Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak dojechać do Wisły?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 27 lipiec 2008 - 11:00

Wtam ślicznie. We wtorek razem z kolegą nie kolarzem wyruszamy na wycieczkę rowerową do Wisły. Udało mi się go wyciągnąć na rower, a on sam zaproponował to miasto. Mimo iż nie jeździ często na rowerze, to nie powienien mieć problemów z pokonaniem tej trasy, ponieważ jest wysportowany, uprawiał lekką. Pojedziemy tempem dla mnie wycieczkowym - nie chodzi, żeby kogoś zmęczyć, tylko wspólnie spędzić fajnie czas. Nie wiemy jednak jak tam dojechać. Problemem są drogi - nie zabardzo wiem po jakich można się poruszać na rowerze, a po jakich nie... Jeździłem już krajową jedynką i wiem, że to nic fajnego, sam stres. Nie chcę go też narażać. Wyznaczniki tras typu zumi uwzględniają te największe drogi. :-( Ja mieszkam w Będzinie, a on w sąsiedniej miejscowości. Możecie coś poradzić? Może macie jakieś doświadczenia? Być może któryś z Was jechał w tamte strony? pzdr

#2 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 27 lipiec 2008 - 11:11

Okolic samych Katowic pod względem rowerowym nie znam, ale potem kieruj się na Żory -> Strumień -> Skoczów. Jak dacie znać o której będziecie w Żorach i znajdę chwilkę czasu to bardzo możliwe że będziecie mieli trzeciego do jazdy.

#3 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 27 lipiec 2008 - 13:01

Jęśli pojedziecie przez Bielsko-Białą to też mogę wpaść. Jeśli chodzi o drogę z Bielska do Wisły to trzeba jechać najlepiej na Skoczów->Ustroń->Wisła. Ja mieszkam koło Bielska i byłem już w Wiśle ale jechałem sobie z Bielska prosto do Szczyrku potem przez Przełęcz Salmopolską i zjeżdza się wprost do Wisły. Pierwsza opcja jest bez salmopolu. Ja wracałem przez Wisłę potem Ustroń ->Skoczów i takimi zadupiami do samego dociu. Droga z Wisły tymi zadupiami jest fajna bo lekko jest tendencja z górki.

Jedno co polecam to zabrać fajną mapkę. :!:

#4 Apache71

Apache71
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądPiekary Śl.

Napisano 31 lipiec 2008 - 14:05

Droga Katowice-Żory-Skoczów-Wisła ma w 90% pas awaryjny, więc możesz jechać niezaleznie od samochodów. Jedyne co może przeszkadzać, to "ryk" silników, za to tworzą się dobre prądy powietrza :lol:
W okolicy Żor i Łazisk Górnych był kiedyś zakaz dla rowerów, ale jest objazd drogą równoległą w tych miejscowościach.
Możesz oczywiście kluczyć: Tychy - Kobiór - Pszczyna - Wisła Wielka - Skoczów, jadąc pomiędzy drogą na Bielsko i drogą na Wisłę.



Dodaj odpowiedź