Czy mając wkład ITA można używać go w ramie z gwintem angielskim po zmianie misek na wersję z odpowiednim gwintem?
Czy miski trzymające pakiet są uniwersalne? Czy miski od Xenona pasują do Chorusa?
Miski suportu - uniwersalność
Started By
Gosc_superpiki_*
, 06 Aug 2008 20:51
5 replies to this topic
#2
Posted 06 August 2008 - 20:56
Niestety nie można.
Gwint ITA to nie tylko inna średnica, ale gwiant w prawej misce jest prawy, a w przypadku BSA jest lewy.
Wkład od xenona(111mm) nie będzie pasować do chorusa(102mm).
O ile w ogóle mowa o pakietach na kwadrat.
Pakiet UT ma tylko jeden typ łożysk.
Gwint ITA to nie tylko inna średnica, ale gwiant w prawej misce jest prawy, a w przypadku BSA jest lewy.
Wkład od xenona(111mm) nie będzie pasować do chorusa(102mm).
O ile w ogóle mowa o pakietach na kwadrat.
Pakiet UT ma tylko jeden typ łożysk.
#3
Posted 07 August 2008 - 07:12
Czy mając wkład ITA można używać go w ramie z gwintem angielskim po zmianie misek na wersję z odpowiednim gwintem?
To zależy od konstrukcji wkładu. Są takie z uniwersalnymi wkładami, różnią się miskami. Jakiś Kinex miałem taki... Ale są i takie, w których nie ma zamienności misek. O Campie Ci Malik napisał.
#5
Posted 07 August 2008 - 11:32
nie są takie same. włoskie są 1mm większe. dlatego istnieje możliwość przegwintowania angielskiej mufy na włoską ale w odwrotną stronę nie da rady czyba ze najpierw zalać czymś mufę i w tym rzeźbić nowy otwór - mniejszy od włoskiego
te zabawy w zamienianie misek tez sa bez sensu. jak ktos się pyta o xenona to suporty na kwadrat produkcji campagnolo z tej serii wkręca się osią od prawej strony czyli tej niestety która jest lewowkrętna. zakładajac że istnieje sens wymiany misek ze wzgl na średnicę otworu (co jest niemozliwe jak już wiemy) to ta miska z tej strony suportu jest nieściągalna jak mniemam więc nie da sie tam włożyć miski angielskiej zamiast włoskiej.
trzeba kupowac suporty do odpowiedniej ramy.
Można też próbować przyszlifować grzebienie gwintów jeśli średnica gwintu jest za duza ale nie w przypadku suportu bo tam działają duże siły i wszystko musi być spasowane na tip top.
Zabawy z gwintowniem to tylko w serwisie - na własna rękę nie dosc ze można to zrobić źle to jeszcze same narzynki i gwintowniki kosztuję kupę kasy bo wymiary nietypowe i byle ślusarz czegoś takiego nie będzie miał prócz być może gwintu na oś pedała.
te zabawy w zamienianie misek tez sa bez sensu. jak ktos się pyta o xenona to suporty na kwadrat produkcji campagnolo z tej serii wkręca się osią od prawej strony czyli tej niestety która jest lewowkrętna. zakładajac że istnieje sens wymiany misek ze wzgl na średnicę otworu (co jest niemozliwe jak już wiemy) to ta miska z tej strony suportu jest nieściągalna jak mniemam więc nie da sie tam włożyć miski angielskiej zamiast włoskiej.
trzeba kupowac suporty do odpowiedniej ramy.
Można też próbować przyszlifować grzebienie gwintów jeśli średnica gwintu jest za duza ale nie w przypadku suportu bo tam działają duże siły i wszystko musi być spasowane na tip top.
Zabawy z gwintowniem to tylko w serwisie - na własna rękę nie dosc ze można to zrobić źle to jeszcze same narzynki i gwintowniki kosztuję kupę kasy bo wymiary nietypowe i byle ślusarz czegoś takiego nie będzie miał prócz być może gwintu na oś pedała.


