Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnice w pomiarach sumy podjazdów.


23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Pedro_*

Gosc_Pedro_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2012 - 01:18

Hej! :)

Michale - nie mam wielkiego doświadczenia z importowaniem i eksportowaniem plików, dlatego pozwolę sobie odpowiedzieć zrzutem ekranu ze strony GPSies ( Trasa na południe od Krakowa, głównie w terenie pagórkowatym i górzystym, wyznaczana przez dodawanie punktów na trasie :-) )

Dołączona grafika

Co do podanej przeze mnie w poprzednim poście strony http://www.bikeroute...com/Course.aspx, to tak jak napisałem powyżej - całkowicie subiektywnie wydaje mi się, że z programów z którymi miałem styczność, ten w moim odczuciu podaje bliskie prawdy wartości ( ale to przypuszczenie opieram tylko na porównywaniu podjazdów kreślonych przez tę stronę, z ich faktycznym wyglądem i %nachylenia) :-P

PsYhOlu, niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale wydaje mi się, iż porównując wysokości podawane na mapach turystycznych / topograficznych ( głównie Beskidu Makowskiego i Wyspowego ), i te podawane przez Bikeroutetoaster faktycznie może dochodzić do niewielkiego zaniżenia maksymalnej wysokości wzniesień. Ale posiadając GPS myślę, że spokojnie możesz zrobić taki test w praktyce ( tj. porównać jego odczyty dotyczące maksymalnej wysokości z wartościami znajdującymi się na mapach ;-) ).

Ja przyjąłem zasadę, że niedoszacowana wartość przewyższeń jest jednak lepsza niż przeszacowana, bo zawsze lepiej się mile zaskoczyć, niż niemile rozczarować ilością faktycznie zrobionych metrów w pionie. :mrgreen:

Pozdrawiam! ;-)

#22 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 04 czerwiec 2012 - 09:01

Aplikacja strava na iPhone korzystająca z gps , podaje wszystkie podjazdy zgodnie z klasyfikacjią uci , są dane o przewyzeszniach , jest także klasyfikacja wszystkich kolarzy którzy z niej korzystają . Pozdro

#23 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 04 czerwiec 2012 - 11:55

http://www.bikeroute...com/Course.aspx

ta sama trasa liczona "use auto routing" i nie pokazała odpowiednio 688m na 56 km i 618 na 59km.
10% błędu. Ciekawe który bliższy prawdy. :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#24 Gosc_Pedro_*

Gosc_Pedro_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2012 - 18:12

Sami na forum chyba nie damy rady rozwiązać kwestii tych wszystkich różnic w pomiarach. :-P
Panie i Panowie - tu nie ma żartów, tu trzeba dzwonić po geodetę i kartografa! :lol:



Dodaj odpowiedź