Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duża szosa na nieznanej ramie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 KubaRozpruwacz

KubaRozpruwacz
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2012 - 16:58

Witam,

po długim okresie przeglądania forum postanowiłem się zarejestrować i na przywitanie pochwalić mozolnie składanym przez zimę olbrzymem:)

Rama: robiona na wymiar w jakiejś nieznanej mi manufakturze (lutowana na mufach) na kolarza o wzroście podobnym do mojego (208 cm). Podsiodłówka 67 cm c-c, rury nieznane, haki Campagnolo. Pomalowana proszkowo na czarno (kupiłem ją pomalowaną pędzlem (sic!) na niebiesko). Ramę ujeżdzam od dawna, teraz przyszedł czas na rewitalizację całości. Wiem że wygląda nieproporcjonalnie, ale co zrobić.

Przerzutki, łapy, hamulce: Tiagra 4600
Łańcuch/kaseta: 105 5700 (12-25)
Korba: 105 5600 (52/39)
Sztyca: Pazzar (w planach coś mniej pancernego)
Mostek: PRO PLT carbon (był na wyprzedaży:)) dł. 140mm +10 stopni, zamontowany na adapterze
Kierownica: Easton EA30 46cm.
Owijka: zwykła żelowa
Siodło: Brooks B17 aged
Pedały: SPD M520 (zastanawiam się nad SPD A600)
Koła: Easton EA50 Aero lub Ultegra 6600 (zależnie od nastroju:))
Opony: Conti Grand Prix 28c (do kół Ultegry zamierzam dokupić jakieś lekkie gumy 23C).

Na kołach Ultegra:

Dołączona grafika

Na Eastonach:

Dołączona grafika


W razie gdyby ktoś chciał powiększyć zdjęcia link do Picasy: https://picasaweb.go...CN60iYas3tzOswE

Wszelka krytyka mile widziana:)

#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2012 - 17:09

Rower wydaje się lekko przykrótkawy przy takiej wysokości... ale pewnie wydaje się tylko, a jest pewnie ok...


No i nie mogłem się postrzymać, ale koła w tym rowerze wygladają wielkością przy wszystkim jak w wigry 3 :)

Have a nice ride!

#3 KubaRozpruwacz

KubaRozpruwacz
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2012 - 17:30

Dobrze Ci się wydaje, rama jest krótka i to nawet bardzo w porównaniu z wysokością - górna rura ma 58 cm. Mimo to pasuje mi bardzo dobrze, przejechałem na niej sporo z krótszym mostkiem. Tak długo zastanawiałem się u kogo zamówić nową ramę pod wymiar i z jakiego materiału, że w końcu zostałem przy tej starej. Mam jeszcze jedną ramę, o długości 61 cm i podsiodłowej również 67, ale tam jest dziwny kąt podsiodłówki i offset siodło-suport wychodzi mi za duży - mam na niej zimowy rower - ostre koło.

Wielokrotnie słyszałem odnośnie moich rowerów, że są na kołach 26 cali:D

#4 krzysio4322

krzysio4322
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądZewsząd

Napisano 11 luty 2012 - 17:31

dla mnie jest okej, nie widzę tu niczego przykrótkiego... może wygląd nie szokuje, ale ceni się chęci, motywacje i dietę nie jest tak panie kobrys?

#5 KubaRozpruwacz

KubaRozpruwacz
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2012 - 17:35

Mam relatywnie krótki tułów, więc może dlatego mi to nie przeszkadza:)

#6 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 11 luty 2012 - 17:51

Ten rower jest wyższy ode mnie!

#7 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 11 luty 2012 - 20:53

Siodełko jak ze starej Ukrainy ;-)

#8 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2012 - 21:32

dla mnie jest okej, nie widzę tu niczego przykrótkiego... może wygląd nie szokuje, ale ceni się chęci, motywacje i dietę nie jest tak panie kobrys?


Dysproporcja roweru jest widoczna gołym okiem. Wystarczy zobaczyć na rower Van Summerena z P-R 2k11 (który ma 198cm)
Dołączona grafika
Widać różnice - V_S ma bardzo długi mostek z bardzo ujemnym kątem - wysokość główki niestety jest związana z rozmiarem roweru bo potrzebował długiego właśnie. Stąd moje zdziwienie że ten tutaj jest taki wysoki z mostkiem jeszcze bardzo na +
Zawsze chciałem być bardzo wysoki ale widząc Twoje problemy zmieniłem moje całożyciowe myśłenie :)

Have a nice ride again!



krzysio4322
p.s.
proszę mi wytkąć w którym miejscu zostało napisane przez moją osobę, że rower jest zły? że jest brzydki i że nie cenię chęci, diety?

Nawet wypowiedź zakończyłem w egzotycznym języku życząc miłej jazdy!

#9 KubaRozpruwacz

KubaRozpruwacz
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 luty 2012 - 01:10

Wiadomo że rower zawodowca będzie bardziej aero ustawiony niż mój turystyczny:) Perspektywa przy takich dużych rowerach bardzo zakłóca zdjęcia (to które wkleiłeś jest z góry a moje bardziej z dołu pstrykane), wbrew pozorom moja pozycja jest nadal sportowa, jak miałem klasyczny mostek kierownica wypadała dużo niżej, ale teraz jest dobrze, mogę jechać długo w dolnym chwycie. Nie wykluczam wymiany na mostek +6 st.

Problemów nie ma aż tak wiele, ciężko zdobyć ramę, pięta czasem zahaczy o przerzutkę a rękawy często są krótkawe, na buty trzeba polować:D

#10 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 12 luty 2012 - 02:02

Gratuluje roweru wzrostu też ja mam 202cm jeżdżę na ramię sworksa 61 jest w dziale nasze rowery.
Co do proporcjonalnosci to poprostu jest to rower własnej roboty to też kształt ramy jest inny niż współczesne karbony.
Podziwiam za wytrwałość w budowie i kreceniu przy takich gabaraytach, myślałem ze już nikt większy niż ja się nie trafi.

#11 KubaRozpruwacz

KubaRozpruwacz
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 luty 2012 - 11:27

@kobrys: a propos problemów to przypomniało mi się jeszcze coś:) Chciałem do tego roweru założyć widelec karbonowy PRO, okazało się, że główka ramy ma 275 mm, tak więc nie starczyłoby rury sterowej na stery i mostek:/

Myślę teraz nad przedłużeniem rury sterowej tego widelca PRO adapterem, na którym mam mostek, wydaje mi się że wszystko powinno działać i nawet gwiazdkę da się raczej w ten adapter nabić, ale dochodzę do wniosku, że może zamiast kombinować lepiej za czas jakiś pospawać na wymiar aluminiową ramę. Rozmawiałem z panem Kondejem, na szczęście zdarzają się u niego rury Eastona o długości 70 cm, więc na podsiodłówkę by starczyło, powiedział też że da się zrobić krótszą główkę (montaż widelca bez kombinowania). Rama na takich rurkach byłaby sporo lżejsza i sztywniejsza. Jak na razie zamierzam pomęczyć rower w tej konfiguracji, jeżdżę turystycznie raczej (trasy do 120 km, zamierzam w tym sezonie je wydłużyć) oraz w sezonie codziennie do pracy (20 km w jedną stronę), nie ścigam się (chyba że z kolegami wracając z roboty:)), więc nie wiem na ile jest mi potrzebny dużo lżejszy sprzęt, tym bardziej że ja sam ważę od 102 do 108 kilo.

Jeszcze a propos wysokości kierownicy - będę zakładał lemondę, to pod kątem planowanej na lato trasy Poznań - Ustronie Morskie (i być może w końcu zmuszę się do triathlonu - trenowałem kiedyś pływanie) i na niższej kierownicy z lemondą było mi po prostu niewygodnie, teraz myślę że będzie OK.

@szpiler to siodełko z ukrainy to najwygodniejsze co można mieć:) jak już się je wygniecie pod swoje cztery litery to nie wiem, czy znajdzie się wygodniejsze fabrycznie. Natomiast waga tego siodła jest zupełnie abstrakcyjna - 530 gram wg. producenta! Także wśród szosowców pewnie niewielu się pokusi na Brooksa. W razie jednak gdyby ktoś chciał spróbować - polecam sznurowane wersje.

@danielasu2 obejrzałem Twojego S-Worksa, super, wygląda bardzo zgrabnie i proporcjonalnie, waga też rewelacja, można spytać ile Ty ważysz przy 202 cm?

#12 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 12 luty 2012 - 11:40

Moja waga 95kg, może jeszcze zjade ale maks 5 kg , bo sam wiesz ze przy takim wzroście nie jest to wskazane:)
Szkoda ze mieszkam w irl , myśle ze była by spora atrakcją zobaczyć dwumetrowców na szosie.