Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na obdarcia


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Johny

Johny
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądOstrowiec Św.

Napisano 03 lipiec 2008 - 16:20

Macie jakieś sposoby na utrzymanie roweru w stanie nienaruszonym.
Chodzi mi o wszystkie zadrapania, które powstają kiedy rower trzeba o coś oprzeć.
Macie stopki albo jakieś taśmy na ramę i tylny trójkąt.

Ja mam mój "rowerek" od 2 tygodni a już nie cieszy się takim wyglądem jak na początku.
To od wypadów na miasto gdzie aby zapiąć rower trzeba go oprzeć o słupa albo coś podobnego.
Stojaki odpadają bo z przodu mam koło na "szybkoodkręcadło" :mrgreen: czy jak sie to mówi i przypne koło i tylko ono mi zostanie.

Jak wy chronicie wasze rowery???

#2 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2008 - 18:08

Opieram o opone, zreszta to jest rower, ma sie rysowac ;) No i nigdzie go nie przypinam, bo to nie ma najmniejszego sensu - zawsze jest przy mnie hehe

#3 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 03 lipiec 2008 - 19:11

Na początek zabezpiecz wszystkie miejsca, w których linka/pancerz ocierają o rame - są do tego specjalne nalepki "carbonlook", ja narazie używam przezroczystej tasmy klejącej i też jest ok ;-) Potem daj podobną nalepke, albo "rękaw" na tylny trójkąt, tam gdzie łańcuch może obić rame. No i jak już musisz opierać rower, to opieraj go o koło/owijke

Ja tak robie i nie mam ani jednego odprysku ani otarcia na ramie ;-)

#4 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipiec 2008 - 20:29

pedanty
rower jest do jezdzenia nie do blyszczenia

#5 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2008 - 20:43

pedanty
rower jest do jezdzenia nie do blyszczenia


W związku z licznymi kradzieżami rowerów już nie da trzymać się w piwnicy. Swoje wychuchane szosy większość bikerów trzyma w domu. Więc trzymanie usyfionego roweru w domu nie jest mile widzane przez innych lokatorów. Dobrze jest wyczyścić szosę i przy okazji sprawdzić czy nie ma luzów pęknięć itp. Potem można takim błyszczącym rowerem beztrosko zjeżdzać 50 km/h w terenie zabudowanym ;-)

#6 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 05 lipiec 2008 - 17:10

Ja na przykład aby noski nie ocierały korby okleiłem korbę taśmą malarską i jak już widze robi się brudna i zaczyna się powoli zdzierać. Wolę aby zdarło taśmę a potem założę nową, jak kupie sobie spe-ls, look-a lub time to te taśmy wypie.... ( :mrgreen: ) a moja korba dalej będzie wyglądała jak nówka ;-)

#7 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 06 lipiec 2008 - 11:00

Macie jakieś sposoby na utrzymanie roweru w stanie nienaruszonym.
Chodzi mi o wszystkie zadrapania, które powstają kiedy rower trzeba o coś oprzeć.
Macie stopki albo jakieś taśmy na ramę i tylny trójkąt.

Ja mam mój "rowerek" od 2 tygodni a już nie cieszy się takim wyglądem jak na początku.
To od wypadów na miasto gdzie aby zapiąć rower trzeba go oprzeć o słupa albo coś podobnego.
Stojaki odpadają bo z przodu mam koło na "szybkoodkręcadło" :mrgreen: czy jak sie to mówi i przypne koło i tylko ono mi zostanie.

Jak wy chronicie wasze rowery???



Jest jeden super skuteczny sposób....wkładasz rower do pokrowca i chowasz za szafę ;-) .A tak poważnie....jeśli jeździsz nie ma takiej możliwości żeby coś się nie poobcierało lub nie porysowało.Nie przejmuj się więc takimi pierdołami, wsiadaj na swoją maszynę i w drogę :-)



Dodaj odpowiedź