Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klucz z czterema występami


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:28

Gdzie można dostać taki klucz?

Klucz

#2 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:24

Tutaj są klucze z 4 bolcami: http://xtrabike.pl/5...,,,,,,id,1.html (na pierwszej stronie jest chyba jeden). Powiedz do czego jest to klucz, to łatwiej będzie go odszukać.

#3 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 styczeń 2012 - 19:45

To ma służyć do odkręcania nakrętek w manetkach.
Są takie nakrętki w SL-1051 i RX100 też.
Mam takie kupione manetki, ładnie wyglądają i myślę że jakby je przeczyścić przesmarować to nie byłoby źle.
Klucz powinien mieć plus minus 10 mm średnicy. Nic większego raczej się nie mieści.

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:15

a nie jest on robiony czasem ? bo w Shimano nie widziałem takowego,

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:00

Szosowe klamkomanetki Shimano to niezłe klocki lego, wielu było ludzi którzy je rozebrali i już nie złożyli ;]
Więc póki działają lepiej nie rozbieraj, wrzuć do nafty a później jakimś rzadkim smarem przepsikaj i będzie git.

#6 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 styczeń 2012 - 10:38

Szosowe klamkomanetki Shimano to niezłe klocki lego, wielu było ludzi którzy je rozebrali i już nie złożyli ;]


Tu jest link do naprawy klamkomanetek - od RSX przez 105 do 6400 link

To na szczęście "tylko" manetki. Klamkomanetek nie mam - raz popatrzyłem na allegro/ebay i mi przeszło dość skutecznie - za parę tego sprzętu kupiłbym pół roweru.

Ale o ile zdążyłem zauważyć po rozwaleniu starych manetek RX100, które już się prawie nie kręciły i obłaziły z lakieru to i w tym jest sporo części - przynajmniej w prawej manetce - więc do rozbiórki trzeba podchodzić z aparatem pod ręką żeby wiedzieć jak z powrotem złożyć. Zrobiłem ten błąd przy rozbieraniu wielobiegowej piasty Nexus :).

Z nożyczkami może być problem bo po latach takie połączenie się lubi zapiec - wydaje mi się że nakrętka jest stalowa, ale element na który się ją nakręca to jakiś odlew pokrywany niklem (miałem kiedyś coś nieco podobnego w pokrętle do baterii, nic nie dawało rady, zostało tylko uciąć).

#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:31

Dokładnie tego samego klucza szukam i nie mogę dorwać. Jak manetka załapie luz to po odkręceniu owym kluczem nakrętki i zdjęciu elementu mocującego manetkę w korpusie można dopasować podkładkę która usunie luz i załagodzi częściowo problem zacinania się manetki przy zrzucaniu.




Dodaj odpowiedź