Skocz do zawartości


Zdjęcie

Arkusz do wyznaczania stref treningu


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 19 sierpień 2008 - 21:54

Jak tak przeglądałem forum to co jakiś czas pojawiają się pytania o strefy treningu, jak je wyznaczyc itp. Sam swego czasu też o to pytałem. Trochę poczytałem na ten temat i postanowiłem zrobic prosty arkusz, który za nas wyliczy takie strefy. Wiem, że to nic takiego ale moze komuś się przyda. Wszystko opare o informacje na ten temat z forum. Nie jestem specjalistą jeśli chodzi o metodyke treningu więc jeśli ktos znajdzie jakieś błędy, lub będzie miał jakieś uwagi to prosze niech poprawi arkusz.
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-08-20, 10:46 ]
Jeszcze tylko jedna mała uwaga co do wyznaczenia HRmax. W arkuszu jest standardowe 220-wiek ale do tego dałem jeszcze +5. Wynika to nie tylko z własnych doświadczeń ale i z informacji znalezionych na forum i porad od ludzi bardziej znających się na rzeczy. Natomiast formuła Sally Edwardsa wg mnie w tym przypadku w ogóle się nie sprawdza. Podam własny przypadek - wg niej moje HRmax wynosi 194, gdy tymczasem pulsometr już dwukrotnie pokazał mi max 205 przy ostrym wysiłku (jestem pewien że nie były to zadne zakłócenia).

[ Dodano: 2008-11-11, 13:45 ]
Znaleziony w internecie inny arkusz wyznaczający strefy treningu na wszystkie znane sposoby.

Załączone pliki





Dodaj odpowiedź