Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścig L'Eroica w Toskanii


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikowhy

mikowhy
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 08 luty 2012 - 21:49

Witam miłośników retro i klasyki. Przydałby się dział "imprezy", ale skoro go nie ma, rozpoczną temat tutaj.
Startowałem w ubiegłorocznej edycji wyścigu zabytkowych rowerów L'Eroica w Toskanii, w tym roku też się wybieram i tak się zastanawiam, czy by się nie zebrała jakaś większa ekipa. Atmosfera na imprezie jest niesamowita, październik to fajny czas na włoskie wakacje, a do tego mam możliwość wynajęcia domów w całkiem normalnych cenach.
Teraz trochę linków, bo nie chce mi się dublować informacji:
http://www.eroica-ci...nglish/home.asp
Zabytkiem po szosach i szutrach
L’Eroica 2012 – zapisy od 1 marca!
L’Eroica 2011

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 luty 2012 - 22:26

Jesli możesz,czy jesteśw stanie skalkulować cały koszt wyjazdu nawet z jedzeneim , spaniem itd +- prawie że ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 08 luty 2012 - 23:23

mikowhy, kapitalnie, że poruszyłeś kwestię wyjazdu na L'Eroica. Jestem na maxa zainteresowany (tym bardziej, że jestem z Gdańska, więc możnaby się jakoś zgrać ze wspólnym transportem), więc przychylam się do prośby SPIKEa o kalkulację kosztów.

#4 mikowhy

mikowhy
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 08 luty 2012 - 23:49

Jest tyle różnych zmiennych, że wyliczenia całkowitego się nie podejmę, mogę natomiast szacunkowo określić poszczególne elementy:
- wpisowe 35 euro - 150 zł
- dom z basenem na tydzień (najlepiej czwartek-czwartek, bo start w niedzielę) dla 6-8 osób ok 15 km od miejsca startu (okolice Gaiole in Chianti) 700-1000 euro czyli 500-600 zł od osoby; ew. dałoby się dom wynająć na krócej np. 3-4 dni, ale czy to ma sens przy takim wyjeździe?
- jedzenie to od 10 euro/doba dla kogoś, kto kupi makaron, sos pomidorowy, jogurt, wodę i butelkę chianti w COOPie, po 30 euro dla kogoś, kto będzie chciał jeszcze dokupić jakieś łakocie, szynki, sery i wieczorem wyjść na dobrą kolację w restauracji; czyli od 300 do 900 zł
- dojazd - 3 osoby w aucie, 3 rowery na dachu, ok. 4000 km licząc z jazdą na miejscu i opłatami za autostrady - 800 zł/osoba; nie wliczam kosztów noclegu po drodze, gdyby miał być.
Podsumowując- plan minimum to ok. 2000 zł

W ubiegłym roku startował (kolejny raz) pan Andrzej Litwinienko, jeździ razem z żoną na rożne tego typu imprezy w Europie, śpią w busiku, myślę, że jest dobry w minimalizowaniu kosztów, można by go podpytać jakby co.

Link do zrzutu trasy 135 km z Garmina
http://www.endomondo...uts/r947Hmam7So

#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 luty 2012 - 07:53

fajne, tylko kiedyś czytałem, że można tam wystartować na dowolnym rowerze ,a punktacja zależna była od oryginalnosći - im starszy i oryginalny , ale nie wykluczano startu na nowszych maszynach .
Tam na stronie jest opisane że tylko maszyny sprzed 87 r ?

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 mikowhy

mikowhy
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 09 luty 2012 - 09:32

kiedyś czytałem, że można tam wystartować na dowolnym rowerze ,a punktacja zależna była od oryginalności - im starszy i oryginalny , ale nie wykluczano startu na nowszych maszynach


Na pewno nie można startować na dowolnym rowerze. Wiadomo, że produkcja przed 1987 r. jest dosyć umowna, bo niby jak to sprawdzić, natomiast są też konkretne wymagania techniczne - manetki na ramie, linki na wierzchu, pedały z noskami (nie spd, choć i takich widziałem). Na najkrótszej 38 km trasie można jechać historycznymi rowerami użytkowymi (ta grupa, oprócz oldboyów, wyglądała najbardziej malowniczo). MTB są zdecydowanie zabronione.
No i przede wszystkim nie ma żadnej punktacji. Zbiera się stemple na kolejnych punktach, ale czasu nikt nie mierzy. Liczy się ukończenie i dobra zabawa.

:arrow: http://www.eroica-ci...lamento_eng.pdf

“Bici eroiche”‐ Historical bikes means all road race bikes built before 1987, with switch lever on the oblique loom tube, toe clips and belts,
external brake wires. The Organisation would allow other types of bikes with new looms but with vintage characteristics and assembled with
original old components (switch, handlebars, pedals, etc.). It is allowed to adapt the wheel ratio to the difficulties of the runs.
Upon request, the Organisation would grant exceptions on bikes for people with disabilities.
Only for short run 38 km will be accepted other historical bikes, such as work bikes, postman bikes, etc, but no MTB.
Bikes with different characteristics will not be accepted at the starting line.



#7 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 09 luty 2012 - 16:05

fajna sprawa :)

u2250y2014v3.gif


#8 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 14 luty 2012 - 19:03

Bardzo fajna, kiedyś się tam wybiorę ;] Na zeszłoroczną l'eroicę wybierały się moje niegdyś piasty, ciekawe czy doszło to do skutku ;]

#9 mikowhy

mikowhy
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 01 marzec 2012 - 00:16

15 minut temu ruszyły zapisy, radzę się spieszyć, jeśli ktoś chce startować. Jutro pewnie będzie już po wszystkim, a w kolejnych terminach będzie już nie 40 euro, ale 100 (nadwyżka ponoć na cele charytatywne).
:arrow: http://www.eroica-ci.../iscrizione.asp

#10 five.ten

five.ten
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpień 2013 - 15:42

a w tym roku ktoś się wybiera na L'Eroicę?





Dodaj odpowiedź