Hej!
Michale - nie mam wielkiego doświadczenia z importowaniem i eksportowaniem plików, dlatego pozwolę sobie odpowiedzieć zrzutem ekranu ze strony GPSies ( Trasa na południe od Krakowa, głównie w terenie pagórkowatym i górzystym, wyznaczana przez dodawanie punktów na trasie :-) )
Co do podanej przeze mnie w poprzednim poście strony http://www.bikeroute...com/Course.aspx, to tak jak napisałem powyżej - całkowicie subiektywnie wydaje mi się, że z programów z którymi miałem styczność, ten w moim odczuciu podaje bliskie prawdy wartości ( ale to przypuszczenie opieram tylko na porównywaniu podjazdów kreślonych przez tę stronę, z ich faktycznym wyglądem i %nachylenia) :-P
PsYhOlu, niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale wydaje mi się, iż porównując wysokości podawane na mapach turystycznych / topograficznych ( głównie Beskidu Makowskiego i Wyspowego ), i te podawane przez Bikeroutetoaster faktycznie może dochodzić do niewielkiego zaniżenia maksymalnej wysokości wzniesień. Ale posiadając GPS myślę, że spokojnie możesz zrobić taki test w praktyce ( tj. porównać jego odczyty dotyczące maksymalnej wysokości z wartościami znajdującymi się na mapach ;-) ).
Ja przyjąłem zasadę, że niedoszacowana wartość przewyższeń jest jednak lepsza niż przeszacowana, bo zawsze lepiej się mile zaskoczyć, niż niemile rozczarować ilością faktycznie zrobionych metrów w pionie. :mrgreen:
Pozdrawiam! ;-)
Różnice w pomiarach sumy podjazdów.
Started By
Yarasq
, 29 maj 2012 19:02
23 odpowiedzi w tym temacie
#23
Napisano 04 czerwiec 2012 - 11:55
http://www.bikeroute...com/Course.aspx
ta sama trasa liczona "use auto routing" i nie pokazała odpowiednio 688m na 56 km i 618 na 59km.
10% błędu. Ciekawe który bliższy prawdy.
ta sama trasa liczona "use auto routing" i nie pokazała odpowiednio 688m na 56 km i 618 na 59km.
10% błędu. Ciekawe który bliższy prawdy.
geolog - www.geologpoludnie.cba.pl