Skocz do zawartości


Problem z oddechem


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_magda_*

Gosc_magda_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2008 - 20:48

Hej.
Jak tytuł wskazuje mam problem z oddechem, a polega on na tym, ze jak jadę rowerem i pokonuje pierwsze kilometry, to dziwnie mi się oddycha. Na początku, jak nie jestem zmęczona ani nic, to oddycham tak normalnie, ale po kilku kilometrach, kiedy organizm potrzebuje większej ilości tlenu, to mam bardzo nierówny oddech i ogólnie dziwnie mi się oddycha, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Wy też tak macie?

#2 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 12 lipiec 2008 - 16:47

nie macie bo się już nauczyliście miarowo oddychać, to trzeba zwyczajnie wyćwiczyć, czujesz,że zaczynasz nierówno sapać to starasz się oddech wyrównać, w końcu wejdzie Ci to w nawyk ;]

#3 bykar

bykar
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 lipiec 2008 - 11:27

to może być również po prostu brak kondycji. Proponuje jeździć więcej :)

#4 Gosc_magda_*

Gosc_magda_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2008 - 11:03

Być może. Jeżdżę pierwszy sezon.

#5 ck

ck
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Skądkk cz-wa

Napisano 15 lipiec 2008 - 16:55

Ja mam kłopoty oddechowe - tak to nazywam w dzienniczku po TR, a nie w trakcie. Czuję ze mi rura do płuc sięga. :-/

#6 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 15 lipiec 2008 - 17:18

Próbuj co jakiś czas wdychać powietrze aż "po same jajka " jak to mój trener mówi :D

#7 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2008 - 16:13

Miałem taki sam problem na początku sezonu, najbardziej na podjazdach. Sam nie wiem czy nauczyłem się poprawnie oddychać czy kondycja się poprawiła, ale teraz problemu nie ma. Co do wyrobienia miarowego oddychania to na początku może być ciężko, sam próbowałem i kiedy chciałem uspokoić oddech w czasie wysiłku, zwyczajnie się dusiłem. Jak już ktoś napisał: jeździć jak najwięcej, warto też biegać czy pływać.

#8 Gosc_magda_*

Gosc_magda_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2008 - 09:49

i kiedy chciałem uspokoić oddech w czasie wysiłku, zwyczajnie się dusiłem.

mam podobnie, chociaz teraz juz jest lepiej. Staram sie oddychac glebiej.



Dodaj odpowiedź