Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aksium Race 2011 a kaseta 9 rzędowa


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 24 maj 2012 - 23:06

Mam zamiar zmienic koła w jednym rowerzy z Aksium Race 2011 (kaseta to 10 rzędowa 105) na jakieś lepsze. Ale Aksiumy chciałbym wykorzystac w drugiej szosie - napęd 9 rzędowy Shimano. Pytanie czy na Aksiumy z 2011 na których założona jest kaseta Shimano 10-rzędowa założę kasetę 9 rzędową (Tiagra)? Wiem że 9 rzędowa jest ciut szersza, pytanie czy bębenek Aksium jest na tyle długi aby przyjął kasetę 9 rzędową?

#2 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2012 - 07:30

Jak najbardziej. Jam mam takie aksiumy i spokojnie wchodzi na nie kaseta 9 rzędowa. I tak musisz dać podkładkę tę co masz do 10 rzędowej kasety bo inaczej nie zakręcisz jej i będzie latała.

#3 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 25 maj 2012 - 10:54

Dzięki kolego! Właśnie się zastanawiałem czy ta podkładka do 9tki też będzie potrzebna. Aksiumy są oznaczone jako M10 więc myślałem że może nie wejdzie 9tka.

#4 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 27 maj 2012 - 16:52

nie chcę zakładać nowego tematu, bo pytanie podobne,
czy kaseta 8 rzędowa będzie pasować do kół Mavic Aksium ?

mam napęd Shimano Sora i kasetę Sram PG-830, 11-28 T

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#5 quba102

quba102
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądLubuskie

Napisano 31 maj 2012 - 09:40

Tak będzie pasowało, 8s ma tą samą szerokość co 9 i 10.



Dodaj odpowiedź