Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność ant+


67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_qrczakzul_*

Gosc_qrczakzul_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2014 - 18:13

Czy zdarza się waszym czujnikom spd/cad z decathlonu na chwilę przerywać? Przez moment nie mam u siebie prędkości albo kadencji. Tak, jakby nie czytało jednego obrotu.

Xperia T3, IpBike

#42 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 14 grudzień 2014 - 19:33

Czasem tak, generalnie mam czujnik z Deca i GSC-10 i stanowczo polecam dołożyć te 60PLN do Garmina.

Ponadto czujnik z Decathlonu to ergonomiczna porażka.



#43 ArturSz

ArturSz
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 08:13

witam. ja mam czujnik z deca predkosc i kad polaczone kablem i z gps sportiva 2+ dziala wysmienicie. sparowalo sie blyskawicznie zadnych przerw w komunikacji itp. za te pieniadze naprawde godny polecenia sprzet jak dla mnie:)

pzdr

Artur



#44 szynder

szynder
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • SkądGrodków

Napisano 27 maj 2015 - 17:35

Odgrzewam.

Mam takie coś Cl%C3%A9-ANT+-Geonaute.jpg

Kupiłem to w zestawie z czujnikiem do biegania (akcelerometr) i z pulsometrem. Dam radę to wykorzystać "przy rowerze"?

Oczywiście łączy się to w ANT +, jednak na stronie thisisant nie znalazłem tego stick'a. 


"...Jest! Jest! Rafał finiszuj! Pchamy, pchamy! Wygrał! Musi! Idzie! Jedzie! Wygrywa..." Tomasz Jaroński  :-D


#45 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 maj 2015 - 19:51

W rowerze nie, ale jako odbiornik/nadajnik ANT+ do PC 💻/tabletu i owszem.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#46 szynder

szynder
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • SkądGrodków

Napisano 27 maj 2015 - 20:48

Tak, tak, miałem na myśli przy PC. Tylko jak? Jako odbiornik danych wysyłanych z ipbike? Jako odbiornik danych "na żywo" podczas treningów na trenażerze? Inne wykorzystania? Najlepiej darmowe.

"...Jest! Jest! Rafał finiszuj! Pchamy, pchamy! Wygrał! Musi! Idzie! Jedzie! Wygrywa..." Tomasz Jaroński  :-D


#47 Gosc_byu43785_*

Gosc_byu43785_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2015 - 21:00

jezeli Twoj telefon/tablet rozpoznaje urzadzenia podpiete pod usb to ipbike bedzie dzialac

na komputerze bys musial miec jakis soft wspierajacy ant+



#48 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 maj 2015 - 21:52

Tak, tak, miałem na myśli przy PC. Tylko jak? Jako odbiornik danych wysyłanych z ipbike? Jako odbiornik danych "na żywo" podczas treningów na trenażerze? Inne wykorzystania? Najlepiej darmowe.

Miałem kiedyś taki licznik Cyclomaster CM 8.3 i tam tez był taki bajer jak na zdjęciu powyżej=Genaute. Służył on tylko to zgrywnia danych z licznika na komputer (  tam był program Hactronic).

 

Podłącząłem ten usb  stick pod PC, klikałem coś na liczniku i następowało ,,parowanie'' - tzn komputer widział licznik. Ale na ,,żywo '' to chyba nie działało. 

 

(tylko nie jestem pewien czy to jest technicznie dokładnie to samo)



#49 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2015 - 21:54

Czy Lumia 735 obsługuje to ant+?

#50 szynder

szynder
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • SkądGrodków

Napisano 28 maj 2015 - 07:28

Nie obsługuje.


"...Jest! Jest! Rafał finiszuj! Pchamy, pchamy! Wygrał! Musi! Idzie! Jedzie! Wygrywa..." Tomasz Jaroński  :-D


#51 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 maj 2015 - 12:52

Lumia to Widnows, a ten w odmianach na tablet/smartfon nie nadaje się do użytku sportowego (brak obsługi ANT, BT np. pulsometrów, sam gps to stanowczo zbyt mało...)

 

Z kolei w wersji na PC i owszem zastosowanie dość szerokie: od możliwości treningu na trenażerach z oprogramowaniem TACX/Elite/Cycleops i wielu innych np. Golden Cheetach. Możliwość użycia oprogramowania do treningów z wirtualnie wyliczaną mocą.

 

Przykład użycia w/w dongla w tablecie/smartfonie bez wbudowanego ANT (podłączenie do USB OTG na ogół adapterem micro usb/usb): obsługa trenażerów Tacx z serii smart czy też innego oprogramowania korzystającego z komunikacji ANT, ewentualnie użycie w smartfonie w roli komputerka treningowego z programami typu iPBike - ale dodatkowy wiszący ogonek z donglem jest mało wygodny. Już lepiej użyć dongla w wersji mini.

 

Użycie do komunikacji z wagami ANT+ i oprogramowaniem ANT+ scale display np. Tanita BC-1000 (podstawowa wersja bezpłatna, pełna kosztuje ok. 2 dychy).

 

I tak dalej...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#52 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 czerwiec 2015 - 12:22

Tak, tak, miałem na myśli przy PC. Tylko jak? Jako odbiornik danych wysyłanych z ipbike? Jako odbiornik danych "na żywo" podczas treningów na trenażerze? Inne wykorzystania? Najlepiej darmowe.

ipBike nie wysyła żadnych danych, tylko odbiera. Układ w telefonie (identyczny z tym co masz w tym penie w środku) zajmuje się tylko odbiorem. Podobnie 95% PCtowych aplikacji korzysta z tego jako z odbiornika do danych "na żywca" z pulsometru, sensorów prędkości/kadencji czy mierników mocy.

Inne zastosowania? Napisać sobie program, który coś tam przetwarza i wysyła. Musisz znać opis ANT i protokoły ANT+ (wszystko dostępne jest na wiadomej stronie po rejestracji).

W oparciu o dongla (co prawda do iPhone) i Arduino zrobiłem sobie trenażer ze sterowaniem i "oceną" mocy (nie mam dostępu do miernika, nie byłem w stanie zrobić kalibracji). W tym roku powstanie wersja v2 (direct drive), a wydaje się że konsorcjum zaakceptowało profil dla trenażerów (FE-C) i też go zaimplementuję :)



#53 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 27 marzec 2016 - 23:20

Mam czujnik z decatlonu już dwuletni. Co raz częściej zaczyna mi pokazywać w kadencji kwiatki typu 160-200. Chciałem kupic GSC-10 ale już nigdzie nie ma. Nowych czujników garmina na koło nie chce. Jak wygląda sprawa z innymi producentami. Sa jakieś czujniki o jakości garmina co by nie przerywały co chwila (np. mio czy sigma)?



#54 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 kwiecień 2016 - 20:39

Twoje "kwiatki" to najczęściej błąd montażu. Magnes jest za blisko czujnika.

O jakości Garmina? Wszystkie są praktycznie od jednego producenta, tylko brandowane (mam cztery identycznie wyglądające czujniki: Garmina, Ciclo, VDO i Geonaute, widziałem jeszcze taką samą Sigmę i Holluxa).

Przerywanie spowodowane najczęściej jest dupną bateryjką. Jednak (jak już wielokrotnie było wspomniane) nie ma żadnej reguły czy się uda kupić dobrą :( Jak masz "smykałkę" elektroniczną, to przed włożeniem wystarczy pomierzyć rezystancję wewnętrzną.. i będzie wszystko jasne.



#55 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 19:33

mam czujnik od  wahoo blue-sc, zero przerwań, ale działa dopiero niecały pół roku. Cena lekko sporawa 60 eur.



#56 lisek57

lisek57
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądOzorków http://lisek571.blogspot.com/

Napisano 24 czerwiec 2016 - 15:28

witam czy wie ktoś czy mio cyclo105 działa z czujnikami garmina gsc10 lub z opaską



#57 jasio1980

jasio1980
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 05:21

Witam , Ipsensorman rozpoznaje mi Tacx kadencja+predkość jako pulsometr . Czy ktoś z was miał taki problem ?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka



#58 bart3k

bart3k
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądSLU

Napisano 22 grudzień 2016 - 09:27

witam czy wie ktoś czy mio cyclo105 działa z czujnikami garmina gsc10 lub z opaską

 

Witam. Ponawiam pytanie, czy te czujniki garmina http://allegro.pl/cz...6425088778.htmlbędą współpracować z mio 105 ?

 

Chciałbym teraz kupić trenażer Novo Force + czujniki garmina i pośmigać na Zwifcie a na wiosnę dokupić licznik ant+.



#59 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:17

Witam. Ponawiam pytanie, czy te czujniki garmina http://allegro.pl/cz...6425088778.htmlbędą współpracować z mio 105 ?

 

Chciałbym teraz kupić trenażer Novo Force + czujniki garmina i pośmigać na Zwifcie a na wiosnę dokupić licznik ant+.

W ogólności tak (mi działały z ipBike bez problemu).



#60 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 grudzień 2016 - 13:17

W temacie kompatybilności z ANT+, jaką opaskę w zamian Garminowej do Garmina 500? Ktoś pisał kiedyś o Adidasie, a inne? Czy to może być dowolny model byleby miał ANT+?
Taki Adaś jest dość tani:
http://www.sport-sho...J_QeBoCpPzw_wcB



Dodaj odpowiedź