - 07:58

czemu mają boleć? Bolą to od górala bo tam ciągle jedna pozycja.
Tutaj mamy przynajmniej 3 podstawowe chwyty które skutecznie urozmaicają prace kręgosłupa.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl