Skocz do zawartości


Zdjęcie

Owalny blat - po co?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 marzec 2012 - 14:51

Na kończącej Paryż-Nicea czasówce Bradley Wiggins miał owalny blat - zarówno mnie, jak i komentatorów Eurosportu zastanawiało to rozwiązanie. Czy taki patent rzeczywiście pomaga w jakiejś kwestii czy to tylko fanaberia? Czy to co napisano tutaj to prawda?

#2 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 18 marzec 2012 - 15:34

Ma to pomagać poprzez pominięcie martwych punktów. Czy faktycznie działa? Głosy są podzielone. Jedni mówią, że tak, inni że nie. Jacy komentatorzy na Eurosporcie to byli - tak z ciekawości?
Jak zaczynałem kręcić 2 lata temu, owalne blaty chyba były bardziej popularne w peletonie.
Z tego co się orientuję to Marco jakiś rok(?) temu kupił sobie coś takiego, możesz spróbować zapytać. Pamiętam też, że ktoś narzekał, że ciężko się przestawić i kolana na początku odczuwają.

#3 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 18 marzec 2012 - 15:51

Jacy komentatorzy na Eurosporcie to byli - tak z ciekawości?

Główny tandem, czyli Panowie Wyrzykowski i Jaroński. Komentatorzy świetni, mimo, że ich wiedza techniczna pozostawia wiele do życzenia.
Na temat blatu w standardzie Biopace napisano nie jeden elaborat - wszystkiego dowiesz się od wujka googla --> https://www.google.p...0j1l6l0.frgbld.

Z tego co się orientuję to Marco jakiś rok(?) temu kupił sobie coś takiego ...

Kolega Marco_ zakupił korbę Rotor (oddzielny temat --> http://www.forumszos...opic.php?t=8099), ale wątpię, czy uda Ci się z nim o tym podyskutować, bo się wypiął na forum, po tym jak dostał kilka ostrzeżeń.

#4 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 18 marzec 2012 - 16:03

Główny tandem, czyli Panowie Wyrzykowski i Jaroński.

A to ciekawe, bo byłem przekonany, że właśnie 2 lata temu też komentowali tą sprawę z owalami. Ale to była Vuelta, więc nie, raczej nie :)

#5 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 18 marzec 2012 - 16:31

Główny tandem, czyli Panowie Wyrzykowski i Jaroński.


Mylisz się, to nie oni. To był chyba Probosz z kimś jeszcze - w tej chwili już nie pamiętam, ale na pewno nie J&W

#6 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 18 marzec 2012 - 18:32

Od jakiegoś czasu mam jajowaty blat w rowerze treningowym, i jakoś nie widzę różnicy.

#7 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2012 - 18:42

Od jakiegoś czasu mam jajowaty blat w rowerze treningowym, i jakoś nie widzę różnicy.

ale jaki? jest kilka rodzai, npbiopace porównać z osimetric to jak porównać whr500 z zipami

#8 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 marzec 2012 - 18:50

To był na 100% Probosz i ktoś spoza komentatorstwa - chyba wtedy był były zawodnik, ale ścigający się tylko w Polsce.
Coś wspominali także o tym, że Wigg promuje w peletonie owalne blaty i że kilka lat temu było popularne, ale teraz mniej.



Dodaj odpowiedź