Skocz do zawartości


[ piasty szosowe ] pod system camagnolo oraz


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_kos_*

Gosc_kos_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2008 - 19:35

witam serdecznie :)

jestem na etapie skladania kol do roweru szosowego.
nie potrafie sobie wytlumaczyc z jakiego powodu, ale ciagnie mnie by miec w rowerze campagnolo.

stad klamkomanetki i przerzutka tylna, beda wlasnie tego producenta.
dowiedzialem sie ze, wypadaloby zeby kaseta tez byla od campagnolo,
czyli piasta tez.

zastanawiam sie , czy taka piasta :
http://allegro.pl/it..._tyl_szosa.html
jest dobrym rozwiazaniem i nie padnie zbyt szybko.
jesli jest zla, Bardzo prosze o sugestie, w zwiazku jakas piasta szosowa tylna , do np 220 pln, rzecz jasna pod campagnolo.

zastanwialem sie , czy nie mozna by kupic piasty szosowej shimano, zalozyc kasety shimano, ale zmienic dystanse miedzy koronkami w takiej kasecie, odpowiadajace dystansom z kasety campagnolo, ( czyli np porownac 9s i 9s obydwu producentow ) i dokonac zmian w dystansach miedzy koronkami, by klamkomanetki oraz przerzutka tylna campagnolo , dzialaly dobrze z kaseta shimano.

pozdrawiam
Kacper

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:18

za tą cenę lepiej weź mirage campy... dystanse można zmienić

#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 01 lipiec 2008 - 09:14

dystanse to nie wszystko. jest roznica w grubosci trybow i dlatego moze byc problem. np. 4 pierwsze biegi chodza dobrze, potem te male roznice sie nakladaja do kupy i jest problem. pozdr

#4 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 01 lipiec 2008 - 10:46

w sensie jest problem żeby miec kasete shimano a reszte campy??

Nie ma takiego problemu :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 lipiec 2008 - 09:28

ja z wlasnego doswiadczenia wiem , ze jest problem . pozdr

#6 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 02 lipiec 2008 - 11:40

ciekawe :)
Ale ty cos z dystansami kombinowales zeby zalozyc kasete campy na bęben shimano??


ja z własnego wiem że nie ma ( łapy + tylna przerzutka veloce 10 speed, bębenek pod shimano, kaseta ultegra)
Zresztą nawet nowe sklepowe zestawy rowerów BH posiadały ( a może nadal ) osprzęt niskiej campy + koła pod shimano

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#7 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 lipiec 2008 - 20:13

probowalem ze zmiana przekladek tez. moze dlatego, ze kupilem xenona i chcialem pozenic z tiagra. byc moze wyzsze grupy chodza bez problemu. uz nie kombinowalem tylko kupilem nowe klamkomanetki tiagry ze wskaznikami. w porownaniu ze stara tiagra pracuja b. dobrze. pozdr

#8 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 03 lipiec 2008 - 09:30

wspominając o rowerach BH chodzilo mi o taki : http://rowery.onet.p...age,sprzet.html
Kumpel ma i śmiga - lapy przerzutki mirage / naped tiagra.

Ja w swoim miałem problem żeby działało dopóki się nie okazało że źle linke puściłem przy przerzutce:P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#9 Gosc_kos_*

Gosc_kos_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2008 - 15:57

czyli zdania sa podzielone ?

tak wlasnie tak jak gres mowi..

miec campagnolo i kasete shimano :) i tez poszedlbym w 10s, i dokladnie taki zestaw jak mowisz.

dualcontrole veloce + tyl veloce/centaur i kaseta shi na 10s.

grubosc trybow, owszem. niestety nie probowalem jeszcze.. ( btw. nie da sie zalozyc kasety shimano na bemben campagnolo i na odwrot ? po samej konstrukcji bembenka widac ze to wykluczone. ) ale nie mialem stycznosci z bembnem campagnolo w rzeczywistosci, wiec moge gdybać.

#10 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2008 - 16:53

Mam klamy mirage przerzutke tylna xenon, kasete tiagre wszystko dziala bez zarzutu

#11 winiak15

winiak15
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądZrazim

Napisano 04 lipiec 2008 - 17:35

Kos skoro składasz koła to złóż je na campe bo po co bawić się w mieszanie wiadomo, że najlepiej będzie wszystko działać pod jednym systemem i z tego co wiem kasety campy są o wiele bardziej trwałe niż shimano. Mam od niedawna koła na piastach Mirage i jestem baaaardzo zadowolony. http://wertykal.com/...&kid=43&pid=764 mam piasty z tej strony. Moim zdaniem jeżeli jeszcze nie masz kół to nie opłaca się kombinować.

#12 Gosc_kos_*

Gosc_kos_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2008 - 09:57

kola juz kupilem, dwa dni temu, czyli po zalozeniu tego tematu. kola sa pod shimano, i chyba jednak w osprzet tego producenta sie wybiore.

dziekuje za pomoc : ) moze jeszcze ewentualnie posiedzie z suwmiarka i porownam kasety shimano i campagnolo w zaprzyjaznionym sklepie rowerowym, ale nie wiem czy jest sens ryzykowac plynna prace calego napedu.



Dodaj odpowiedź