Skocz do zawartości


Polerowanie aluminium, poradnik


68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 29 styczeń 2012 - 23:23

Adaasko spokojnie, nobilitas miał chwilowe zaćmienie mózgu, każdemu się zdarza.
Wal śmiało.

#22 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:44

Tom'ek, fakt, moze sie przejełem za bardzo, ale miło komuś pomóc, a w zamian takie jaja, ale co tam :)

PS.

zrobiłem sobie korbę - w innym niecowykonczeniu, bez wczuty - anode z przodu starlem kretem+papierek

dalej wszystko na szybko tak jak sie robi w polerce, skonczylem na 1500 bez polerki - równiez ciekawe to wychodzi :)
Dołączona grafika

#23 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 31 styczeń 2012 - 16:57

http://imageshack.us...1/img0092k.jpg/ moja polerka na dziś wygląda jeszcze nie najlepiej ale już lepiej niż porysowane i zdarte ramie :) (dura ace 7800) niestety napisy były nie do uratowania :-(

#24 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 styczeń 2012 - 17:56

fotka cos nie dala - ale rysy z reguły idzie usunąc - poprostu grubszy papier zaczynamy, kwestia tego co to za element, i czy nie wplynie to na wytrzymałośc itd.

#25 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 31 styczeń 2012 - 18:50

niestety zostały małe skazy ale już nie chcę szorować bo strach o za mocne zebranie
http://img861.images...90/img0092k.jpg

#26 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:22

na jakim papierze skonczyłes? rysy wyglądaja jakby po papierze - coś jakbyś zaczał za grubym, i nie zeszlifowal rys po nim, do tego pasta chyba nie taka...

#27 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:25

niestety pasta nie najlepsza bo w uk nie obeznałem się jeszcze co i jak ale tak jak pisałem to jeszcze nie skończone będzie lepiej a co do papieru fakt zakończone na za grubym bo 1500 bo drobiejszego jeszcze nie dostałem ale poluję :)

#28 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:32

a jaki papier przed 1500? bo jest błąd na poziomie papierów - napewno - zobacz jak u mnie wygląda korba niewypolerowana.

#29 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:53

nie tyle na panierach co nie odtłuść przed fotkami i przed chwilą zobaczyłem że resztki pasty jeszcze tak się uwidoczniły to przetarciu spirytem lepiej o wiele

#30 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 styczeń 2012 - 23:20

spoko, pokaż jakies fotki kumate, ewentualnie na PW, może coś podpowiem:)

#31 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 01 luty 2012 - 15:05

jednej manetki nikt kupić niechciał, to zrobiłem z niej bryloczek, również minipolerka nie omineła tego ustrojstwa - chociaz za dużo nie powalczylem bo brakuje mi papierów :(

Dołączona grafika

#32 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 16:13

Zajebiaszczy brelok ;d Ostatnio właśnie myślałem z czego by sobie zrobić taki gadżeciarski brelok 8-)

#33 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 01 luty 2012 - 16:27

manetki swietnie sie nadają - u gory dałem poprzednią - tu fajnie wymyslilem przewleczenie przez dziurke na linke - jest mniejszy, bardziej poręczny...

no i to Golden Arrow, lepiej być nie może jesli chodzi o wybajerzenie :)

#34 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 18:01

Trzeba było wystawić na ebau: ;D http://www.ebay.pl/i...=item23176583c5

#35 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 16 luty 2012 - 11:50

Na wstępie jako, że jestem tu nowy WITAM WSZYSTKICH !!!

Adaasko mam pytanko techniczne ...
Temat polerki to dla mnie nie jest jakaś nowość - polerowałem felgi w samochodzie bardziej hardcore'ową metodą (pasty polerskie o różnej gradacji, filc na wiertarkę i jazda :mrgreen: ) i efekt wyszedł super !, ale do rzeczy... chcę teraz wypolerować obręcze, kierę ,sztycę i korbę. Wszystkie elementy mają srebrną anodę. Czy możesz szerzej opisać użycie kreta ? Nie chcę po prostu uszkodzić tych elementów...
PS. fajny projekt z tym Twoim ostrym - śledzę od początku :-)

#36 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 16 luty 2012 - 16:49

Dzięki, projekt ciagle do przodu :)

do rzeczy - obrecze rowniez masz anodowane? jestes pewny? jakie to obrecze? co do samego kretowania - ja osobsice polecam Kreta w żelu - napewno trzeba sie dobrze zabezpieczyc, uwazac na chlapanie, bo zre, i czuc to, dobrze wentylowane pomieszczenie - rekawiczki, okulary i poszli, najpierw nalozyc i obserwowac, pozniej szorujemy szczoteczką, czy tez tym pedzelkiem, i anoda powinnna powoli sie poddawac (widac bedzie jak zostaje szumowina taka w żelu kretowym) miejsca gdzie poddala sie anoda wycieramy a najlepiej wycieramy i oplukujemy zeby zatrzymac proces i nie narobic sobie roboty z pożartym aluminium...

troche mozolne, rozne anody roznie na to reagują, jednak nawet jak nie zejdzie - to bardzo oslabia anoda i wtedy jedziem mechanicznie.

#37 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 16 luty 2012 - 19:30

Obręcze to 30mm stożki taurus remerx - wiem, wiem... ważą tonę , ale do ostrego się nadają idealnie wg. mnie a zostały mi ze starej szosy - czołgu na ramie stalowej no name i tych ciężkich kołach właśnie... na ten sezon kończę składać już rower na karbonie i alu. Natomiast jeśli chodzi o ostre waga nie jest w nim priorytetem... Bardziej zależy mi na jakości wykonania 8-) Jak skończę polerki to wrzucę tu fotki też z przed i po ...

P.S. Ma ktoś może hamulce szosowe do sprzedania jakieś w miarę współczesne... ???

POZDRAWIAM !

#38 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 16 luty 2012 - 20:30

te obrecze są gołe, nie anodowane, na 99,9% - szlifujemy i polerujemy, zadnego kreta.

#39 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2012 - 17:42

Oto efekt mojej pracy.
Mostek 3ttt sygnowany nazwiskiem Francesco Moser

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#40 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 18 luty 2012 - 10:37

wojciech_bmv, całkiem fajnie wyszło ! A nie próbowałeś zebrać trochę materiału (więcej pracy wiem...) w górnej części mostka ? żęby zlikwidować ryski ;-) Tak czy inaczej całkiem fajnie wyszło :mrgreen:



Dodaj odpowiedź