Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forum - podróbki - giełda


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 kwiecień 2012 - 10:40

Pytania konkretne do użytkowników forum :

1, czy zkazujemy całkowitej sprzedaży produktów podrabianych, "replik" , czyli produktów nieoryginalnych na forum?

2. Czy sprzedaż produktu nieoryginalnego na własną odpowiedzialność sprzedającego ?? przy adnotacji do przedmiotu, że jest on nieoryginalny - choć to sprzeczne z prawem jest ostatnio już niestety.

Właściciel forum teoretycznie nie bierze odpowiedzialności za mini handelek tutaj , ale ........ .

Prosze o wypowiedzi w miare kulturalne i sensowne.
Teamt nie dotyczy nikogo personalnie.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#2 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 kwiecień 2012 - 10:48

a co z koszulkami replikami? :)

#3 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 26 kwiecień 2012 - 12:55

deadi przeczytaj 1 pkt raz jeszcze :D

ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#4 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 kwiecień 2012 - 14:14

no ale replika to nie podróba i na tym polega pic ;)

#5 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:56

Widze spike szukasz dziury w calym , niedlugo nie bedzie mozna oddychac jak ktos bedzie chcial sprzedac cos uzywanego z tajwanu lub nowego to niech pisze ze repilka i tyle ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#6 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 26 kwiecień 2012 - 16:36

Warto może się zapoznać z tym:

Kopia jest to powtórne wykonanie przedmiotu już powstałego, autor kopii z reguły nie jest autorem oryginału, choć czasami używa się określenia „kopia autorska”, co po prostu znaczy – replika. Kopia powinna być jak najbardziej wierna oryginałowi.


Replika jest to kopia własnego "produktu" wykonana przez jego autora. Repliki mogą nieznacznie różnić się od siebie, najczęściej jest to niewielka korekta mająca na celu wyeliminowanie drobnych błędów powstałych w oryginale, czyli we wcześniejszej wersji. W takim przypadku, wartość pierwowzoru i repliki jest taka sama lub zbliżona.


Nie jestem !!! autorem powyższych "definicji".

Co do sprzedaży to: replikę sprzedawać może autor oryginału lub "ktoś" autoryzowany. To tak zgodnie z prawem. Nie dowiedziałem się jak jest z kopiami. Jak z naszym forum ? Ostatnio się pojawia sporo linków do "replik" ram/innych produktów (allegro czy ebay), są także często gorące dyskusje (niepotrzebne moim zdaniem). Nie zauważyłem jednak jakiegoś zwiększonego ruchu w giełdzie jeżeli chodzi o kopie/repliki więc jak dla mnie temat zupełnie niepotrzebny...szukanie dziury w całym po prostu.

Napisałbym "idźcie na rower jak się nudzicie" ale to ostatnio jest w modzie u jednego z moderatorów więc nie będę odbierał mu przyjemności...

post zedytowany ze względu na treść odbiegajacą od tematu.

#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 kwiecień 2012 - 20:22

nie szukam dziury w całym tylko zadałem pytanie na które jak widać nie ma konkretnych odpowiedzi tylko jak zwykle wydumki filozoficzne .

a propo repliki trzeba mieć zgode autora na wytworzenie wyrobu z jego nazwą jakby nie było najczęściej zastrzeżoną.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 kwiecień 2012 - 21:55

Ale zauważcie jedną rzecz: Allegro i oferty ciuchów replik - biznes kwitnie, nikt sie nie czepia, allegro siedzi cicho i wszyscy są zadowoleni.

#9 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:07

ja jestem za tym, żeby można było sprzedawać takie produkty z zaznaczeniem, że nie jest to oryginał

u2250y2014v3.gif


#10 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2012 - 06:52

To krótki i na temat - wybieram punkt 1 - zakazać.

#11 Riddick

Riddick
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 27 kwiecień 2012 - 07:27

To krótki i na temat - wybieram punkt 1 - zakazać.

ja również, niech od dziadostwa będzie allegro i inne portale

#12 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 kwiecień 2012 - 07:55

Tylko oryginały!

#13 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 27 kwiecień 2012 - 08:24

A jak rozpoznacie oryginał od nieoryginału? :)

Nie to żebym propagował handel trefnym towarem, ale żeby czegoś zakazywac najpierw trza mieć możliwość weryfikacji.

#14 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2012 - 09:06

Deadi, z ramami nie problem (specjalistów którzy to wychwycą na forum wielu), wszelakie akcesoria również, pewnie chodzi Ci o ciuchy - tu również nie powinno być problemu zdjęcie metki/wkładki powinno załatwić problem. kaset i łańcuchów chyba jeszcze nie podrabiają więc myślę że wychwycenie tego nie powinno sprawiać problemu - nawet jeśli przejdzie przez moda to użytkownicy sami zgłoszą.

Przy okazji podróbek - proponuję gdzieś wydzielić temat w stylu "podróbki na allegro" bo obecnie robi się bałagan np w "chińskich ramach karbonowych".

#15 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 27 kwiecień 2012 - 09:28

Deadi, z ramami nie problem (specjalistów którzy to wychwycą na forum wielu), wszelakie akcesoria również, pewnie chodzi Ci o ciuchy - tu również nie powinno być problemu zdjęcie metki/wkładki powinno załatwić problem. kaset i łańcuchów chyba jeszcze nie podrabiają więc myślę że wychwycenie tego nie powinno sprawiać problemu - nawet jeśli przejdzie przez moda to użytkownicy sami zgłoszą.

Przy okazji podróbek - proponuję gdzieś wydzielić temat w stylu "podróbki na allegro" bo obecnie robi się bałagan np w "chińskich ramach karbonowych".


Sugerujesz istnienie na allegro podróbek chińskiego karbonu? :mrgreen: jesli tak to niezły cyrk ;-)

Co do weryfikacji - moim zdaniem kupujący jest od tego by zadbać o info tego co kupuje, uważam, że forum nie powinno być stroną w tej sprawie i rozstrzygać czy dany towar jest oryginalny czy nie. Można ewentualnie przymusić sprzedającego do zamieszczenia najlepiej pogrubionym tekstem informacji, że jest to towar nieoryginalny, lecz z drugiej strony by ustalić jakieś prawo, najpierw trzeba mieć możliwość jego weryfikacji i odpowieniego karania w sposób uzasadniony. Bez odpowiedniej weryfikacji, nie ma możliwośc karania i respektowania, a chyba nie powiecie, że teraz każdy będzie musiał fotkować metki, pudełka czy inne elementy potwierdzające oryginalność towaru, bo w końcu popadniemy w paranoję. Kupujący po to ma mózg by myśleć, a oczy by widzieć co kupuje, a modowie/userzy to nie sędziowie, którzy będą zajmować sie legalnością towaru sprzedawanego na forum. Poza tym jeśli mowa np o ciuchach - wiadomo, "repliki" jest łatwo wyczaić, bo one nie mają nic wspólnego z oryginałem, ale ciekawe kto wyczai podróbkę stroju X grupy firmowanej oryginalnymi logami, metakmi, opakowaniami i całą resztą - nie ma bata by ktoś wyczaił przekręt, nawet kupujący defakto, a to tylko potwierdza fakt, że wobec podróbek jesteśmy bezsilni. Z drugiej strony sprzedając replikę X grupy niefirmowanej żadną firmą oczywiste jest to, że nie sprzedajamy ciuchów np Santini, tylko komplet Saxo, który defakto nie jest firmy X tylko jakiś tam szwaczy z szopy, więc ja tu przekrętu nie widze ;)

#16 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwiecień 2012 - 10:24

Deadi - na allegro ramy karbonowe i części "podróbki " cały czas sie pojawiają :-P

a propo tematu , pisałem na szybko i moze sens jest za ostry troche, ale to użytkownicy tego forum od czasu do czasu wskazują własnie w dziale giełda że coś jets nieoryginalne , "podróbka" .
Te posty widzi tylko moderator i wiadomo nie akceptuje sie dyskusji w giełdzie, ale jednak takie opinie sie pojawiają coraz częściej, co daje nam do myślenia że użytkownicy są bardzo czujni :lol:

sens może byłby taki, iż w przypadku faktycznego stwierdzenia w 120 % nieoryginalnosci produktu a nie podanie tego faktu w poście , moderator mógłby usunąć dany temat.

Cio do zakupów i osób kupujących to bankowo conajmniej 50-70 % ludzi nie zgadnie czy to oryginał czy podróbka, zwłaszcza po kiepskich zdjęciach.

Także jesteśmy ciekawi Waszego zdania na ten temat.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#17 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 27 kwiecień 2012 - 16:43

Może xubix coś napisze w tym temacie ?

#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwiecień 2012 - 17:45

Jestem za orginałami, przeciw podróbką.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2012 - 17:53

Podróbkom mówię stanowcze nie. A co do odpowiedzialności to na sprzedającym ciazy obowiązek wyczerpującej informacji nt sprzedawanego przedmiotu. W przeciwnym wypadku musi sie liczyc ze zwrotem towaru jako niezgodnego z umową.

#20 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 kwiecień 2012 - 20:06

całkowity zakaz i koniec tematu



Dodaj odpowiedź