Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność ant+


67 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:22

Dziwny pomysl, to tak jakbys chcial dwa edge 500 po ANT+ skumac...

#22 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 15 czerwiec 2013 - 06:45

Nie, chyba źle mnie zrozumiełeś. ;-) Trochę źle napisałem. Chodzi o to, że chciałem jeden telefon z jednym pulsometrem skumać. Na początku trochę kombinowałem z X10 Mini Pro skomunikować mojego Geonaute i kicha. Teraz mam Neonówkę i z tym samym pulsometrem także to samo - brak na liście wykrywania. Na Neo V próbowałem w Endomondo, jak też na innym, podobnym Sports Trackerze.
Zapewne trzeba to zrobić jak pisał przemonr1, czyli ręczne wpisanie numeru, ale czy na Androidzie się da i czy to zadziała?

#23 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 czerwiec 2013 - 08:52

Jak dobrze pamiętam.. W miniPro trzeba zrobić update softu, żeby ANT zabanglał (a potem i tak są jakieś problemy typu gubienie czujników).
Dla "testów" odpal sobie ipBike: zobacz czy cokolwiek widzi (ipBikeManager ma wyszukiwanie urządzeń). Ale uważaj: ipBike wciąga, a jest brutalnie juserniefriendly :)

#24 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2013 - 10:49

Nie, chyba źle mnie zrozumiełeś. ;-) Trochę źle napisałem. Chodzi o to, że chciałem jeden telefon z jednym pulsometrem skumać.


Czlowiku, pulsometr(zegarek) to odbiornik ANT+ i nie zagada Tobie z komorka bo nic nie nadaje :)

Sparowac mozesz pasek nadajnika tetna(HR Belt) z telefonem lub innym urzadzeniem(odbiornikiem) np Garminem Edge 500.
Tutaj musisz zainstalowac ANT+ Service, a w przypadku starszego telefonu konieczny jest update firmware do ostatniego wydanego przez Sony.

#25 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 16 czerwiec 2013 - 07:12

W miniPro trzeba zrobić update softu, żeby ANT zabanglał (a potem i tak są jakieś problemy typu gubienie czujników).
Dla "testów" odpal sobie ipBike: zobacz czy cokolwiek widzi (ipBikeManager ma wyszukiwanie urządzeń). Ale uważaj: ipBike wciąga, a jest brutalnie juserniefriendly :)

Ano, zaraz przetestuję już jakiś czas temu zaktualizowaną na ICS Neonówkę z ipBike, akurat właśnie X10 Mini Pro z tym programikiem nie kumała się z paskiem. No zobaczymy.

Czlowiku, pulsometr(zegarek) to odbiornik ANT+ i nie zagada Tobie z komorka bo nic nie nadaje :)

Tak tak, też się tu pomyliłem. Oczywiście miałem na myśli pasek pulsometru (nadajnik), bo odbiornik to tylko zegar, stoper i wyświetlacz wartości pulsu.

edit:

Nie działa. Będzie to raczej wymagać ręcznego wpisania ID urządzenia do IpSensorMan. Ma ktoś pomysł jak go wyczytać z paska? Kod z tyłu 201212 nie pasuje niestety,a kombinacja 20121 i 01212 nie działają - nie wykrywa go, jedynie jest na liście po krótkim czasie OFFLINE.

#26 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 czerwiec 2013 - 08:25

Jak masz kogoś z Rumii z telefonem :) Ew dość często bywam w Rumii, się zgadajmy i się odczyta.

#27 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2013 - 08:53

edit:

Nie działa. Będzie to raczej wymagać ręcznego wpisania ID urządzenia do IpSensorMan. Ma ktoś pomysł jak go wyczytać z paska? Kod z tyłu 201212 nie pasuje niestety,a kombinacja 20121 i 01212 nie działają - nie wykrywa go, jedynie jest na liście po krótkim czasie OFFLINE.


Ipsensorman wykrywa wszystko co jest zgodne z ANT+, nie slyszalem zeby koniecznie bylo podane id urzadzenia...to nie garmin.

Jezeli masz stick usb ant+ mozesz uzyc emulatora i zobaczyc czy pasek cos nadaje.

No wlasnie czy Twoj pasek cos w ogole nadaje? w jaki sposob go chcesz sparowac z urzadzeniem?

#28 homzic

homzic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBędzin

Napisano 18 kwiecień 2014 - 19:22

tak dla potomnych to potwierdzam, ze czujnik speed/cadence z decathlonu działają wysmienicie z Andkiem (Samsung Note 2, Xperia Arc S).



#29 jacekp

jacekp
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądDebica

Napisano 22 maj 2014 - 18:54

uszkodzil mi sie garminowski czujnik i kupilem w decatlonie.

Faktycznie edge  500 nie wykrywa i trzeba id wprowadzic recznie,

nie wiedzioalem co sie spodziewac ale jestem mile zaskoczony.

Co prawda czujniki polaczone kabelkiem  wiec minus ale 

latwy montaz za pomoca gumek

Czyli przekladajac z roweru na rower nie musze za kazdym razem zakladac zipa.

Drugie co mi sie podoba to ze dziala czujnik z duzej odleglosci.
Magnesik na korbie i ten ze szprychy w dosc duzej odleglosci i dziala ok natomiast garminowski musialem ustawioac dosc blisko,

opcja wiec zakupu garmina bez czujnikow i dokupienia je w decatlonie jak najbardziej mozliwa



#30 krzychoo

krzychoo
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 16 wrzesień 2014 - 09:41

odgrzewam kotlecika:

 

ma zamiar kupić garmina edge 500 i chciałbym nie kupować całego drogiego zestawu garmina tylko kupić samego garmina i dokupić tańsze czujniki z decathlonu.

Czujniki kadencji/prędkosci z decathlonu są po 79pln i chciałbym kupić 2 szt. (na szosę i na mtb) więc oszczędnosć w stosunku do 2 szt garminowskich gsc10 (169pln) sięga już 180pln.

Czujnik tetna z decathlonu jest po 145pln a garminowski lekko ponad 200pln.

 

No i czytam i czytam w necie i nie mam pewnosci cały czas czy decathlonowski czujnik kadencji/prędkosci za jedyne 79pln zostanie wykryty przez garmina 500. Czy kolega z postu wyżej (lub ktoś inny) może to potwierdzić na 100% i jak to zrobić ręcznie jak to niektórzy piszą ? Czy to jest prosta operacja dostepna z menu garmina czy trzeba jakieś cuda wianki robić ?

 

Druga sprawa to czujnik tetna z decthlonu. Jest on za 145pln, te garminowskie są po ponad 200 i znalazłem gdzieś opinie, że w dodatku są niewygodne. Czy zatem te decathlonowskie czujniki tętna garmin 500 wykrywa bez problemu ? No i czy ktoś używa i czy są wygodne na klacie ?

 

dzięki z góry

 

 



#31 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 16 wrzesień 2014 - 10:46

U mnie działa bez problemu. Mam komplet Edge500, SPD/CAD B'Twin i pasek HR Geonaute. Wszystko zostało wykryte bez zająknięcia (w menu wybrałem wykrywanie czujnika, zakręciłem kołem i gotowe, hr był po prostu założony), żadnego wpisywania ręcznie, żadnych kombinacji. Edge 500 ma najnowszy firmware (nie wiem czy robi to jakąś różnicę). Jedyne cyrki były gdy w spd/cad siadała bateria - dawał dziwne wyniki. Po wymianie jest jak nowy :)

 

Czujnik HR sam w sobie jest wygodny, nadajnik jest przy-/odpinany na zatrzaski więc nie ma problemów z umyciem paska. Przy 3-4h jazdach na dobrą sprawę wcale go nie czuć.



#32 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądFlorencja

Napisano 16 wrzesień 2014 - 11:26

Może być, że starsze czujniki Decathlonu działały źle - Garmin je nie znalazł, ale nowsze już o wiele lepiej? Takie miałem wrażenie, kiedy chciałem sobie taki kupić. Jedna rada co czytałem była, żeby iść do Decathlonu ze swoim Garminem i tam prosić, żeby próbować kompatybilność czujnika.

 

Odnośnie czujników tętna Garmina, istnieją przynajmniej trzy modele. Ja używam starszego modelu (plastykowego) bez zarzutów. Za to niewygodne powinny być nowsze modele z materiału, zwłaszcza te przed 2010 r. Mam taki nowszy model, ale jeszcze nie próbowałem. Mój brat też go ma i nigdy nie narzekał.

 

Po angielsku wszystko wyjaśnia Rainmaker.



#33 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 wrzesień 2014 - 11:45

Jak kupiłem w tym roku i wszystko działa. Jedyny problem jaki miałem to wygląd decathlonu ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#34 krzychoo

krzychoo
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 16 wrzesień 2014 - 12:33

Cieszą mnie Wasze słowa. Kupując teraz (jesień/zima) pewnie dostanę garmina z ostatnim możliwym nowym softem i czujniki też mam nadzieję nie jakieś leżaki sprzed lat.

 

A tak by the way, gdzie najtaniej kupić nowego edge 500 z pełną  gwarancją ? Znalazłem sklepy z cenami po 655pln. Da się taniej ?



#35 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądFlorencja

Napisano 16 wrzesień 2014 - 13:46


Czujniki kadencji/prędkosci z decathlonu są po 79pln i chciałbym kupić 2 szt. (na szosę i na mtb) więc oszczędnosć w stosunku do 2 szt garminowskich gsc10 (169pln) sięga już 180pln.

Czujnik tetna z decathlonu jest po 145pln a garminowski lekko ponad 200pln.

 

 

A tak by the way, gdzie najtaniej kupić nowego edge 500 z pełną  gwarancją ? Znalazłem sklepy z cenami po 655pln. Da się taniej ?

A ile różnicy w cenie między samym Edge 500 a całym zestawem z czujnikami?



#36 krzychoo

krzychoo
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 16 wrzesień 2014 - 19:15

sam edge 650pln

 

zestaw edge plus opaska tętna  plus 1 szt. czujnik kadencji/prędkości = 970pln + drugi czujnik kadencji/prędkości 169 = 1150pln

 

czyli edge plus opaska z decthlonu (145pln) + 2 czujniki kadencji/prędkości (2x79pln)= 960pln

 

prawie 2 stówki w kieszeni

 

tylko musi to działać !!! :)



#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2014 - 19:39

Ten ostatni "nowy" soft, swoje lata już ma... Dawno aktualizacji do tego modelu nie było, mam zastrzeżenia np. do zawiechy po zerowaniu miernika mocy, jak się trochę za długo potrzyma po komunikacie zerowania, to później trzeba wyłączyć edka. Niby nic, ale pamiętać trzeba. Poza tym problemów nie mam.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 Kamiel

Kamiel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 21:56

Posiadam pulsometr od Sigmy, model PC15, z dawnych czasów. I tak sobie myślę, nie ma opcji, że to pójdzie z edge 500?



#39 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 13 grudzień 2014 - 22:02

Nie ma szans. Musisz mieć opaskę w standardzie ANT+

#40 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 14 grudzień 2014 - 13:31

Tak sobie czytam ten temat i nabieram ochoty, aby wyposażyć się EDGE 500.

 

A że nie jedną i nie samą szosą człowiek ... jeździ, to bardzo spodobał mi sie pomysł kupienia ""gołego" EDGE 500 i dokupienia opaski i kilku czujników kadencji z DECATHLONu. Ewentualnie EDGE 500 z HR/CAD i dodatkowych czujników na inne rowery (z decathlonu)

 

Czyli można bez problemu kupić świeżego (tzn. z nowym softem) EDGE 500, czujniki i opaskę z półki w Decathlonie i wszystko to zadziała ?

 

Czy przy przesiadce na inny rower, gdzie będzie już inny czujnik nie będzie problemu ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź