Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła mięśni


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 sierpień 2008 - 07:13

Wszedłem wczoraj na stronę Marka Galińskiego. Trochę sobie poszperałem i natrafiłem na coś takiego:
Dołączona grafika

Możecie coś opowiedzieć na ten temat? :)

Po 1, co tam jest napisane? :mrgreen:
Po 2, jeśli jest tam napisane to co myślę to jak i czym mierzy się siłę mięśni?

#2 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2008 - 22:29

Trcohe kolego Bruss dałeś ciała Marek Galiński w żarcie w swoim tekście na jakim sprzecie jeżdzi 9 rower koła osprzę amortyzator ) włozył zdjęcia najważnijesze sprzętu jaki posiada czyli sowich nóg a te nazwy to nazwy łacińskie poszczególnych mieści pracującychw kolarstwie. Czy słyszałeś kiedyś o pomiarze mocy generowanej wkolarstwie ???????????????




Tompoz

P

#3 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 sierpień 2008 - 23:11

No to dałem ciała. A co do pytania to nie słyszałem, żeby w kolarstwie mierzono, ale każdy na własną rękę może to przecież zrobić i pomyślałem, że on też tak zrobił i wstawił na swoją stronę. Nie pomyślałem, że to może być jakiś żarcik pewnie dlatego, że coś mi się obiło niedawno o uszy, że to straszny buc (nie wiem, nie znam) i że wstawił dla szpanu. No ale wystarczyłoby żebym sprawdził choć jedną z tych łacińskich nazw, a ten temat by nie powstał.

#4 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 05:50

Wbrew pozorom moc kolarza generowana w watach nie jest wcale taka duża jakby się mogło komuś wydawać . Moc ta waha się od 100 do 400 Watów, czyli już najzwyklejsza wiertarka marki "no name" jest od nas mocniejsza. :mrgreen:
A tak na poważnie .
http://www.kolarstwo...da.pl/tzpm.html

#5 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 24 sierpień 2008 - 06:38

No to dałem ciała. A co do pytania to nie słyszałem, żeby w kolarstwie mierzono, ale każdy na własną rękę może to przecież zrobić i pomyślałem, że on też tak zrobił i wstawił na swoją stronę. Nie pomyślałem, że to może być jakiś żarcik pewnie dlatego, że coś mi się obiło niedawno o uszy, że to straszny buc (nie wiem, nie znam) i że wstawił dla szpanu. No ale wystarczyłoby żebym sprawdził choć jedną z tych łacińskich nazw, a ten temat by nie powstał.


Właśnie....jeśli nie znasz osobiście nie powtarzaj takich bzdur!!!.Miałem pary razy okazję rozmawiać z M.G. i mogę Ci powiedzieć,że to bardzo równy i skromny gość.

#6 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 07:38

Wbrew pozorom moc kolarza generowana w watach nie jest wcale taka duża jakby się mogło komuś wydawać . Moc ta waha się od 100 do 400 Watów, czyli już najzwyklejsza wiertarka marki "no name" jest od nas mocniejsza. :mrgreen:
A tak na poważnie .
http://www.kolarstwo...da.pl/tzpm.html


Ale już podczas sprintu wzrasta na ułamki sekund nawet do 1000W

#7 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 sierpień 2008 - 08:27

Właśnie....jeśli nie znasz osobiście nie powtarzaj takich bzdur!!!

Powiedziałem, że takie coś usłyszałem, ale sam tak nie uważam, bo nie mam podstaw.

Ciekawe w jakim sporcie generuje się najwięcej mocy.

#8 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 sierpień 2008 - 08:54

Tu ta piasta co może waty zmierzyć już pokazana na tym forum
http://wertykal.com....kid=106&pid=585

#9 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 24 sierpień 2008 - 09:24

ponoć kolarz generuje moc około 1,5-2 KM ;D

#10 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 11:29

ponoć kolarz generuje moc około 1,5-2 KM ;D

Bzdura !
1,5 - 2,0 KM to przedział 1103 -1470 Watt. No chyba z pionowej górki z silnikiem rakietowym w du.... :mrgreen:
Maksymalna moc generowana przez kolarzy jest rzędu ok. 450-500 Watt i to tez przez krótki czas. Natomiast średnia to wartośc rzędu ok. 150-180 Watt.

#11 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 24 sierpień 2008 - 13:26

Sprinterzy na finiszach wykręcają ponad 1000Watt...


Armstrong wyciągał po 500 i mógł tak jechać wszystkie góry.

#12 miko777

miko777
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarta

Napisano 24 sierpień 2008 - 13:41

nie chce sie kocic ale czytalem ze zawodowiec podczas sprintu to moze do 2000 w

#13 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 14:03

A możecie podać jakieś wiarygodne źródła ? Tak czarno na białym bo ja jakoś nigdzie w necie nie mogę sie doszukać informacji o takich rewelacyjnych osiągach. :cry:
A to cytat z artykułu BikeBoard;
"Liczne publikacje potwierdzają, że wysoka wydolność pozwala kolarzom najwyższej klasy na wykonanie pracy o mocy 432 W, niektórzy przerywali pracę dopiero przy 486 W. W przypadku kolarzy amatorów maksymalna moc wynosi około 300–340 W".

#14 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 24 sierpień 2008 - 14:13

Ale to chodzi o taką długotrwałą jak np. podjazdy. Sprinty są szybsze, intensywniejsze.

#15 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 14:19

Wiadomo o co chodzi . Mówimy o mocy maksymalnej generowanej przez kolarza koledzy i nie odwracajcie kota ogonem. :-/
Podajcie jakieś żródło gdzie pisze jak byk że np. Udo Bolts wygenerował podczas podjazdu czy treningu np. 1200 watt !!!!! Czekam niecierpliwie. Bo rewelacje typu słyszałem ,czytałem to dobre dla nędznego brukowca "FAKT"

#16 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 24 sierpień 2008 - 16:19

jest juz kilka sprzetow, ktore na biezaco podaja generowana moc. najlepsi spinterzy w porywach daja ok 800 W. pozdr

#17 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 16:32

Ooo ! już 800 Watt . Jutro może będzie 700 po jutrze 600 :mrgreen: . Fakty panowie ,teksty źródłowe.

#18 adrian1989

adrian1989
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKęty

Napisano 24 sierpień 2008 - 17:01

Witam. Robiłem kiedyś z trenerem testy wytrzymałościowe na cyklo. Za pomocą testu wyznacza się strefy tlenowe, daje także obraz maksymalnej mocy generowanej przez zawodnika. Test wygląda tak, że zwiększa się obciążenie co 0,25 kg. Rekordzistą był nasz 16 zawodnik w Pekinie, który wykręcił 6 (6 kg, każdemu kg odpowiada 90 W oddanej mocy, co daje 540W). Nie najważniejsza jest moc maksymalna, lecz moc na kg wagi ciała. Mnie się udało wykręcić 4,75 kg, co daje 427 W przy wadze 59 kg.
Pozdrawiam

#19 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2008 - 18:48

to jest tzw test wingate

#20 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 24 sierpień 2008 - 19:03

Ooo ! już 800 Watt . Jutro może będzie 700 po jutrze 600 :mrgreen: . Fakty panowie ,teksty źródłowe.


Ciężko z takimi tekstami, ale wystarczy pomyśleć...



Dodaj odpowiedź