Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#341 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 22:13

Tzn chodzi mi o bidony speca z 2017 roku, elite custom race mam z miesiąc czasu więc raczej bym nie wymieniał, miałem brać Camelbacka dwa bidony ale po przeczytaniu opinii ratek trochę się zakłopotałem i teraz nie wiem czy nie brać tego Purist watergate



#342 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:50

Mam Elite Custom Race i mam bidony Camelbak Podium (24oz/710ml). Nie ma żadnych problemów ze spasowaniem - trzymają się OK, z wkładaniem do koszyka nie ma problemów. Zdecydowanie gorzej było z bidonami Elite Crystal Ombra (btw. nakrętka/ustnik to totalna porażka).

Swoją drogą, Camelbak Podium jest super. Nie wiem dlaczego tyle czasu zwlekałem z zakupem i trzymałem się bidonów Elite. Ustnik jest wygodny i dobrze trzyma płyny, przepływ bardzo dobry, a czyszczenie jest banalnie proste. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że nie ma problemów z dokupieniem nakrętki (przy bidonach Elite niestety nie udało mi się ich znaleźć)


  • macior lubi to

#343 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:16

Dzięki wielkie, też mam właśnie 2szt Ombry i po 3-4 jazdach i ulepionej ramie i rękach "miarka się przebrała" i zamawiam w takim razie 2szt Podium.

 

Dzięki raz jeszcze.



#344 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 08:31

Odnośnie bidonów Specialized Purist (Insulated). Te bidony dostępne są z kilkoma rodzajami wieczek/ustników.

http://www.specializ...urist-insulated

#345 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 24 czerwiec 2017 - 19:16

Czy ktoś ma Elite Custom Race i bidon Camelbacka Podium lub Specialized Purist i też ma taką opinie jak ratek co do spasowania koszyka z bidonem ?

 

......................

 

Miałem taki zestaw i stwierdzam, że Elite Custom Race, to jedne z mniej poręcznych koszyków -  jeśli chodzi o łatwość obsługi, tzn. wkładanie i wyjmowanie bidonu. Pozbyłem się ich z moich rowerów. Wg mnie najlepsze są takie z otwartą konstrukcją, tzn. dwa ramiona obejmujące bidon, nie połączone ze sobą. 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#346 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 20:09

Zgadzam się z robo co do koszyków. Mam w rowerze zamontowane 2 symetryczne koszyki Syncros
http://www.erowery.p...i-koszyki/m/354

Idealnie do nich pasują bidony Specialized Purist Insulated.

#347 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 20:53

Mam Elite Custom Race i mam bidony Camelbak Podium (24oz/710ml). Nie ma żadnych problemów ze spasowaniem - trzymają się OK, z wkładaniem do koszyka nie ma problemów. 

 

Ja miałem wersję 610ml i był dramat. Teraz mam Elite Cannibal i Spece - jest poprawnie.



#348 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:13

edit: znalazłem odpowiedź.



#349 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 11:20

Ja wymieniłem w końcu te Elite Ombra Crystal 750ml na Camelbaki Podium 710ml koszyki mam Elite Custom Race, z wkładaniem nie mam problemów, chociaż siedzą ciasno, ale wkładanie i wyciąganie podczas jazdy mi nie sprawia problemów ... co do samych Camelbaków to żałuję że nie kupiłem ich przed Elite, zaoszczędzone by było kilkadziesiąt złotych 



#350 hank

hank
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:48

Według mnie wszystkie te bidony z ustnikiem na wierzchu to wielkie nieporozumienie, oblepione piaskiem, kurzem, oparami spalin. Smacznego. Wolę ustnik chroniony zamykaną klapką.



#351 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:10

Na weekendowe przejazdzki są ok, ale na maratonie nie wyobrażam sobie męczyć się z kapturkiem.

Sent from my D5503 using Tapatalk



#352 hank

hank
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:39

Na krótkie wypady i zawody bidon bez osłony jak najbardziej ok, gdzie na trasie maratonu bidony są podawane, zastosowanie takiego bidonu jest jednorazowe, ale nie na trasy, treningi całodzienne czy kilkudniowe, gdzie szosą pokonujesz kilkaset km dziennie.



#353 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:49

Według mnie wszystkie te bidony z ustnikiem na wierzchu to wielkie nieporozumienie, oblepione piaskiem, kurzem, oparami spalin. ....... ..............

 

To jest prawdziwy smak kolarstwa  :D


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#354 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipiec 2017 - 20:18

zastosowanie takiego bidonu jest jednorazowe

Serio wierzysz, że to robi różnicę, kiedy przez 5 godzin treningu prowadzisz małe zoo na własnej skórze, a pot ścieka z twarzy Tobie m.in. do ust?

 

Od razu na myśli przychodzą mi znajome czyścioszki, które za Chiny nie zjedzą jabłka prosto z drzewa, ale sklepowe jabłko chętnie zjedzą je przed... klawiaturą komputera, na której jest więcej bakterii niż na desce klozetowej ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#355 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2017 - 21:06

Kolarze nie umierają. Gdy im się już to zdarzy, to nie z takich powodów ;-)

 



#356 hank

hank
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 21:55

Kolarze nie umierają...

Jasne że nie, co nie zmienia faktu, że mi nic nie zgrzyta między zębami zarówno na 30km, jak i na 120 km.



#357 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2017 - 08:30

Ja tam mam w domu i 5-cio letnie a może i nawet starsze bidony i regularnie je używam:)



#358 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:29

Kupiłem bidon BMC (cena ok . 20zł) i schodzi mi farba z napisów.

Zakup przez net w polskim sklepie ( i raczej nie są to Chiny) i nie wiem czy sens reklamować (czyli wysyłka bidonu itd.), bo pewnie sklep odpisze, że to wina koszyka na bidon.

Bidon bardzo ładny, ale nie polecam ze względu na powyższe.



#359 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:26

Za 2 dychy to obawiam się podła chińszczyzna.
  • parmenides lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#360 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:27

A ile chciałbyś dać za Elite Corsa?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź