Skocz do zawartości


Zdjęcie

Składanie roweru na chińskiej carbonowej ramie


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:01

Witam,

mój kolega chcę kupić swoją pierwszą szosę. Jest kilka dróg, którymi może pójść:
Kupić gotowca nowego
Kupić gotowca używanego
Złożyć coś ekstra, super lekkiego carbonowej chińskiej ramie +dokupić osprzęt - w tym temacie o ten wariant pytam.

Rama dokładnie ta http://www.e-hongfu-...products_id=191

Baaaardzo zajarał się tym, że mógłby poczuć się jak profesjonalista (już przy takim budżecie) mając taki rower, który waży pewnie do 8kg. To by wychodziło z 1700zł na ramę , a resztę na shimano sore czy coś takiego. No kurcze patrząc po allegro 1700zł za samą ramę to nawet moim zdaniem na takiego można rzec no-name chiński carbon to duuzo :D.

Użytkownik sewi coś na tym posiada http://www.forumszos...der=asc&start=0 i no pozytywne opinie.. Jest też wiele zagranicznych użytkowników, może ktoś dokładniej się z tym zapoznał i ma wyrobioną opinie na ten temat.

Wystarczy wpisać FM015 frame i mnóstwo inf. wyskakuje. Tylko ja i on jestesmy super amatorami. Od początku zaczynamy z kolarstwem, tylko najpierw potrzebujemy roweru ;)

http://forums.roadbi...479-146183.html


Do tego dokupić można by od razu jakieś koła z hong kongu zaoszczędzając duuuzooo.

TYLKO PYTANIE, CZY WARTO ? Czy może wspomóc jakąś nudną meride, czy coś tam innego.. blee

Z góry dzięki za wszelkie rady.

#2 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:08

Polecam Ci lekturę tego tematu: http://www.forumszos...opic.php?t=6649 - tam było już sporo na ten temat (ogólnie - chińskich ram carbonowych) napisane.

fs-userbar-blog-white.png


#3 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:10

Kolego jest baaaaardzo duży dział na temat tych chińskich ram tutaj na forum poszukaj i się zastanów bo zdania są podzielone ;-) . " TYLKO PYTANIE, CZY WARTO ? Czy może wspomóc jakąś nudną meride, czy coś tam innego.. blee " a czy merida jest nudna w naszym Polskim peletonie przecież zespoły z czołówki jeździły na ramach meridy i wcale nie taka bleee pzdr ;-)

#4 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:22

Oczywiście, masz racje. Tylko za tej klasy ramę to chyba trzeba zapłacić no z 3 razy więcej. No i za 3k będę miał coś na alu ramie i wiesz.

Postawcie się w mojej sytuacji, super amatora, czy jest sens się w to pakować. Czy odczuje różnice kupując to, a jakąś tam właśnie ze sklepu gotową meride, która jest o dwa kilo cięższa.

#5 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:26

I jeszcze musisz mieć na uwadze doliczenie cła wraz z vatem, lepiej brać to pod uwagę przy wszelkich kalkulacjach, bo potem można się przejechać.
Jak zaczynacie przygodę z kolarstwem to możecie poszukać jakiejś fajnej używki na lepszym sprzęcie niż Sora. Nie wiecie przecież na 100% że Wam się to spodoba...
pzdr

#6 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:28

Odnośnie chińskich ram Hong-Fu czy Deng-Fu it., to nie słyszałem złych opinii, ale stanowczo odradzam "chinarello" - pakują do rur sterowych chińskie gazetki ;]

#7 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:56

Było o chinare... i gazety też były , temat wałkowany dość długo.Kupujesz chine i masz jajko niespodzianke . Jeden jeżdzi i nic się nie dzieje a drugi traci zdrowie . /tylko bez : pokaż mi takiego co się mu tam teges i w ogóle .../sorry , ale nie przekona mnie tani carbon . Wolę dobre alu w takim układzie

#8 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:07

Mógłby mi ktoś streścić te wszystkie informacje i carbonowych chińskich ramach ? Kucze no 50 stron + setki z innych serwisów.

Ogólnie, ile dokładnie to kosztuje, jakieś sprawdzone źródło i ogólnie o jakości.

A takie pytanie, czym różni się taka rama od aluminiowej? Oprócz wagi to czym ? Komfort jazdy ? Większa szybkość ?

#9 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:15

Można by o tym napisać książkę. Jeśli chcesz mieć jako takie rozeznanie polecam przebić sie przez te 50 stron i najlepiej jeszcze kilka innych tematów. No i warto poczytać forum weight weenies i roadbikereview, tam też jest sporo informacji z pierwszej ręki o chińskich ramach.

Jedni wolą alu, inni karbon. W dużej mierze to kwestia światopoglądu, dlatego nie ma jednej odpowiedzi co jest dobre, a co złe, co warto, a czego nie.

#10 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 13 styczeń 2012 - 19:07

Jeśli już chiński carbon, to IMO lepiej wziąć no-name od hongfu czy podobnych niż podrobione piny, cervelo czy ostatnio venge od speca :D Pomijam jakość, ale trochę żal d*** ściska patrzeć na taką podróbę. Aha, kumpel sprawił sobie takie chinarello, działa i ma się dobrze, ALE mechanik musiał rozwiercać przelotki, ucinać śruby od haka, bo były za długie i nie dało się zapiąć koła i coś tam jeszcze było krzywe czy źle zrobione. Kontrola jakości nie istnieje przy tych ramach!

Druga sprawa jest taka, że jak 4 lata temu nie stać mnie było na carbon, to wziąłem dobre aluminium. Niekoniecznie jednak każdy podziela taki wybór.

#11 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 13 styczeń 2012 - 20:27

Porównując taki chiński carbon, np. ten http://www.ebay.com/...#ht_5806wt_1396

z aluminiową ramą np. Meridy 903, czy specialized allez sport lub scott speedster. - ram aluminiowych za podobną cenę, ale renomowanej firmy. Dla mnie - amatora, bez zaciencia na jakieś wyścigi itp. Po prostu chcę wytrzymałą ramę, która sprawi mi większy komfort jazdy od takich na których jeździłem. Czyli tańszych, np. trek 1000. Już pomijam naprawdę wagę, jest ona dla mnie mało ważna.

#12 bk

bk
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądZawiercie/Kraków

Napisano 13 styczeń 2012 - 20:47

ja mam takie coś: http://www.ebay.com/...=item3f09aa4b77 , wcześniej jeździłam właśnie na Treku 1000 (którego z resztą dalej mam)... ten karbon jest wyraźnie lżejszy i sztywniejszy, a po jeździe >4h nigdy mnie nie bolały plecy - co przy Treku się często zdarzało (tylko tu nie wiem czy to przez materiał ramy, czy to, że ten karbon z ebay'a ma lepszą geometrię dla mnie)... a po nierównych drogach faktycznie lepiej jeździ się na karbonie, nawet ten chiński wg mnie daje lepszy komfort od alu ;-)

#13 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 13 styczeń 2012 - 20:49

No to widzę sporo osób ma chińskie rameczki. Może ktoś się jeszcze podzieli swoimi doświadczeniami po przesiadkach i ogólnie o tych ramach ? :)

#14 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:51

masz tutaj ramy http://www.e-hongfu-...ed949d3b25769ba

to jest sprawdzona firma.

co do streszczeń to poczytaj linki wklejone przez kolegów powyżej, nikt za ciebie nie będzie czytał i streszczał, poza tym w necie jest troche opini na zagranicznych forach - też warto poczytać.

Jak jesteś apoczątkujacy to do 3 tysiaków kupisz ładny rower lekko używany zamiast składać , .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#15 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 14 styczeń 2012 - 11:29

Jasne, nie mówię, że ktoś ma za mnie czytać. Pewnie ktoś już dokładnie zrobił to wcześniej ;)

No, a jak się ma ten carbon do alu. Jeździ się szybciej ?

#16 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2012 - 14:07

Szybciej na pewno /jak się mocniej potrenuje/ .przede wszystkim większa sztywność i komfort wzrasta o ile trafisz na rame z karbonu , a nie pseudo ulepek .Powodzenia

#17 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 14 styczeń 2012 - 16:03

Hmm, to chyba zainwestuje w tą chińską Fm015. Jest jeszcze możliwość kupienia tam kół, obręczy karbonowych. Jeździł ktoś na nich ?

#18 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 14 styczeń 2012 - 17:21

Czego tu brakuje http://www.ebay.com/...#ht_3198wt_1396 ??

To jest zestaw z klamkomanetkami ?

#19 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 styczeń 2012 - 19:24

Jest to zestaw do czasówek, czyli bez klamkomanetek ale z klamkami i manetkami na końce kierownicy i przystawki czasowej. Wg tego co jest napisane, zestawie nie ma też korby.

#20 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 14 styczeń 2012 - 19:33

arkadiuszxx, Bierz Fm015 i nawet się nie zastanawiaj, nie będziesz żałował. Żadne przeciętne alu nie da Ci tyle frajdy z jazdy co ta ramka. Do tego może być ta 105 i jakieś w miarę kółka i na wiosnę widzę Cię na Babce :mrgreen:



Dodaj odpowiedź