Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamki Shimano Exage- problem z gumami


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalif

kalif
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądkrasnystaw

Napisano 03 sierpień 2008 - 21:25

Witam!!

Mam pytanie dotyczące klamek Shimano Exage. Czy da się gdzieś kupić gumy do nich?? A może z jakiegoś nowszego modelu są kompatybilne?? Szukałem na allegro ale nie znalazłem nic do mojego modelu....

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 04 sierpień 2008 - 08:16

Zapytaj u tego sprzedawcy bo on tu taj mam taki starszy sprzęt.
http://www.allegro.p...legro_nowe.html

[ Dodano: 2008-08-04, 09:17 ]
kalif, Witam na forum widzę że pierwszy post! :-D

#3 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 04 sierpień 2008 - 08:40

A może komplecik ? http://sports.shop.e...=0&_trksid=m270

#4 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 04 sierpień 2008 - 09:20

kubano_szos, GrzegorzP: jak macie tak "pomagać" to lepiej nie piszcie nic. Jakby chciał kupić klamki to znalezienie ich nie będzie dla niego problemem, choćby w pierwszym lepszym rowerowym.

kalif: http://www.allegro.p...mano_rozne.html - tutaj są gumy na klamki - z tego co widzę są to na klamkomanetki, ale jeśli dobrze pamiętam to ten sam sprzedawca sprzedawał je również na normalne klamy - wyślij mu najlepiej maila z zapytaniem.

#5 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 04 sierpień 2008 - 11:04

:!: Jęśli te gumy mają być nowe to tego nie czytaj :!: . Poszukaj gdzieś w okolicy jakiegoś komisu może będą mieli jakieś niezniszczone klamki za grosze to sobie te gumy przełożysz. W komisach jęśli mają jakiś sprzęt to raczej nie w stanie nie używalności.

#6 kalif

kalif
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądkrasnystaw

Napisano 04 sierpień 2008 - 23:30

Niestety w mojej okolicy najbliższej nie ma żadnego komisu :-P Muszę sobie tych gumek poszukać. A jak z nowymi klamkami?? Bo mam rowerek stary i nie chcę wkładać w niego klamek o większej wartości niż on sam :-P więc zastanawiam się nad jakimiś tanimi klamkami tektro. Jeśli miałbym sobie dokupić nowe klamki to jak będzie z ich kompatybilnością z linkami (czy też do wymiany) i jak ze współpracą z hamulcami Shimano Exage??

A co do allegro to do jednego już napisałem, nie posiada takich gum. :-(

#7 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 05 sierpień 2008 - 08:58

Hamulce to nie przerzutki. Linki na pewno będą działać ze klamkami tektro jednak warto by było wymienić stare linki na nowe bo jeśli ci się urwie podczas hamowania to może być OTB. Linki kosztują po 2zł/szt. Klamki tektro i hample Exage muszą ze sobą działać bo to zależy ile linki pociągnie klamka o tyle się szczęki przybliżą do obręczy.

#8 kalif

kalif
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądkrasnystaw

Napisano 05 sierpień 2008 - 14:43

Bo rzecz w tym że chcę wymienić owijkę a nie bałdzo wiem jak się klamki instaluje: czy część pierścienia mocującego zakłada się pod owijkę?? Bo nie chciałbym musieć tego potem rwać... Linki też są mocowane pod owijkę, razem z pancerzykami są stare więc wymagają wymiany, tylko czy kupione w zwykłym sklepie się nadadzą?? O masę się raczej nie martwię :-P

#9 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 sierpień 2008 - 19:29

Bo rzecz w tym że chcę wymienić owijkę a nie bałdzo wiem jak się klamki instaluje: czy część pierścienia mocującego zakłada się pod owijkę?? Bo nie chciałbym musieć tego potem rwać... Linki też są mocowane pod owijkę, razem z pancerzykami są stare więc wymagają wymiany, tylko czy kupione w zwykłym sklepie się nadadzą?? O masę się raczej nie martwię :-P


Klamkę mocuje się na gołą kierę, a sztuka ładnego owinięcia to ładne zakrycie kiery i jarzemek klamek. Przyzwoite pancerze hamulcowe będą OK - takie kupione "z metra". Ważne, żeby miały ładne prostopadłe do osi pancerza zakończenie i dobrze nabite końcówki. Jeśli pomierzysz potrzebne długości (możesz zabrać stare pancerze na miarę), w sklepie (przyzwoitym) utną Ci linki szczypcami, po których nie trzeba nic poprawiać. Zakładasz i już ;-)



Dodaj odpowiedź