Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Roadlite 7.0 czy .....?


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jathek

Jathek
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądPiaseczno/Warszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 10:40

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem tego rowerku Canyon moje pytanie brzmi nastepujaco :)
- Czy warto kupic akurat ten czy moze poszukac czegos innego do 6.000zl? A jak poszukac to jaki? :)

z gory dziekuje za pomoc

#2 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 czerwiec 2012 - 11:04

Warto, Ultegra to napęd z wysokiej półki, a sam frameset jest genialny, dosyć sztywny i świetnie się prowadzi.

#3 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 11:20

a orientujecie się czy w Polsce da się gdzieś nabyć rowery marki CANYON?
Czy jedyna opcja to poprzez fabryczny sklep internerowy z Niemiec?

#4 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 czerwiec 2012 - 11:22

To jedyna opcja, właśnie dlatego ceny są niższe od konkurencji.

#5 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 12:28

a orientujesz się czy czasem są jakieś rabaty, obniżki od cen regularnych?

Wstępnie już wybrałem model 6.0 ale nie mam pojęcia czy brać na 105 czy SRAM APEX no i czy czekać czy czekanie nie ma sensu :)

#6 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 czerwiec 2012 - 12:39

Sram Apex odradzam, ten zestaw ma korbę 48z i kasetę jak z górala.

#7 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 13:18

martinelli, z tego co wiem to nie ma szans na obniżki/ zmiany w rowerze itp
pisałem do Canyona czy jest możliwość zmiany amortyzatora Reby czarnej na białą to mi odpisali, że nie ma możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian
z ceną myślę, że jest tak samo, zresztą targowanie się jest popularne tylko w naszej kulturze ;-)

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#8 Jathek

Jathek
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądPiaseczno/Warszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 13:21

Mozna jeszcze poszukac w ich outlecie, znalazlem tam fajny rower TT w moim rozmiarze za 1500 ojro :)

#9 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 14:06

wielkie dzięki za wszytkie odpowiedzi, dla mnie są bardzo cenne bo to mój pierwszy zakup szosy i w dodatku kwota również jest dla mnie wysoka :)

Czyli wszyscy jednym głosem radzicie wybrać opcję ze 105 tak? Mimo, że na SRAMie APEX jest minimalnie lżejszy i ma te koła w wersji WTS (chyba nowsza troszkę).

Głównie będę jeździł u siebie, a więc okolice Warszawy, czy ta konfiguracja APEXA jest typowo górska?

Przy konfiguracji pytają się czy chce mieć standardową kasetę- 11-28 mountain gear ratio, czy 11-25 all-round ratio ( dopłata 20 euro).
Możecie mi to przetłumaczyć na język praktyczny :)?

Z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc !

#10 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 czerwiec 2012 - 15:35

Nie zagłębiaj się w temat. Bierz all round ratio (przełożenia kasety bardziej na tereny płaskie) jak będziesz śmigał w okolicach stolycy. A osprzęt Sh 105 to dla początkującego kolarza cały świat i jeszcze trochę.

#11 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 15:43

Wiem, że 105 jest w porządku, ale pytam co brać bo opcja z osprzętem SRAM APEX jest w tej samej cenie, do wyboru.

Co do kasety, to warto dopłacać te 100zł, różnica pomiędzy nimi będzie zauważalna?

#12 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2012 - 16:12

Wiem, że 105 jest w porządku, ale pytam co brać bo opcja z osprzętem SRAM APEX jest w tej samej cenie, do wyboru.

Co do kasety, to warto dopłacać te 100zł, różnica pomiędzy nimi będzie zauważalna?

Kaseta 11-25 różni się od 11-28 tylko dwoma ostatnimi zębatkami. W pierwszej z nich są to 23 i 25, a w drugiej 24 i 28. Jeśli będziesz jeździł po bardzo stromych ściankach (powyżej 15%), to warto brać 11-28. Jeśli nie, to 11-25. Choć na zupełnie płaskim w ogóle nie będziesz używał ani 23 i 25, ani 24 i 28. Sam musisz więc zdecydować, czy w ogóle warto dopłacać do 11-25 skoro na płaskim i tak nie używa się bardzo miękkich przełożeń, a do takich zaliczam zębatki 23, 24, 25 i 28. To wszystko przy założeniu, że masz korbę kompaktową (50-34). Zauważ jeszcze, że przy kasecie 11-28 możliwe, że może być potrzebny trochę dłuższy łańcuch niż przy 11-25 (o jedno ogniwo?).

#13 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 16:31

Maitre, wszystko mi rozjaśniłeś, dziękuję bardzo. Wstępny wniosek jest taki, że oszczędzę 100zł a dodatkowo gdyby kiedyś udało się pojechać w prawdziwe góry to nie będę musiał nic modyfikować.

tak, w tym rowerze jest fabrycznie kompakt 50-34

#14 Jathek

Jathek
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądPiaseczno/Warszawa

Napisano 06 czerwiec 2012 - 08:40

Szkoda tylko, ze maja lekko skopany kalkulator rozmiaru ram. Przy moim wzroscie 182 pokazuje mi XL a mysle ze powinno byc L, szczegolnie ze jak zmienie wartosc INSEAM bodajze o 2 to zmienia sie rozmiar do L :)

#15 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2012 - 18:05

Jathek, no właśnie, ja też nie wiem jaki rozmiar powinienem mieć.

mam 177cm wzristu, wychodzi mi S (52cm )

I teraz nie wiem czy 52cm czy 54cm to jest odpowiednia rama.

#16 camilsoze

camilsoze
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 czerwiec 2012 - 10:49

Szkoda tylko, ze maja lekko skopany kalkulator rozmiaru ram. Przy moim wzroscie 182 pokazuje mi XL a mysle ze powinno byc L, szczegolnie ze jak zmienie wartosc INSEAM bodajze o 2 to zmienia sie rozmiar do L :)


No dokladnie. Mi za to wychodzilo M (chociaz inny model, bo Ultimate AL) i napisalem do nich, zeby sie upewnic. Pan z Canyona odpisal mi, ze w moim przypadku kalkulator podaje zle i on sugeruje mi L a nawet XL. Wzialem L, ktore i tak sa mniejsze niz L w innych firmach a podana wartosc 58 ma sie ni jak do jakiegokolwiek wymiaru tego roweru

#17 Walcu

Walcu
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 czerwiec 2012 - 21:44

Witajcie, w poniedziałek stałem się posiadaczem pierwszej mojej szosy Canyon Roadlite AL 6. Przy wzroście 176cm z kalkulatora: http://mathmed.blox....kalkulator.html wyszło mi, że potrzebuje ramę z górną rurą mieszczącą się w przedziale 525 do 545mm (wg długość nóg/wysokości ciała). Canyon w rozmiarze M ma 542mm stąd się na niego zdecydowałem. Na jeździe testowej 50km nie czułem jednak komfortu, nie wiem czy to wina wielkości ramy czy specyficznej pozycji na szosie ale wyraźnie czułem, że jest na mnie za długa. Na co dzień jeżdżę na MTB z 600mm i mimo pochylonej pozycji którą preferuje podczas jazdy czuje że mogę jeździć dłużej. Niem wiem na ile komuś może pomóc moja opinia, ale przy moich 176cm chyba rozmiar S byłby lepszym rozwiązaniem, de facto takie rozmiar wyszedł mi ze stronki Canyona.

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 czerwiec 2012 - 22:17

Moze to pierwsze wrazenia. Bo jednak odczucia po przesiadce z mtb sa dramatyczne.
Patrzac na ten, dosc prosty kalkulator, o dziwo podaje, jak dla mnie, prawidlowe rozmiary gornej rury.
Zakladajac, ze nie masz jakis anomalji w budowie ciala, rozmiar dobiera dobry.
Pojezdzij nieco wiecej, bo 50km to zdecydowanie za malo.
Jak z ustawieniem siodla, masz offset, jaki mostek?

#19 Walcu

Walcu
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 czerwiec 2012 - 20:11

Pomierzyłem się dokładnie, wg Fit Calculatora wyszła mi długość górnej rury praktycznie identyczna jak w Canyonie, długość mostka też jest ok. Ustawiłem siodło i wio w trasę. Zrobiłem 65km, niestety już po godzinie jazdy poczułem ból pleców w dolnych partiach.Wydaje mi się jednak, że to kwestia przyzwyczajania, pojeździmy, zobaczymy, jak się nie poprawi to zgłoszę się o poradę.

#20 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 18 czerwiec 2012 - 20:40

Walcu, tak z ciekawości - wklej proszę swoje pomiary i wyniki z Fit Calculatora.

Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź