Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niedzielne wspólne treningi - "ustawki" Drużyny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 13 czerwiec 2012 - 11:53

Maciej zapodał fajny pomysł, aby zrobić ustawki Drużyny.
Oczywiście jest stała ustawka w Poznaniu, w niedzielę na Obornickim, o czym każdy wie, ale dla mnie tempo tam jest zdecydowanie za mocne, jak na spokojne, niedzielne kręcenie. Jest tez ustawka na Starołęce (Borys!). Niestety nie każdemu z racji miejsca zamieszkania pasuje rondo Obornickie jak i Starołęka.
Proponuję zrobić dwie, niezależne ustawki 1 - wolniejszą (DOJAZD) i 2 - szybszą (STAROŁĘKA).
1. Ustawka "DOJAZD"
Zwykle spotykaliśmy się w okolicach 9.30 (proponuję by ta godzina była stała), przy skrzyżowaniu ulicy Dojazd i Wojska Polskiego. Wytyczyliśmy sobie trasę, na Kiekrz, Rokietnicę, Sobotę, Zielątkowo, Wargowo, Świerkówki, Maniewo, Gołaszyn, Oborniki i dalej przez Łukowo na Murowaną Goślinę, Biedrusko, i Naramowice . Dystans to ok. 85km. Można go wydłużyć przez dodanie choćby powrotu przez poligon, lub zrobienia na nim kółka. Można też dystans skrócić odbijając do Obornickiej na wysokości Złotnik czy Soboty, a daje kręcić na Poznań czy również przez poligon.
Asfalt w większości bardzo dobry. Piękna widokowo trasa, zwłaszcza między Rogoźnem a Obornikami, do tego niezbyt duży ruch samochodowy na tym odcinku w niedzielę. Tempo spokojne, bo ma być to jazda treningowa w tlenie (ok. 25-30km/h) zatem trasa dla niezbyt mocnych. Dla mocniejszych w pobliżu jest Obornickie, lub dla mieszkających dalej... Starołęka.
MAPKA USTAWKI 1
2. Ustawka "STAROŁĘKA"
To może być miejscem dla spotykania się ludzi mocniejszych, dla których tempo poniżej 30km/h to spacerek, a nie trening w tlenie. Co do reszty oddaje głos Borysowi ;-)

#2 BorysCh1

BorysCh1
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądLuboń

Napisano 13 czerwiec 2012 - 14:23

Proponuje stałą ustawkę na Starołęce w każdą sobotę o godz. 9:00. Trasa z reguły Rogalin-Śrem-Mosina. Można kombinować z dojazdem do Kórnika bądź Czempinia. Dystans od 80 do 100km. Tempo typowo treningowe. :-) - średnie w okolicach 31-33km/h

#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 czerwiec 2012 - 17:39

Teraz czas na inne miasta :!:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 13 czerwiec 2012 - 22:15

Tempo typowo treningowe. :-) - średnie w okolicach 31-33km/h

Morderca :mrgreen: To chyba trening wytrzymałości tempowej :mrgreen: ;-)

#5 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 14 czerwiec 2012 - 09:13

Aaaaaa! W najbliższą niedzielę na pewno wyłamię się poza godzinę 9.30; zapewne będzie to godzina 11.00:
- po pierwsze primo w sobotę jest mecz z Czechami i albo będę pił z radości albo ze smutku :mrgreen: zatem nie ma mowy bym zerwał się o 7.30.
- po drugie primo jest pierwsza od dłuższego czasu niedziele w którą nie mam zajęć, więc mam zamiar spać przynajmniej do 9.00 :mrgreen:
Zatem spotkanie w tę niedzielę na Dojeździe o 9.30 (nie)stety beze mnie - jadę później.
Tak czy siak w planach setka :-P

#6 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 18:13

To kto jutro planuje pojawić się tam o 9:30? Bo z chęcią bym dołączył

#7 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwiec 2012 - 18:26

jutro z okazji dzisiejszego meczu start jest o 11 z tego samego miejsca

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#8 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 18:31

jutro z okazji dzisiejszego meczu start jest o 11 z tego samego miejsca


masz na myśli tą spokojniejszą ustawkę czy z ronda starołęka?

#9 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwiec 2012 - 18:32

Jutro o 11 spotykamy się na krzyżówce Dojazd/Wojska Polskiego.


#10 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwiec 2012 - 19:36

z ronda była dzisiaj ;p
http://www.sports-tr...3l1a3v1c9igdt5r

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#11 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:04

w te młode, chude kończyny


wszyscy mi ich zazdroszczą :mrgreen:
w szczególności kobiety i kolarze którzy obcierają łydkami o bidon 8-)

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#12 BorysCh1

BorysCh1
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądLuboń

Napisano 18 czerwiec 2012 - 14:54

kolarze którzy obcierają łydkami o bidon


;-) eeeee chyba nie ma takich

#13 Gosc_Patricko_*

Gosc_Patricko_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2012 - 14:58

Witam. Jestem tu nowy. Mieszkam w Obornikach i jak na razie poszukuję towarzyszy do jazdy. Widzę, że się umawiacie na wspólne wyjazdy...szkoda, że zbiórkę macie w Poznaniu i robicie sporo km. Niestety ja jestem początkujący i robię ok 50km. Fajnie jednak by było się przyłączyć chociaż na jakimś odcinku do Was jak będziecie w okolicy Obornik. Pozdrawiam

#14 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwiec 2012 - 21:08

Jest to możliwe, mapka wrzucona kilka postów wyżej, jak godzinę wyjazdu ustalimy, to wiadomo o której będziemy w Obornikach, więc spokojnie możesz wyjechać nam na przeciw.


#15 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 20 czerwiec 2012 - 08:34

Jeszcze na temat celowości ustawek. Po naszym pierwszym spotkaniu mam bowiem obserwację, że niektóre gorące głowy (puste?) nie rozumieją "dlaczego?!". Otóż:
W bieganiu czy kolarstwie (chyba w każdej dyscyplinie wytrzymałościowej) weekend, w tym przypadku niedziela, jest z założenia przeznaczona na spokojne, długie treningi realizowane w 1 zakresie intensywności, czyli popularnie mówiąc "w tlenie". Sobota czy niedziela jest do tego najlepszym dniem (dla niektórych jedynym!) gdzie do dyspozycji jest spora ilość wolnego (czytaj: przeznaczonego na trening) czasu. W tygodniu z racji obowiązków służbowych, szkolnych, rodzinnych... nie ma możliwości przeprowadzenia ponad 3h treningu. Dlatego dla mnie jest ważne spędzenie w ten dzień jak najwięcej czasu w zaplanowanej strefie wysiłku. Istotny bowiem jest własnie spędzony w strefie tlenowej czas, a nie średnia prędkość, czy kolejność na wyimaginowanej kresce. Dlatego na kolejnej ustawce będę się tego trzymał. Dla mnie szarże, wygłupy, walka na podjazdach, sprinciki są marnowaniem dnia treningowego. Kto widzi to inaczej - puszczam chętnie przodem.
Na koniec cytat:
"Robisz sobie zawody na treningu - będziesz miał trening na zawodach"
Jeśli komuś spokojne tempo niedzielnego trzaskania kilometrów w 1 zakresie nie odpowiada, to możemy dzielić się na starcie na dwie grupy. Poza tym zawsze zostaje sobotnia ustawka na Starołęce, albo Obornickie.

#16 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwiec 2012 - 13:43

A mnie się bardzo podobało :mrgreen:
przez 3/4 trasy spokojne tempo bez wiekszego wysiłku a potem na obwodnicy dla chętnych wygłupy.
każdy widzi to oczywiscie inaczej ale wydaje mi się ze ostatnio wypadło to całkiem dobrze jak na pierwszy raz. pod koniec dla nie wyżytych jest kilka górek i tyle, nie każdy musi w tym brać udział. po wybrykach grzecznie czekalismy i jechalismy dalej razem.
Na początku musieliśmy się trochę zestroić z RAFAŁEM ale potem już było idealnie :-P

no i zapomniałem jeszcze wspomnieć o mistycznej końcowej kresce 8-)
dla mnie to fajna zabawa jak sie każdy podpuszcza i sprawdzamy swoje nerwy w takich momentach. A jeszcze większa frajda jest jak podpuszczamy Jacka i potem patrze jak ma wbite zęby w kierownice by tylko być na górze pierwszym ;-)
Za co go podziwiam, że mu się chce :-)

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#17 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:19

3/4 trasy, a miało być 4/4 trasy. :-/ Nie rozumiecie jednej, prostej rzeczy. Każdy trening ma swój cel. Celem spokojnego kręcenia jest budowanie bazy tlenowej, wytrzymałościowej. Jeśli na początku zaczyna się zbyt mocno, dowala niepotrzebne zrywy tempa, to ta 1/4 wygłupów obniża jakoś całego treningu i wpływa na pogorszenie efektów pracy na pozostałym dystansie. Ja rozumiem, że to się szczawiom podoba, ale to zwyczajnie wynika z młodzieńczej fantazji, ale niestety świadczy o braku zrozumienia celu treningu. Dla jednych fajna zabawa, dla innych psucie treningu. Przecież nie ma problemu by umawiać się na długie treningi z harcami kiedy indziej, prawda?
Ja mam do dyspozycji w tygodniu max 2 dni (baaardzo rzadko 3 dni) na trening, i tylko ten jeden raz w tygodniu mam okazję budować sobie bazę tlenową długim kręceniem, dlatego szkoda mi czasu na takie duperele i fikanie na rowerkach. Odnieślibyście znacznie większe korzyści realizując w 100% cel treningu, zwłaszcza, że jesteście w wieku, gdzie stosowanie innych środków treningowych może tylko więcej zaszkodzić niż pomóc. Ale kiedy słyszę "Ile by trwało takie kręcenie 100km w tlenie?!" to znaczy, że nie rozumiemy podstaw. Ale to już nie mój problem. Next time macie moje błogosławieństwo i hasajcie sobie z przodu ile wlezie :mrgreen: Ja jadę swoje od pierwszego, do ostatniego kilometra.

#18 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:46

A kto na początku dowalał niepotrzebne zrywy tempa?? Pierwsze mocniejsze depnięcie poszło dopiero... przed obwodnicą Murowanej Gośliny.


#19 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:50

Maciej, nie pamiętasz, kto wyrwał zaraz na starcie?

#20 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:51

No w sumie tak szybko pojechali, że o nich zapomniałem :mrgreen: a w tej kwestii to długo dochodziłem do jednego wniosku, że porządna nawet 30 minutowa rozgrzewka to podstawa.