Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból głowy.


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 19 czerwiec 2008 - 15:10

W czasie jazdy na rowerze, zwłaszcza na początku przez pierwsze 3-6km towarzyszy mi ból głowy. Nie zawsze to się dzieje, czasami trwa krócej, czasami dłużej. Najczęściej pojawia się gdy trasa zaczyna mi się od podjazdów. Potem jednak juz przechodzi.
Zauważyłem też że jak zejdę z roweru (gdy boli mnie głowa, a czasem nawet gdy nie boli) i stanę na nogi to serce tak mi bije że słysze je w głowie...

Czym może być spowodowany ten ból głowy ?? Myślałem że się forsuje i mam za duże tętno czy coś, ale wtedy to bym chyba opadł z sił, a ja tymczasem wtedy pałam energią... Niestety nie mam pulsometru...

I czy to bicie serca jak stanę na nogi, że aż się w głowie słyszy to też jest normalne ?? Czy też coś nie tak ??

#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwiec 2008 - 16:02

To może być problem z ciśnieniem, znaczy się jest za wysokie.
Chyba powinieneś odwiedzić lekarza.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2008 - 16:58

Też miałem problem z bólem głowy na rowerze, co się okazało... Miałem za ciasno ustawiony kask :mrgreen: poluzowałem i jak ręką odjął :mrgreen: :lol:

#4 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2008 - 17:26

kask lub okulary
jak paski z kasku wciskaja te patyczki od okularow to tez czasem boli

#5 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 19 czerwiec 2008 - 17:30

@ndy i yasiu mają racje, to częsty powód. Co do serca to też je często słysze, co zabawniejsze wcale nie mam wtedy jakiegoś wysokiego tętna ;]

#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 czerwiec 2008 - 18:16

jak pisze Rozmiar zacznij od zbadania cisnienia, najlepiej zaraz po wysilku, a potem o roznych porach dnia. pozdr

#7 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2008 - 18:53

a moze tez byc to bol glowy wynikajacy z prostego przemeczenia
ja czasami jak z duzo pracuje itp itd to mnie glowa boli tak o, nawet bez roweru
moze po prostu za duzo tak generalnie robisz a rower to zmeczenie wspomaga

#8 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 19 czerwiec 2008 - 19:01

Zmęczenie raczej odpada. Okulary też odpadają bo narazie nie mam. Kask... hm... nigdy nie odniosłem wrażenia żeby był ciasno... ale spróbuje poluzować jeszcze bardziej.

Problemów z sercem raczej nie mam bo niedawno miałem badania i wszystko było ok.

Jeśli ktoś coś jeszcze ma do powiedzenia to mile widziane :D i czy ktoś jeszcze ma takie coś że jak sie zatrzyma to słyszy jak mu serce wali ?? a ja odwiedze lekarza ;p

A czy jest możliwe że po prostu zrobiłem za krótki rozjazd ?? Bo najczęściej mam to na trasach, gdzie wyjeżdżam z domu i odrazu mam ostre wzniesienia gdzie nie ma miejsca na odpowiedni rozjazd, przygotowanie do wysiłku...

#9 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2008 - 20:36

czy ktoś jeszcze ma takie coś że jak sie zatrzyma to słyszy jak mu serce wali ??

mysle ze tak to ma 90% ;], walace serce to raczej normalka
gorzej z bolaca glowa, to jest raczej rzadszy przypadek

#10 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2008 - 16:45

spróbuj jeszcze wate w uszy bo może to być ból spowodowany szumem wiatru lub poprostu zawiewa Cię w uszy, a jeśli do tego od startu walisz ostro pod górę, to wszystkie czynniki mogą się spotykać i wtedy boli Cię głowa...

Pozdrawiam!!!


#11 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 29 czerwiec 2008 - 23:12

Problem rozwiązany. Są dwa czynniki:
1) Odpowiedni rozjazd, bądź rozgrzewka. Gdy zbyt szybko wchodzę odrazu na wysoki obroty ból odrazu się uaktywnia.
2) Kask. Za mało wlotów powietrza i przy lepszej, gorętszej pogodzie ma słabą wentylacje... Jak zdjąłem to minuta i ulga. Musze zaopatrzyć się w jakiś konkretny a nie taki za 15zł z placu :D

#12 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 30 lipiec 2009 - 10:22

Wczoraj podjeżdzając pod sporawą górę, postanowiłem pojechać na maksa. Na szczycie zabolała mnie głowa, która boli do teraz.
Byłem dzis u lekarza i ten stwierdził, że głowa/mózg nie była podczas tak dużego wysiłku odpowiednio ukrwiona i dlatego ten ból.
Przepisał magnefar kardio i ketonal na ból głowy.
Mam nadzieję że ma rację i za kilka dni przejdzie i nic mi się nie stało.

Miał ktoś z was podobny przypadek?

#13 p9375

p9375
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipiec 2009 - 16:08

Niestety z bólem głowy zawsze jest problem. To jeden z najbardziej zawiłych zagadnień medycyny. Istnieje ponad 300 powodów dlaczego może boleć głowa. Może to być dosłownie wszystko. Pomijając kaca i migreny nie powinno się go ignorować.

#14 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 30 lipiec 2009 - 18:40

Ja tak mam tylko wtedy gdy jest za ciepło. Głowa pewnie przegrzana i musk zaczyna się gotować ;-)

#15 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:04

Ja tak mam tylko wtedy gdy jest za ciepło. Głowa pewnie przegrzana i musk zaczyna się gotować ;-)


sorki ale ten "musk" trochę razi :roll: :shock:

#16 Gosc_szoser_*

Gosc_szoser_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:39

Idź do lekarza, może mieć to związek z ciśnieniem, może masz za wysokie ale od niskiego też głowa boli więc idź czym prędzej.



Dodaj odpowiedź